Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija vnetje oci pri dojencku

vnetje oci pri dojencku

Pozdravljeni!
Doma imam 4 mesece starega dojencka, ki ima ze drugic vnetje ocesa. Prvic ga je imel v porodnisnici, takrat so mi svetovali le ciscenje s fiziolosko in 3 tedne sem mu cistila na vsaki 2 uri, da se je koncno pozdravilo.
Sedaj se je ponovilo, oko je postalo zapacano, vsaki dve uri sem mu s fiziolosko in sterilnim zlozencem obrisala zelenorumen gnojcek (sicer oko ni rdece in ga ne srbi). Po telefonu sem govorila s pediatrom, ki je najprej svetoval nadaljevanje s fiziolosko r. Po treh tednih ni bilo bolje, zato je dobil kapljice Tobrex 2kap/4h. Po 5 dneh terapije ni bilo izboljsanja, nakar je pediater pomislil na klamidijo, saj imam tudi sama obcasno vnete oci in so mi z brisom ze ugotovili klamidijo. Zato smo dobili se Sumamed (3 dni per os) in Ciloxan kapljice za oci (3×1 na dan). Po treh dneh sumameda (vceraj zadnja doza) sicer lahko recem, da je nekoliko bolje, ne pa dobro. Kako naj ravnam naprej? Skrbi me, da se vnetje ne bi spreobrnilo v kronicno s trajnimi posledicami..

Najlepsa hvala za pomoc.

Trenutno je potrebno pocakati kaksen bo ucinek terapije z antibiotikom, potem pa lahko napovemo naprej. Menim pa da ciscenje s fiziolosko ne more skoditi.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close