Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni voda v pljučih

voda v pljučih

Pozdravljeni.

Pred malo manj kot 2 letoma so mami odkrili aka dojke z metastazami na pljučih, jetrih in kosteh. Sledilo je 6 kemoterapij. Nato je bilo leto dni miru, potrem se je na jetrih malo poslabšalo. Spetr so se ppričele terapije. Zadnja je bila decembra. In potem so naredili preiskave, baje naj bi terapije zalegle. Se je pa po zadnji terapiji stopnjevalo slabo počutje, ki je bilo prisotno že med terapijami a ne tako zelo. Mama je začela otekati. Je zelo napihnjena, noge ima otečene, se ji vrti, nima apetita, težko diha, kašlja, zadiha se po enem metru… V bolnici je bila že dvakrat, so delali rentgen, pa niso nič povedali, samo so rekli, da je slika motna. Na noge so ji dajali obkladke. Po nekaj dnevih bolnice so jo poslali domov. Nato je morala čez nekaj dni spet nazaj, ker je imela odvzem vzorca vode iz pljuč. Nekja dni pred tem posegom je bila v bolnici do takrat. Po tem so jo spet poslali domov, po tem pregledu. Sedaj se zelo slabo počuti, ne vem več kaj naj si mislim. Rekli so, da je terapija zalegla. To me je potolažilo, sedaj pa sem čisto iz sebe. To se vleče že mesec dni. Dobila je tablete za odvajanje vode, ki jih ne jemlje redno, ker ji je potem še bolj slabo. Kaj lahko pričakujem? K zdravnikom nočem iti, sam se mi zdi da bom potem še bolj iz sebe, če mi kaj slabega povedo. Zato sprašujem tukaj na forumu. Je to zelo nevarno? Ali se moram pripraviti na najhujše? Zakaj so jo poslali domov? Jaz se tolažim, da potem že ni tak hudo, če jo pošiljajo domov. Prosim za nasvet. V torek ima še ultrazvok. Kaj potem???? LP

Spoštovani,

na tem forumu odgovarjamo zdravniki. Vsekakor se zdi
problem vaše mame kot ga opisujete resen. Zakaj gre, se pa
brez pregleda in izvidom preiskav ne da oceniti. Predlagam
obisk zdranika in pogovor o izvidih preiskav.
Lep pozdrav, Mihaela Zidarn

New Report

Close