Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Vnetje ušes pri 20 mesečniku- antibiotik

Vnetje ušes pri 20 mesečniku- antibiotik

Samo nekaj vprašanj bi še imela:

Brala sem, da je najbolj primerno, da se cepi v stegno, moja dva so cepili v zadnjico. kakšna je razlika, ker deklica zelo toži, da jo boli.

Danes sta bila oba sitna in jokava in imela sta občasno 37-37,3 vročine. A mislite, da je to posledica cepiljenja?

Priporoča se cepljenje v stegno, pri večjih otrocih v rokico. Cepno mesto v ritko pravzaprav ni več nikjer omenjeno, je pa bilo še pred desetletjem edino mesto, kamor so cepili. Bolje je cepiti v stegno ali ritko, kjer je mišica bolj proti površju (ker se cepi v mišico), ne pa v maščevje, ki ga je vel na ritki.
Jokavost, sitnoba in nizko povečana temperatura so lahko posledica cepljenja. Dajte Calpol in bo minilo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Me kar jezi malo, da si zdravnik pred cepljenjem ne prebere osnovnih stvari, prej smo bili v drugem kraju pri drugem pediatru in ta je vedno cepil v stegno, zato mi res ni bilo jasno.

Pa tudi to mi ni jasno, ker je rekla, da je razmak med odmerkoma 1 mesec, a povsod piše najmanj dva meseca.

A mislite, da jo naj popravim in ji povem?

Lp, Laura

Ja, seveda, pa še sprintajte tisto od IVZ.
http://www.ivz.si/javne_datoteke/datoteke/1399-Pneumoko-7valentnockonjugiranoczacotroke.pdf

Pa še to, ki je najbolj merodajno:
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Prevenar/413000sl1.pdf
Kriza, res.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

A mislite, da je lahko kaj narobe, če sta cepljena v zadnjico in morebiti v del, kjer ni ravno mišica ampak maščevje.

Hvala vam, še dobro da vas imamo.

Če je bila igla dovolj dolga (26 mm najmanj), potem lahko sklepamo, da se je cepilo v mišico in ne v maščevje. Cepimo pa v zgornji zunanji kvadrant (če torej en hlebček razdelite na 4 dele, torej cepimo v zgornjega zunanjega).
Drugače pa je pač bilo statistično več lokalnih zapletov po cepljenju v ritko, kamor so sicer cepili generacij ein generacije. Ker pa je bistveno manj zapletov pri cepljenju v stegno,.je to mesto izbora.
Veste, čisto tako neuradno, najtežje je prepričati malce starejše, ki so prepričani v svoje, da je nekaj novejšega, boljšega. Se držijo svojega in se jih ne da premakniti. To je človeško, ni kaj storiti.

Evo še o cepilnih mestih in iglah, ki naj se jih uporabi v pripeti datoteki.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

hvala vam

Pozdravljeni

Imela bi še eno vprašanje povezano s cepljenjem proti pnevmok.okužbam.

Deklica je bila v torek cepljena proti pnevmokoknim okužbam in hkrati še redno cepljenje. Imela je oteklinco in rdečino na zadnjici. Nastopila je enodnevna vročina, kar pač nisem pripisovala cepljenju, bila je razdražljiva in zdaj že 3 dni skoraj nič ne je, ogromno pije. Stara je 21 mesecev in ima 10 kg, ob rojstvu je tehtala 1,6 kg. A mislite, da je lahko izguba apetita povezana s cepljenjem?

Sicer pa ogromno pije, danes je recimo pojedla 1 jogurt, dve žlički juhice in mleko zjutraj in zvečer. Vročine nima, opazila pa sem, da ima podočnjake in je bledolična.

Hvala za nasvet.

Če so se znaki pojavili znotraj 48 ur po cepljenju, jih pripišemo cepljenju, razen če so znaki boezni povsem nedoumno drugačni (npr. vnetje sečil, angina, ipd.).
Tako lahko enodnevno vročino in neješčnost pripišemo cepljenju.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Koliko dni pa ponavadi traja ta neješčnost? Praktično se je to pojavilo v četrtek oz. petek, kar bi lahko nekje rekla,da je 2 dni po cepljenju.

kaj pa podočnjaki?

To bi moralo miniti v nekaj dneh.
Podošnjaki pa le dolgoročno nekaj pomenijo, sicer jih pač vidimo vedno, ko otrok ni tak, kot bi moral biti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ker je deklica prej rojena in je že od 2-6 meseca imela terapijo zaradi pomanjkanja železa me skrbi, če se ni zdaj to ponovilo, sicer drugače zelo raznoliko jemo, ampak nikakor ne mara mesa, razen perutnino včasih spravimo v njo in ribe.

Zdravnico sem prosila, da ji pregleda kri ( sladkor in hemoglobin).

Kaj mi priporočate v primeru slabokrvnosti?

Če je otrok neješč, se hitro utruja, zadiha, potem je slabokrvnost možna. Ocenjevanje bledice pa je zelo nezanesljiva metoda.
Pri slabokrvnosti je potrebno vedno urediti več dejavnikov. Seveda meso 3-4x tedensko, od tega 1-2x rdeče. Brez tega pač ne bo šlo. Pa sadje, zelenjava, primerni ogljikovi hidrati. Zdravimo pa z železovimi preparati.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni

Danes smo bili na odvzemu krvi in je Hemoglobin 118, sladkor pa 5,3

Torej ni to razlog za neješčnost, malce pripisujem preboleli virozi ali pa reakciji po cepljenju

A mislite, da bi bilo smiselno, dajati kakšno prehransko dopolnilo za povečanje apetita?

Ali naj vztrajam še pri kakšnih dodatnih preiskavah?

Včasih ti vitaminsko mineralni dodatki izboljšajo stanje, po izvidu pa za slabokrvnost ne gre.
Počakajte še teden, dva. Če je neješčnost v zvezi s prebolelo boleznijo, se bo stanje izboljšalo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close