Najdi forum

Pozdravljeni!

Imam naslednji problem. V desni nogi med gležnjema imam vodo (takšna je bila ugotovitev na ultrazvoku). Že ob rahlem dotiku me zelo močno zaboli v tem predelu in imam tudi manjšo oteklino, včasih me boli tudi ponoči oz občutek je pekoč. Ker sem bila noseča, mi vode niso izpumpali, zdaj ko je hči stara že 4 mesece, razmišljam o tem da bi se napotila k zdravniku po napotnico. Zanima me naslednje: ali “pumpanje” opravljajo pod narkozo, koliko časa se okreva in ali bolečina potem popolnoma izgine. Naj omenim, da mi nobeno mazilo ni pomagalo. Bolečina pa je včasih res neznosna, še posebaj če se kdaj ponesreči udarim v nogo.

Hvala za odgovor in lp.

Spoštovani!
Tekočina v sklepu je vedno znak nekega draženja tega skelpa. Ker ste bili noseči ni bil izvedljiv RTG in tudi nevarnostim punkcije (sicer zelo, zelo redkim) vas niso hoteli izpostavljati. Ker ste že srečna mamica je sedaj čas, da tem stvarem poskusite priti do dna! Torej seveda k zdravniku, da se pogleda ali je še izliv v gležnju, ali se kaj vidi na RTG, morda ponovno UZ ali celo MRI. In tudi punkcija, ki pomeni, da vas zbodejo z običajno iglo in “izpumpajo”, to je potegnejo ven tekočino. Poseg ni tako boleč, da bi potrebovali anestezijo (saj ste verjetno že kdaj dobili kako injekcijo?).
Hrabro k zdravniku!

New Report

Close