Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina vnete dlesni pri macku

vnete dlesni pri macku

Za naše domače hišne ljubljenčke ne vem, vem pa za brezdomčke da jih lahko vnete dlesni spravijo na drugi svet. Pri vnetih dlesnih so tako hude bolečine da mucki odklanjajo hrano in nazadnje sploh ne morejo več jest. Lani sem imela enega takega brezdomčka, ki je iz dneva v dan manj jedel, še tisto kar je dal v usta je zraven renčal od bolečin, nazadnje pa je samo še gledal hrano in se je ni niti dotaknil. Na srečo pa se je pustil ujeti in na veterini so videli da ima dlesni čisto vnete, zobe pa vse uničene. Tako da so mu morali izpuliti vse zobe ki jih je še imel. Pri tem se je izkazalo, da je mucek bil nekoč lastniški ker je že pred leti moral imeti operativno odstranjenih nekaj zob. Zaključek te zgodbe je, da je ta srečko brezzobko dobil nov dom in da kljub temu da je brez zob veselo papa brikete.

lp.

Vnete dlesni so lahko tudi posledica naloženega zobnega kamna – v tem primeru je potrebno čiščenje zob, ki ga opravi veterinar pod narkozo. Slabi zobje lahko močno vplivajo na zdravje notranjih organov, zato je priporočljivo občasno (recimo vsako leto ob cepljenju) veterinarja prositi, naj preveri stanje zobovja.

Lep pozdrav,
Alenka
http://www.perzijke.com/

Leyla & Mojca: Kako je z mačkoma? Kako je z dlesnimi?

Lp, jessy ****** "It doesn't matter how big your body is or your reputation, if you want to be special, you just need a big heart." *****

Moj muc (3 leta, kastriran, notranji) ima vnete dlesni in močen zadah iz gobčka. Dobila sem ga iz azila s potrdili o vseh testih in cepljenjih, vse naj bi bilo OK.

Res že od začetka ni bil zelo ješč, ampak to je kvečjemu dobro, ker živi v majhnem stanovanju in nima kaj dosti možnosti gibanja; težek je normalno, celo malo preveč okrogel. Bolečin očitno nima, ker je skoraj rajši brikete kot mokro hrano. Je vesel, živahen, cartljiv.

Odpeljala sem ga k veterinarju, ki je ugotovil, da zobnega kamna nima in je domneval, da gre za padec imunosti (brez zamere, to vedno slišimo, kadar veterinarji ne vedo vzroka), dal mi je neko pasto za v hrano za en teden ali dva, ne spomnim se več. Prebrala sem navodila na tubi, pasta je bila nekaj zelo splošnega…in ni pomagala čisto nič.

Prebirala sem forume in nasvete in me je pošteno spravil v jezo nasvet (strokovnjakov !?), naj mačku vsak dan čistim zobe. Res bi rada videla mačko, ki bi si to pustila delati – jaz sem mojemu komaj uspela odpreti gobček za 3 – 4 sekunde, da sem lahko sploh videla vneto dlesen. In nikjer nisem prebrala, da bi kdo sporočil, da je čistil, in tudi nihče ni sporočil, da bi mu uspelo te vnete dlesni pri mačku kakorkoli ozdraviti (antibiotiki in drugo). Veterinarji so vedno nekaj dajali (seveda…) in očitno NIČ ni pomagalo. Le vsi poudarjajo, kako nevarne so vnete dlesni za vse mogoče organe.

Ima kdo kakšne nove informacije? Ni mi žal denarja za zdravje živali, za proč metanje pa ga tudi ravno nimam.

Ja pri moji maci so ugotovili ravno včeraj, ko sem bila na pregledu zaradi drugih zadev, da je nagnjena k vnetim dlesnim, en zobek so ji kr takoj izpulili, za naslednjega je rekla da bo mogla verjetno že čez par mesecev prit. Sicer so mi rekli, da muc načeloma tako golta hrano in da teh zobkov ne bo pogrešala. Je pa drugače leto in pol stara ampak so rekli, da preventivno se jim lahko čisti s to zobno kremo, ki je namenjena macam, vendar v končni fazi če je k temu nagnjen bo slej ko prej ob zobe :/
Men se je kr srce paralo, ko so mi rekli, da je še ena dlesn vneta, sicer zob sam je ok ampak, ko je dlesn vneta maco zacne to ful bolet in posledično začne zavračat hrano, baje da jim je velik lažje pol ko dajo to vn…So pa cene za te zadeve kr krute, samo kaj čmo.. Zdrav muc je vesel muc (:

Tako je.Mi imamo doma majhno mucko staro 3 mesece.Opazili smo da ima zateceno lico svojo oko na tistem mestu kjer je nateceno se drzi odprto.Ampak opazamo da jo sploh ne boli se umiva na tistem mestu se igra.Kaj oz.zakaj ima nateceno.

HVALA ZA ODGOVOR

zatečeno je gotovo zaradi vnetja, tumorja,… Predlagam, kot sem že napisala proti vnetjem,… pomaga smola industrijske konoplje.

Naša muca ima tudi vnete dlesni, pa ji je veterinarka predpisala antibiotike, ki imajo okus po briketih. Dobiva na vsakih 12 ur po eno tabletko. Ni težav, ker tabletko dam poleg dveh koščkov briketov in jo avtomatsko poje. Drugače pa je dva krat dobila injekcijo proti vnetim dlesnim, ker tabletke ni mogla zaradi sterilizacije jesti (omotičnost, veliko spanja…)

New Report

Close