Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Voltaren svečke

Voltaren svečke

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč. Sin je včeraj dobil visoko temperaturo do 40 C. Ker vem, da mu, ko ima tako visoko vročino, calpol ne prime, mu dam kar Voltaren svečko v ritko. Po tem temperatura hitro pade, a nastopi problem, ker mu potem ponovno naraste zelo hitro. Ponavadi ima po šestih urah zopet temperaturo čez 39 C, tako da ne morem čakati še dve uri, da mu lahko dam Voltaren (dobi lahko tri na dan). Vmes ga poskušam hladiti z obhladki, a ni pravega učinka. Tudi z obhladki ne zdrživa 8 ur pod 40 C.

Ker sva en podoben primer že imela (visoka temperatura je trajala kar pet dni), sem mu morala Voltaren dajati na 6 ur (to mi je “dovolila” sestra pri pediatru, ker sem vsak dan klicala, da antibiotik ne prime in temperatura ne pade).

Zanima me, ali mu lahko dajem Voltaren na manj kot 8 ur (star je dve leti in ima nekje med 14 in 15 kg)? Sicer sva bila danes pri dežurnem, ki je ugotovil blago vnetje uhice in najverjetneje je zraven še ena viroza, dobila pa sva antibiotične kapljice za uho. Povedala sem, da dajem Voltaren na manj kot 8 ur, pa ni nič komentirala.

Pa še to: ko mu temperatura raste, je ves hladen in ga trese. Ga moram takrat še zraven hladiti, da neha rasti ali pokriti, da ga neha tresti? Ker ima namreč že skoraj plave ustnice in mi ga je nenavadno še hladiti zraven.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Vročina je znak bolezni in obramba telesa pred mikrobi. Visoko vročino znižujemo zato, ker se otrok običajno slabo počuti in če pade iz 40 na 39, smo povsem zadosvoljni. Vročino bo seveda še imel in normalno je, da ponovno zraste v nekaj urah, saj je vendar bolan. In Voltaren ali Paracetamol samo znižata vročino, ne zdravita pa bolezni, zato bo vročina naraščala toliko časa, dokler otrok bolezni ne preboli. Ko vročina raste, nas trese mrzlica, otrok ima ledeno mrzle roke in noge. To vam je znak, da vročina raste in v tem času ne ohlajamo, ker je to zelo neprijetno. V tem času je treba kar pokriti. Ko pa je otrok ves vroč, ima vroče roke in noge, takrat pa ohlajamo tudi s kopeljo in otrok naj bo le rahlo oblečen.
Vročina ne bo nehala rasti, dosegla bo svoj vrh in potem bo padla.
Voltaren zniža vročino močno in prehitro, otroku je zelo neprijetno. Pogosto se tudi zgodi, da jo zniža tako močno, da ima otrok potem nekaj ur temperaturo pod 36. Zato ga svetujemo le pri trdovratni vročini, ki po paracetamolu prav nič ne pade (če pade iz 40 na 39, je v redu). Voltaren svetujemo na 8-12 ur, le v primerih visoke vročine, ki ne pade in otroka prizadene, lahko tudi na 6 ur. Najprej damo paracetamol, če vročina v 2-3 urah nič ne pade, damo voltaren. Načeloma pa Voltaren na 8-12 ur, vmes pa paracetamol, če je ponovno potrebno.

PO vašem pisanju sklepam, da ne razumete najbolje namena vročine in tudi bojite se je. Preberite spodnji link o vročini:
http://med.over.net/forum5/read.php?46,1587977,1587977#msg-1587977
http://www.ambulanta-garmus.si/nasveti/otrok_vrocina.pdf

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor.

Linke, ki ste jih navedli, sem si že prej prebrala. Očitno res nekatere stvari narobe razumem. Vem, v čem je pomen vročine, ampak če mu jo zbijem iz 40 na 39, jo ima po dveh urah spet na 40. Takrat mu ne morem zopet dati Calpola, to bi bilo verjetno tudi že prepogosto. Saj ga vmes tudi hladim, ampak pravega učinka ni.

Tako je imel npr. danes ob 21. uri 38,9 vročine, zato sem mu dala Calpol (od zadnjega Voltarena so minile komaj 4 ure), ker je bil zaspan in da bi se vsaj malo spočil (malo prej sva prišla iz mlačne kopeli). Do pol enajstih ga je nato treslo in je imel ledene rokice ter žareče čelo in obraz, vročino pa takrat že 39,2. K sreči se je nato nehal tresti in sedaj spi, ima pa zelo vroče rokice, tako da upam, da je zdaj Calpol prijel. V takih primerih mu dam še Voltaren, ker tudi če ne spi, je vidno, da mu je zelo neprijetno.

Upam, da bo ta viroza kmalu mimo in se bomo lahko zopet veselo sankali.

Lep pozdrav.

Ničl hudega, vi date Calpol, vročina bo že padla. Ne morete pa pričakovati, da bo Calpol deloval takoj in da otroku vročina ne bo več rasla. Ko date otroku, ki mu vročina raste, Calpol, potem bo ta deloval šele čez uro ali dve, vendar bo vročina ta čas rasla po svojem naravnem poteku.
V primeru, ki ga opisujete, ni potrebno spet dati Voltarena, ker bo vročina itak sama padla in otroka samo preobremenjujete s temi zdravili. Odkrijte ga, če ne bi spal, bi sedaj bil čas za ohlajanje v kopeli. Sedaj mu dajajte mrzle obkladke na čelo, če se zbudi, mu ponudite hladne pijače.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Mi smo imeli tudi danes ponoči probleme z zbijanjem vročine. po calpolu je padla za eno stopinjo za eno uro(iz 40 na 39)
doma imam tudi voltaren 12.5 mg.pa bi vas prosila če mi lahko napišete koliko je za 3.5 letnika(15 kg) priporočena enkratna doza.hvala

Za 15 kg otroka dajte kar 12,5 mg svečko, bo čisto zadosti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Še dobro,da sem našla tale forum,da ne ustrelim še večjega kozla kot sem ga že.Moja hčerkica ima že tri dni visoko vročino.Včeraj jo je mož peljal k dežurni zdravnici in dala jima je Voltaren svečko.Eno.Jaz sem jo danes uporabila in tamala se je res v zelo kratkem času čisto ohladila.Še zeblo jo je.Nisem pomislila,da je zato kriva svečka.Zdaj sem pa brskala po spletu,iskala prispevke o vročini in prišla na to stran.In preberem tole.Ja,bom v bodoče previdnejša.Ampak Calpol ji ne pomaga,navadne svečke pa zelo slabo.A kdo od vas morda ve,katere vrste svečk še obstajajo?Lep pozdrav.

Voltaren običajno predpišemo otroku z visoko vročino, ki mu po paracetamolu vročina ne pade ali pade le za minimalno (manj kot stopinjo), otrok pa se tudi slabo počuti. Voltaren res vročino zbije hitro in preveč uspešno. Običajno tudi vidimo, da starši paracetamol premalo dozirajo.
Drugih svečk, razen Voltarena in Paracetamola ni dobiti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

stara tema, pa me vseeno zanima
Sin ima tudi pogosto vročino, ko je ni moč zbiti pod 38,5, pridemo tudi nad 40, ko ga že močno trese ipd.
Zanima me, koliko je odmerek Voltarena zanj – trenutno dajem 2/3 svečke, kar se težko odmeri, približno pa (star je 13 mesecev in ima 11,15 kg.
Paracetamol svečke (dam eno celo – mu zelooo pozno primejo (po eni uri ali še kasneje, medtem pa mu je vročina narastla tudi že na 40,5, potem pa počaaasi začela padati)
načeloma uporabljam Daleron na 4 ure (5ml) ali paracetamol tudi na 4 ure, če je potrebno oz. na več ur (na 4 je najbolj pogosto9, vendar če po 8 ura in dveh dozah Dalerona vročina ne pade, dam Voltaren, ker ni druge, sploh, če se to dogaja zvečer oz. ponoči.
Zelo bi bila vesela odgovora, kolikšen odmerek katerega zdravila naj dam otroku, da bo primeren (ne premajhen in ne prevelik)- hkrati nočem pretiravat z zdravili in res uporabljam antipiretike pri temperaturi nad 38,5 oz. nad 39 – zato pa imamo pogosto nad 40, ker dokler zdravila primejo, je to to.
Hvala lepa za odgovor

Voltaren zbije vročino prehitro in premočno. Hiter padec vročine je za telo velik napor in otrok se po takem padcu počuti mnogo slabše kot po počasnem padanju po paracetamolu. Če opazujete, kako se vročina obnaša po svoji naravni poti, je njen padec vedno počasnejši kot to storimo z Voltarenom. Da o klicih obupanih mamic v dežurno zaradi temperature 35 po uporabi Voltarena in tresenju otroka ter mlahavosti, sploh ne govorim. Voltaren bi uporabili, če bi se vročina približevala 41°C in bi bil otrok tudi vidno prizadet in utrujen zaradi vročine,. Odmerjamo ga 1 mg na kilogram telesne teže, torej 11,5 kg otrok lahko dobi skoraj celo svečko. Na spodnjem koncu odrežite 1 mm.

Paracetamol (svečke, Daleron, Calpol, vse je ista učinkovina) odmerjamo 10-15 mg na kilogram telesne teže na odmerek. Torej 11,5 kg težak otrok lahko dobi do 172,5 mg paracetamola na odmerek, kar je malo manj kot 1,5 svečke ali 7 ml Calpola ali 7 ml Dalerona.

Če date antipiretik in ima otrok visoko vročino, pri tem pa vroče rokice in nogice, lahko ohlajate v kopeli in počakate, saj bo vročina itak sama padla. Dokler ima mzrle roke in noge, vročina raste in takrat ne ohlajamo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Kolikovoltren svecke 18,2kg teskemu otroku

Za zbijanje vročine odmerjamo Voltaren do 1 mg na kilogram telesne teže, torej 1 – 1,5 svečke od 12,5 mg. Ni pa Voltaren prva izbira antipiretika.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close