Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca vnetje ledvic

vnetje ledvic

Mož je zjutraj imel visok pritisk (preko 200 ter spodnji preko 100), vse ga je bolelo. Ker je stanje bilo kar (za moje pojme) delikatno, kličem osebnega, ki ga naroči za pregled. Dobil je zdravila za zmanjšanje pritiska, ter po pregledu urina tudi antibiotik na 12 ur – hudo vnetje ledvic. No, Pojedel je prvo rundo antibiotika, tablete za zbijanje pritiska. Situacija še kar ostaja ista. S tem, da se je pridružila visoka vročina (preko 38 že), težko ne diha, niti nima nobenih znakov prehlada ali bilo kaj na covid (povem za info, če je potrebno). En del obraza ima precej otečen (sicer trdi da ga je možno napihalo, to mi je malo tako, a….), vročina kar gre gor, kljub pitju čajev ne odvaja temu primerno tekočine). Zdaj me zanima – v ponedeljek mora še dodatno v laboratorij ( kri ter ponovno urin – danes oddal kar v ambulanti), v torek komaj kontrola pri zdravniku. A je tak potek čisto v redu, ali bi antibiotik moral kaj že naredit, glede da vročina zdaj narašča, prej je (še) ni bilo? Ali bi bilo bolje če ne bo situacija vsaj za spoznanje boljša, da jutri krene na urgenco? Osebna zdravnica je sicer rekla da je za moške lahko zelo nevarno tole stanje, a kljub vikendu ga pusti v tem stanju doma. Ali pa je tole res popolnoma normalna situacija in se telo pač samo bori? Morda še tole – ima srčno aritmijo, visok pritisk že kar precej let. Hvala

V nekje treh dneh bi moral biti brez vročine, sicer je treba nazaj na kontrolo, prav tako če se stanje vmes izrazito poslabša
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close