Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija vneta koža za ušeskom

vneta koža za ušeskom

Pozdravljeni.
Mene pa zanima kako naj pozdravim rdečo in vneto kožico za ušeskom. Mojemu sinku se je za obema ušeskoma pojavila rdeča in vneta koža.
Naredi se pa tudi kot nekakšna hrastica,ki ima smdeč vonj.Vsak dan
mu z vatko in z vodo večkrat na dan to sčistim,toda ni nobene učinka.
Ali mu lahko to tudi po čiščenju namažem z bepanthenom?
Naj povem, da je sinko star 3 mesece.
Hvala za odgovor in pa lep dan.
Naja

Pozdravljeni, Naja-K!
Kot do sedaj čistite s fiziološko. Z Bepanthenom lahko namažete, če pa se zadeva v dveh dneh ne posuši, bo treba po kakšno antibiotično mazilo. Če je krastica zlato rumene barve, je zelo verjetno, da gre za bakterijsko vnetje.
Vendar je vzrok lahko tudi kje drugje. Če nima nikjer drugje takšne suhe, razpraskane kože in lepo napreduje, potem ni panike. Če pa se zadeva ne umiri, pa k zdravniku.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Moja hči je imela za ušesi in pod brado takole vneto. Namazala sem jo z Bepanthen kremo- ne tisto ki jo omamo mamice za bradavice ampak tisto, ki ima embalažo oranžno , krema notri pa je snežno bela. Je bilo v parih dneh dobro, pa je imela zelooo vneto.

LP Koledarček

Pozdravljeni, koledarček.
Ta Bepanthen je verjetno tisti, ki vsebuje več cinkovega oksida in res zelo lepo suši. Hvala za vaše izkušnje,
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.Naj povem,da je danes že boljše ,tudi rdečica je zginila.
Imam pa še eno prošnjo,če mi lahko poveste ka je to.Pred kratkim se mu je na zadnji strani stena naredila rdečica, je takšna kot ,če se popraskamo ,vendar debelejša.Če pritisnem nanjo zbledi.Ali je to kakšno znamenje?Upam, da ste me razumeli kaj hočem povedati.
Najlepša hvala za vaše odgovore in pa lep preostanek dneva.
naja

Draga NajaK,
nisem razumela, kje natančno ste opazili to spremembo.
Obenem pa še napišite, koliko je star otroček.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.Ta rdeča lisa je na nogici zadaj.Sinko je pa star 3 mesece

S kožo dojenček reagira na vse dražljaje, saj je koža največji organ. Lahko, da ne pomeni nič in se bo sam zmanjšal in izginil. Če pa bi se podobni suhi ekcematozni izpuščaji pojavljali še kje (za ušeski, pod vratom, na rokicah, na nogicah …) potem se pokažite zdravniku.
Tudi alergija na kravje mleko se največkrat začne s podobnimj izpuščajem (razširjenim). Zato pri enem ali dveh samo zapišemo v karton in spremljamo. Če se slabša, ga je več in če se pojavi še kakšen znak, pa ukrepamo.

Torej, zaenkrat samo opazujte, če pa se razširi na omenjena mesta, pa k zdravniku.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close