Najdi forum

vitamini

Neki dan sam imala prilike slušati savjete stručnjaka o tome kako možemo sami spriječiti zarazu ovim novim virusom. Među mjerama koje se svaki dan ponavljaju dojmilo me se predavanje doktora Primorca. On je rekao da bi trebali uzimati visoke doze vitamina c i d. Zanima me da li se to odnosi samo na zdrave osobe ili i na one koje uzimaju lijekove? Konkretno me zanima za moj slučaj. Imam 54 godina i svakodnevno pijem tablete za štitnjaču. Alergična sam na ambroziju. Nekad imam problema s niskim tlakom ali za to ne uzimam nikakve tablete. Nekih težih bolesti nemam. Da li te vitamine mogu dobiti od svog doktora preko recepta? Ili ako moram sama kupiti koji su najbolji? Kako ih trebam uzimati i koliko dugo?

Poštovana,
osobno nisam uvjerena da uzimanje nekih vitamina u visokim dozama može bitnije pomoći u obrani od viroza.
Za vitamin C postoje kontraverzna istraživanja.
Što se tiče D vitamina, sve više studija upućuju na njegovu bitnu ulogu u mnogim procesima u organizmu.
Ali ne bih ga preporučila uzimati “na slijepo”. Možete s liječnikom dogovoriti analizu krvi i određivanje koncentracije D vitamina. Na temelju dobivenih vrijednosti, liječnik Vam može ako je potrebno propisati D vitamin na recept.

lp

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close