Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija vneto oko

vneto oko

Oko morate najprej očistiti, izprati s fiziološko, saj skozi gnojen izcedek noben antibiotik ne more. Tobrex dajajte prvi in drugi dan na 4 ure, nato na 6 ur. Običajno je naslednji dan otrok že precej izboljšan.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zdaj me je pa malo zaskrbelo. Včeraj popoldan smo prvič ali Tobrex, gnojček je izginil, oko pa je še vedno zatečeno in rdeče (tudi okoli). A je to normalen potek ali moramo do zdravnika?

Če sta rdečina in oteklina takšni:
http://aapredbook.aappublications.org/content/images/large/2006/1/124_26.jpeg
http://www.meddean.luc.edu/lumen/MedEd/elective/ent/lecture1/img013a.JPG

potem morate k zdravniku takoj. Če pa sta redčina in oteklina:
http://www.pedrheumonlinejournal.org/April/images/figure%201.jpg
http://healthforall.files.wordpress.com/2007/10/swollen-eyes.JPG?w=480&h=360
pa gre le za vnetje očesne veznice in Tobrex dajajte dalje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pri nas je bolj tako kot pri zadnji sliki. Dobil pa je malo vročine (že včeraj ponoči) in smrkelj, ki je že 2 dni. Malo slabše je in zelo slabo spi. Sumim na adenovirozo – jutri gremo do pediatra in bomo videli kaj bo.
Kako pa adenoviroza poteka? Kaj lahko pričakujemo?

ps. Oprostite ker tako težim, ampak sem čist na koncu, ker sem vsak drugi teden na bolniški ker je mali skoz bolan (vrtec). V službi pa me že grdo gledajo in se kar malo bojim kako bo naprej 🙁

Zeo verjetna je adenoviroza, ki ponavadi traja z nekajdnevnimi izboljšanji kar več tednov. Smrkanje, hripavost, tudi lajajoč kašelj, izrazit prehlad, sočen kašelj, gnojne oči, driska. Vse to lahko pričakujete, seveda z visoko vročino.
Če pa je otrok morda adenovirozo že prebolel prejšnjo zimo, je običajno potek krajši in blažji.
Žal brez bolniške ne bo šlo, ampak bodo že potrpeli. Samo vi ne smete imeti občutka, da vas grdo gledajo in da ste nekako krivi. Niste, otrok je bolan in tu ni kaj.
Sama vidim, da potem, ko odrastejo in to mine, si večkrat človek reče, da kaj si takrat kompliciral. Bi bil raje doma z otrokom, ko te je potreboval, služba počaka (če niso ravno neki zgodnji kapitalisti:=)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Vse te znake, ki ste jih našteli je naš mali že imel oktobra in novembra(angina-Ospen, potem takoj kašelj, vneto žrelo-Amoksiklav in zdaj gnojne oči). Upam, da bo samo še driska…., močno upam…
Zanimivo je to, da je skroraj cela skupina v vrcu imela istočasno vse to in je pediater vsem dal antibiotike – ni pomislil na adenovirozo. Aja, pa vsi ti otroci imajo istega pediatra.

Ja, potem bo to kar to, več tednov trajajoča adenoviroza.
Za antibiotike pa res škoda. No comment:=((

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Samo da vam spročim, da je res adenoviroza.
Včeraj smo bili pri pediatru ki mu je s pregledom krvi ugovil to. Ima pa tudi povišano tel. temp. (popoldan in zvečer) in vneto žrelo (tudi malo gnojno), pa še drugi uček postaja malo rdeč. Upam, da vročina kmalu izgine da gremo malo na zrak in sneg…

Glede na to, da že kar traja nekaj tednov, bo verjetno kmalu konec, vsaj upam:=))

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni ga. Tanč!
Pa se spet javljamo z vnetim očesom – tokrat pri hčerki (sredi tedna sem se prilepila enemu staremu postu zaradi sina, pri katerem se je vnetje ponovilo) 🙂
Torej tudi mi prebolevamo adenovirozo, pri kateri imata oba iste simptome.
Zato me zdaj zanima, ker je hčeri (3,5 leta) včeraj začelo malo tečti iz očke (belo), danes pa se je zbudila z zlepljenim (ni bilo zeleno) in zatečenim očesom (po zgornjih slikah je podobno 4. sliki)- sicer tudi kašlja in zelo smrka; ali ji lahko zdravimo obolelo oko le z izpiranjem in toplimi suhimi obkladki, ali naj ji vseeno dam tobrex mazilo (ga imamo še od sina in ni okužen od njega, ker sem mu v oko mazilo dajala s prstom – drugače sploh ni bilo mogoče, saj sem se bala, da bi ga s tubico udarila v oko).
Aja in še to, ali moramo biti strogo ves čas doma, ker je ravno danes ena decemberska prireditev v sklopu službe, ki bi ji jo privoščila, če to ne bi ogrozilo nje in drugih (bi bila v istem prostoru z drugimi nepoznanimi otroki, vendar z njimi ne bi prišla v neposreden stik, ker se bodo itak vsi držali svojih staršev).
Hvala za vse odgovore in pomoč, ki nam jo nudite.
Nam ste prihranili že marsikatero neprespano noč zaradi olajšanja velikih skrbi in tudi pot k zdravniku.
lep vikend in miren december.
rn

Zagotovo virusno vnetje oči (torej v sklopu adenoviroze, dokler ni izcedek zelen in gnojen) lahko pozdravite samo z izpiranjem s fiziološko raztopino v nekaj dneh, pravzaprav čisto enako kot z antibiotičnimi mazili in kapljicami.
Načeloma otrok z vnetimi očmi ne spada v vrtec zaradi hitrega širjenja okužbe, krajša praznična prireditev pa naj kar bo, le pazite, da se ne dotika drugih otrok.

TUdi vam želim vse dobro, rn in čim več dobro prespanih noči:=)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

jaz bi se kar tukaj priklopila. Nas 2-letnik je prvo zimo v vrtcu in saj veste: prehlad, usesa, kaselj … Zdaj je bil nekaj dni v redu, potem pa kar sredi lepega vrocina (do 38,5), ki je nismo zbijali in je trajala 1 dan. Zraven vrocine je dobil se vijolicast flek pod desnim ocesom. Oko ni zateceno, brez izcedka, ga ne menca, flek pa izgleda kot velik podocnjak. Drugace se normalno obnasa, je, pije, je vesel. Zanima me, ali je to spremljevalec viroze ali kaj? Bi morali pokazati zdravniku?

Ja, pri taki rdeči oteklini pod očesom pa bi bil pregled pri zdarvniku kar potreben, da ne bi šlo za etmoiditis.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Naj povem, da sem oko izpirala s FR in zdaj po dveh dnevih je ta podocnjak kar izginil. Se mi je pa zdelo, da je bil na mrazu manj izrazit kot pa na toploti (ce vam to kaj pove :). Ali bi slo vseeno lahko za etmoiditis?
Saj pravim, drugace z njim vse bp, edino vrtec strasno pogresa 🙂 Ce torej ni etmoiditis, gre lahko jutri v vrtec, kaj menite? Vrocine nima od nedelje popoldne.

Hvala za odgovor

Če je otrok brez vročine in boljši, potem lahko gre tudi v vrtec. Če se bo stanje poslabšalo, boste pravočasno ukrepali.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljena,

Sinu so prejšnji teden vzeli bris očesa. Ker gre za bakterijsko vnetje je dobil Tobrex mazilo 3x na dan. Pozabila sem vprašat ali moramo dajati točno na 8 ur? Ker če bo tudi jutri oko v redu, bo šel pojutrišnjem v vrtec in takrat bo težko lovit tistih 8 ur. Hvala in lep večer.

Dajemo 3-4x dnevno, čisto popolnoma točnih ur se običajno ne moremo držati.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close