Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Vnetje slepiča?

Vnetje slepiča?

Zdravo !

Pri meni je podobno… In sicer v sobto sem igral nogomet in ko sem streljal na gol, v tistem trenutko me je uščipnilo nekje v predelu slepiča.. Zelo težko sam razločim, kje je bolečina, ker me boli v predelu slepiča in pod njim čisto na vrhu desne noge. Če sedim čutim le blago bolečino, ko ležim isto. Hodim pa zelo težko, saj noge vbistvu ne morem vzdigniti, največ 5 cm… več ne gre, ker je bolečina prehuda. Je to možnost, da sem si natrgal kakšno vez ali je to slepič ? Vročine nimam, slabo mi ni, …

Hvala

Mislim, da to ni vnetje slepica. Verjetno gre za nategnjeno misico ali ligament.

Lep pozdrav, Katarina

POZDRAVLJENI!

Mene pa zanima zakaj se slepič sploh vname ? Ali je to res da se lahko vname zaradi jajčne lupine ? Hvala za odgovor. 🙂

Pozdravljeni,
vzrokov za vnetje slepiča je več, med drugim tujek, vnetje okolnega limfatičnega tkiva, fekolit, zapora svetline slepiča itd. Več si lahko preberete na vikipediji.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni !
Jaz imam bolečine v desnem spodnjem delu trebuha segajo pa tudi v hrbet (spodnji del in križ) . Stara sem 20 . Na dotik me trebuh ne boli pa me vseeno zanima če lahko je vnetje slepiča ? Boli me že cca. 4 dni .
lp

New Report

Close