Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija vitiligo

vitiligo

Pozdravljeni! Zanima me, ce je vitiligo ozdravljiv. Ali obstaja kaksna metoda, ki za dalj casa prekrije bele lise vitiliga: npr. vtetoviranje mikropigmenta, ali morda permanentni make-up in nenazadnje me se zanima, ce je pri vas mozna popolna depigmentacija koze z preparati, ki obstajajo za to in koliko casa poteka taka terapija. Najlepsa hvala za odgovor!

Spoštovani Robi!

Vitiligo še vedno obravnavamo kot neozdravljiv, čeprav včasih lahko dosežemo vsaj delno repigmentacijo. Najpogosteje uporabljamo kreme in obsevanje, zdravljenje pa traja več mesecev. O izkušnjah s tetovažo mikropigmenta ali permanentnim make-up-om pa zaenkrat še nimam dovolj informacij, da bi lahko podal konkretno mnenje.

Meni pa se pri vitiligu, ki ga imam že mnogo let, pojavlja občasno srbenje kože, ki se po praskanju boleče odlušči.Obstaja kakšno zdravilo?
Hvala

Spoštovani Boštjan!

Sam vitiligo se ponavadi ne lušči. Luščenje povzroča verjetno kakšen drugi dejavnik (npr. sončna opeklina?).
Priporočam vam, da prizadeti predel ščitite pred soncem. Če se bodo težave nadaljevale, bo potreben obisk pri dermatologu.

New Report

Close