Najdi forum

Vitamini in minerali

Bravo Krpan! Takšnega te imam rada.

Veš, tudi jaz sem bila na začetku skeptična in prepričana, da z vso to množico zaužite hrane pa resnično ne bom izgubila nič. Ljudje v svojem vsakdanjem življenju že mnoga, mnogo leta sploh ne premišljujemo o prehranjevanju, smo pač družba potrošnikov, ki hlasta za mnogočem in pri tem neznansko uživamo(tudi pri pestri raznolikosti prehrambenih izdelkov).

No, predvsem še veliko dvignjenih kilogramov, in da tvoje besede naletijo na čim manj gluhih ušes.

Pozdravček Marika

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Ja je, ker sem se dolgo bojevala (in se še) s težo. Seveda vem o vseh dieta vse, vendar pri meni preprosto niso delovale. Če mi je slabo, se mi samo spi, nimam volje,… potem je samo vprašanje časa kdaj bom spet podlegla hrani. Zato sem poslušala sebe in lastno telo, spremljala kako se odziva na sladkor in ostalo hrano, poleg tega pa je treba upoštevati, da poješ dovolj beljakovin in vitaminov in vse kar pač telo potrebuje.
Po 3 letih borbe sama s sabo (nekaj drugih stvari sem postavila na pravo mesto tudi v glavi) sem nekako le začela. Verjetno se boste vsi vprašali zakaj tako? Zato, ker vem, da želim shujšati in težo obržati. Ne morem biti celo življenje na dieti. Nočem od jutra do večera razmišljati kaj lahko in kaj ne smem jesti, nočem, da se mi misli vrtijo samo pri hrani in o tem kaj dobrega bi pojedla. Imam prijateljico, ki ima idealno postavo, vendar me razume in podpira. To je edina pomoč, vse ostalo hočem opraviti sama. Brez tablet, takšnih in drugačnih pomagal ali zdravnika, ki ti sicer pomaga, a te ne more celo življenje držati za roko in nadzorovati. Pa naj ne zveni, da sem ne vem kaj. Nisem, sem pa sama sebe prepričala, da sem ok človek in se trudim, da bi se imela rada in zase naredila kaj pozitivnega.
In seveda forum, tu zvem marsikaj novega. Včasih se še oglasim, samo toliko, da povem iz svojih izkušenj.
Naj ponovim, najhuši boj sem in še bijem sama sabo, s svojim strahovi, s prepričanjem, da nisem to in ono, poskušam se otresti tistega “kaj bodo pa ljudje rekli”.
Vse kar sem napisala je pomebno zame. Če bo komu kaj koristilo bom vesela. Tudi jaz sem, ko mi poveste svoje izkušnje, ker se iz tega marsikaj naučim.
Seveda pa tako kot ostali imam tudi jaz svoje črne dneve (beri sladke). In tako sem včeraj za kosilo in večerjo pojedla 4 slivove knedle na drobtinah in s sladkorjem (njami). In si ne očitam, danes je nov dan.
Lep dan.
K.

Moč pozitivizma kar žari iz tvojih besed, grobo orisane zgodbe okoli tega. Veseli mi, da imaš nekoga, ki ti nesebično stoji ob strani-to veliko pomeni. In brez dvoma si OK človek, kot si napisala in takšna boš ostala tudi na svojih nadaljnih poteh na katerih se boš pilila in nadgrajevala v teh samoborbah.

V VSAKEM PRETEŽKEM ALI PREDEBELEM ČLOVEKU ŠE VEDNO TIČI VITKO BITJE. LE ZBUDITI GA JE TREBA. Pozdravček Marika

Hvala.

Krpan, a mi daš prosim svoj mail… Bi te rada par stvari vprašala, tko “na skrivaj”, brez foruma.
Vnaprej hvala, 🙂
R.

daj mi ti tvojega napiši ker drugače bom imel kup mailov 🙂 pa te kontaktiram

Krpan, verjetno uživaš kakšne proteine v prahu.. Morda sirotko? Katerega proizvajalca oz. kateri izdelek?
Cene so si itak zelo podobne. Vsekakor pa ne maram shita, ki ga lahko kupim v lekarnah. Nekaj moram nabavit, ker samo tako pridejo beljakovine dovolj hitro v mišice, kajne? Pa še jesti se mi ne ljubi po treningu.

Lep dan!

Aja, pa naj povem še to. Bolj za hec.
Ves denar, ki bi ga dala za sladkarije (beri raznorazno žretje), dam na stran in potem si kupim kaj lepega za oblečt. Nikoli se nisem mogla lepo po modi oblačiti, sedaj se bom. Ne rabim veliko, tisto pa, kar imam pa naj bo lepo in udobno.
Na ta način utrjujem to, da takojšnji užitek (npr. ko poješ celo milko) zamenjam za užitek kasneje, ko shujšam in si potem kaj kupim, kot nagrado.

Ne bom več morila.

ja jih uživam. daj mi email ti bom zrihtal ceneje kaj boš pač hotela!

[email protected]

[email protected]

🙂

p.s.
zdaj bom pa jaz imela kup mailov… ha ha…

Isto kot jaz… Zadnje čase sem mahnjena na nakupe… In to se že pozna v denarnici…
In ko mož kaj pripomni (npr. si spet nakupovala), mu rečem, da je to nagrada za moje hujšanje… Pol pa nima več kaj komentirat…
Mal za hec mal zares.
R.

imaš mail, sem ravno iz treninga prišel prej nisem mogel odpisati

Ni problema. Ti pa tudi že lahko prebereš moje težave.
:))
R.

že maš odgovore.

za vse ki ste na dieti naj povem da sem se tak lepo najedel: pasulj + slivovi cmoki 🙂

Al mi delaš lušte!! Ne toliko po pasulju kot po slivovih cmokih!
R.

Meni pa bolj po pasulju, ampak takem, v katerega je pujsek stopil.
LP!

saj je, samo v obliki klobase 🙂

Tale krpan je pa meni že nekoliko bolj všeč…

Krpan, punce te imamo raje in se ne špetiramo s tabo, če si prijazen in ne lajaš in grizeš vsepovsod. Pa na lep način se nam da veliko več dopovedat 🙂

Pa brez zamere…

Želim ti lep preostanek dneva, lp Joan

Pa en lep dan želim, Joan

saj sem vedno taki. to vedo tisti ki jim pomagam po emailih.

New Report

Close