Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Vneto uho??

Vneto uho??

Pozdravljeni,

5l hčerka je sedaj 8 dan prehlajena, vceraj mi je prvič slučajno omenila, da jo malo boli desna uho (na obrazu pokaže kot da jo boli od čeljusti proti uhici). Ponoči se ne prebuja, pravi da jo ponoči uha ne boli. Zjutraj sem ji dala ibuprofen in sedaj pravi, da jo uhica ne boli. Drugače je normalno razpoložena, dobro ješča, igriva, nima vročine, tudi izgleda zdrava.Nos ispirava z fiziološko, 2-3x na dan inhalirava, dajem ji Operil.

Jo moram jutri peljat k P ali se lahko pocakam (kako dolgo lahko po vaših izkušnjah počakam). Naj povem, da je dosedaj samo 1x imela vnete uhice in je potrebovala AB (takrat je izgleda res bolna), zato me zdaj bega vse to.

Lp

Če mirno spi in se bolečina ne stopnjuje, počakate lahko dan, dva. V primeru stopnjevanja bolečine, greste na pregled, sicer le dobro čistite nos (in dajete kapljice, ki zmanjšujejo oteklino nosne sluznice, ušesne troblje in omogočijo zračenje, s tem tudi zmanjšamo bolečino, ki nastane predvsem pri pihanju nosu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za vaš odgovor,

žal je hčerko (5 let, 23kg) v nedeljo zvečer začelo uho bolj boleti in sem jo v ponedeljek peljala k P, dobili sva AB Ospamox 250mg/5ml, 5ml 3x na dan za 7 dni.. Moje vpr je sledeče; v navodilih piše, da je priporočen odmerek AB za otroke do 40kg 40 do 90 mg/kg/dan, in ko izračunam dnevni odmerek, ki nam ga je predpisala P je hčerka dobila premajhen odmerek, saj bi po mojih izračunih morala dobiti okrog 6.5ml 3x na dan da bi dosegli vsaj minimalni odmerek. Klicala sem P mi je rekla, da je predpisala optimalni odmerek in da je Ospamox le generik Hinocila (v teh navodilih Hiconcila pa piše da se dozira 20-40mg/kg/dan), torej da je odmerek tudi pravilen.

Kaj mislite vi?

Lp

Hiconcil, Ospamox, sktratka amoksicilin odmerjamo tako, kot ste napisali. Že davno odmerek 20 – 40 mg/ kg TT ni več primeren oz. se prepdisuje najmanj 40 mg na kilogram TT,.
Ospamox odmerjamo vsaj 40 mg na kilogra TT, če ga dajemo 3x dnevno, če pa ga dajemo 2x dnevno, moramo odmerek zvišati, tudi na 80 mg na kilogram TT.
Pri odmerku 40 mg na kilogram TT dnevno je praviln odmerjanje vsaj 6 ml / 8 ur.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za vaš odgovor.

In kaj lahko sedaj storim? Pediatrinja je očitno mnenja, da je predpisala pravi odmerek (kljub temu, da sem jo naknadno poklicala in jo opomnila, da je odmerek premajhen), če hčerki odmerek zvišam na 6ml 3x na dan, potem ji ga lahko dajem samo še 3 dni (imam namreč samo eno flaško 100ml), prvi odmerek 5ml sem ji dala v ponedeljek zjutraj (danes je pojedla že 5 odmerek 5ml).

Razmišljam, da bi pač P rekla, da se je antibiotik razlil in bi mi napisala nov recept (ga lahko tudi plačam, v primeru če ga zavarovanje ne krije); verjetno mi je P v tem primeru dolžna napisat nov recept za AB?

Zelo je žalostno, da se moram boriti, da bi hčerka lahko dobila vsaj minimalno dozo AB, ki ji glede na doktrino pripada ;(

Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni,

včeraj sva bila z 11 mesečnim sinom pri pediatru, ki je ugotovil da ima otrok blago vnetje ušes. Dobila sva kapljice Matrixol za v nos in v uho. Na koliko ur moram otroku kapati te kapljice v nos in uho?

Hvala.


Upam, da ste v tem času razrešili težave:=(

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!


Na receptu in na zdravilu mora biti napisano tudi odmerjanje. Če gre za vnetje sluhovoda, kapljamo na telesno temperaturo ogrete kapljice 4-6x dnevno povprečno 5, lahko tudi 7 dni.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni. Moja hčerka je stara 15 in je imela rahlo uneto uho. Takoj smo šli k zdravniku pripisali so ji ospamox. Je ga že 3 dni po trikrat na dan a ni nič bolje celo uho jo malo bolj boli kaj storiti? Lp

Potem je bilo vnetje najverjetneje virusno in antibiotik ni pomagal. Sicer običajno damo nasvet, da če v roku 47 ur ni izboljšanja po uvedbi antibiotika, pokličete za kontrolni pregled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close