Najdi forum

vodna pipa

Ali je posledica vodne pipe pekoča zadnja tretjina jezika?

Hvala za odgovor:)

Inhalacije vročega dima (cigarete) ali pa aerosola, ki ga proizvaja vodna pipa seveda dražijo tako sluznico ustne votline kot tudi jezika, zato je seveda zelo mogoče, da je pekoč jezik posledica kajenja vodne pipe.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Mene pa zanima če elektronska e šiša brez tobaka škoduje in ne potegnem dim v pljuča ampak ga zadržim v ustih

Prvič: nikoli ne morete zadržati dima samo v ustih in
Drugič: v vsakem dimu so škodljive snovi, torej tveganje vedno obstaja. Sami pa se morate odločiti, koliko želite tvegati.
Tretjič: absorbcija skozi ustno sluznico je izjemno hitra (n.pr.: nikotin se predvsem absorbira tu in je v nekaj sekundah v možganih), se pa lahko katerakoli snov torej absorbira in škoduje.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Pozdravljeni!
Stara sem 18 let, s prijatelji smo se odlocili da gremo na “shisho”. Po 7. vdihih dima sem se počutila zelo slabo in zelo se mi je vrtelo, nato sem pa bruhala. Slabost je komaj nehala po dveh urah. Zanima me zakaj je do tega prišlo, že vnaprej se zahvaljujem za odgovor.
LP

Spoštovana!

Vodna pipa ni prav nič manj nevarna kot katerikoli tobačni izdelek, čeprav zagovorniki trdijo, da naj bi se strupene snovi (skupaj z nikotinom) v vodi odfiltrirale. Odfiltrira se zelo malo, kadilec pa dobi svojo “dozo” nikotina. Ne glede na to, ali gre za kajenje tobaka ali različnih rastlin, pa je v dimu iz vodne pipe do 70krat več ogljikovega monoksida, v primerjavi s cigareto, kot posledica tlečega ognja v oglju, ki prav tako lahko povzroči zastrupitve – saj poznate zgodbe, kako so se zastrupili ljudje s slabo gorečimi pečmi v domovih. Torej je slabost lahko posledica ogljikovega monoksida, nikotina(če ste kadili tobačne liste), ali pa kar obojega.
Še ena nevarnost za zdravje je pri kajenju vodne pipe in to je problem enega ustnika, ki se ga izmenjava več kadilcev in se stem prenašajo lahko virusi med temi kadilci (na primer hepatitis A, B ali C), pa tudi določene bakterije (meningokoki).

Zatorej, izogibajte se vsakršnega kajenja, pa čeprav vam “druščina” razlaga, da je vse varno. varno ni, nevarnosti za zdravje je veliko.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close