Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Multipla skleroza Vitamin D zelo pomaga pri MS???

Vitamin D zelo pomaga pri MS???

Iskrena hvala, ker ste odnehala 🙂 Kajti takih, ki “okoli riti v varžet” prepričujejo druge, naj kar jemljejo nekaj (danes to, jutri ono), imam za celo življenje dovolj. Poln kufer imam čudežnih zdravil, rastlin, vitaminov, masaž in vsega ostalega…

Pa si poglejmo, kako ste pričela pogovor:

Zaključujete pa takole:

Nenadoma kar brez predhodnega pregleda krvi in brez zdraviškega nadzora? Kajti v primeru slednjega pač vi sama ne boste odločala o tem, ali boste jemala Plivine kapljice D3 ali kaj drugega. O tem bi moral odločati zdravnik.

Ne vem, kako naj vam lepo povem, ampak take nakladancije, podajanja neresnic in “nesebičnih” žalitev, kot jih vi podajate v svoji želji, da nas prepričate v “čudež vitamina D”, pa že dolgo ne. Tudi to, kar ste naložili na račun CCSVI-ja (in zraven še nemarno in grdo vmešali nevrologa), je bilo grdo.

Zdaj sva pa zares končali 🙂 Pozdrav 🙂

Ste bili bolj zadaj v vrsti, ko je bog delil pamet?

A moram vsako stvar povedat, kako bom naredila?

Ne, ne bom jemala kapljic, ja bom šla v Adria lab in ja bom jemala vitamin d, če ga bom imela premalo. Sem mislila, da lahko normalen človek zna povezati kaj takega brez, da mu je treba razlagati. No, vam očitno ne.

Meni je vseeno če ga jeste vi (ste eden izmed tistih ljudi za katere je boljše, da nimajo veliko stika z ljudmi). Vseeno mi je, če ga jejo drugi. Nisem prodajalec vitamina D.

Sem pa naredila zaradi vas štalo drugje, kar mi gre kar na bruhanje.

NIKOGAR NISEM V NIČ PREPRIČEVALA. Nikogar.

Očitno imate ogromno časa, da se zapičite v vsako besedo. Daj, pojdite raje malo v šolo oz. na tečaj čustvene inteligence.

PA NEHAJTE POLVIKATI, KER JE VAS RES NAREDI ŠE MANJ RAZGLEDANO!

-JE

Karkoli boste napisali, ne bom več brala, ker se na vaš nivo ne bom več spuščala.
Veliko več podpore in izkušenj dobim na tujih forumih. Tudi o CCSVI, ker pišejo normalno, ne pa kot pripadniki sekte.

P.S. Kar sem povedala, sem slišala od nevrologa, mogoče sem se narobe izrazila, nakladanja pa nimam v krvi.
In vaša izkušnja z vitaminom D me ne zanima. :))) Zanima me od ljudi, ki so vedeli svoj nivo prej in potem. Ne pa od ljudi, ki so nekaj jemali in potem pametujejo o posegu, ki v Sloveniji ni priznan.
Ampak kot sem rekla že prej, vem, da morate v nekaj verjeti. 🙂
Pred 20. leti je bilo pa nekaj drugega. :))

Da še enkrat povzamem: tako kot bi jaz morala sklepati, da ste jemali vitamin D (čeprav nikoli niste izrecno rekli, do takrat, ko naj bi bilo očitno … ali sem pa spregledala), bi vi morali sklepati, da ga bom jemala po pregledu in posvetu.
Nekatere stvari so v življenju pač logične.

vsi ti CCSVI-jevci mi grete že pošteno na živce. Kot si spletična že sama napisala, tudi vi ste bili na začetku skeptični. Tudi mi, ki še nismo poskusili, iz takšnih ali drugačnih razlogov, smo skeptični, ampak to ne pomeni, da zavračamo to teorijo. Mogoče zbiramo denar za poseg. Do takrat bomo pa preizkušali še druge stvari.

Naj te zgolj opomnem, da še ni dokazano, da je CCSVI povzročitelj MS. Tebi je pomagalo, ampak to ne pomeni, da bo tudi meni in imam vso pravico biti skeptična!

BarbaraMS…vitamin D sem jemala prejšnjo zimo. Do poslabšanj MS v tem času ni prišlo, glede izboljšanj pa ne bi mogla govoriti, ker nimam nekih posebnih problemov.

Lep dan obema!

Gospa Barbara MS, še enkrat in tokrat zadnjič . Toliko podtikanja, neresnic in nakladanja, kot ste ga vi sposobni sproducirati, že dolgo nisem brala na enem mestu. Nalagate toliko, da je to že boleče. Pri čemer ste tudi hudo žaljiva, saj niste zapisala niti enega samega sporočila, v katerem me ne bi grdo in grobo žalila.

Zgolj en primer na temo, kako zlahka širite neresnice, podtikanja in še kaj hujšega, je vaša zgodba o nevrologu. Vam ni jasno, da ne morete vendar o ljudeh širiti govoric, polresnic in podtikanj, kakor se vam zljubi? Nisem ravno ljubitelj nevrologov, ampak nikoli se pa ne bi spustila na nivo, da jim pripisujem izjave, ki jih kot zdravniki enostavno ne smejo izreči pred pacientom. Če pa bi že jih, potem bi “nevrolog” navedel višje število, kot ga navajate vi.

Naslednji primer podtikanja: po čem sklepate, da nisem vedela za nivo D vitamina preden sem ga pričela jemati?

In tako dalje. Ker pri vas je tako: če ni oglato, je okroglo, drugače pa obratno. Če ni črno, je pa belo in spet tako v nedogled. Samo na tej temi (da one druge ne omenjam), sem vas ujela na celi vrsti nakladancij, ki jih vi mirno zapisujete. Eno za drugo in tako cel dan, pa še naslednjega, ko se vam dvigne pritisk.

Kar se mene tiče, je debata končana. Kajti če česa ne prenesem v življenju, so pa to MS fanatiki, ki so malodane vsak mesec sposobni najti nov čudež. Od kar vem za to bolezen, poslušam o teh čudežih. Če se pa kdorkoli ne strinja s temi “čudeži” in – kako bogokletno – opozori tudi na morebitne stranske učinke, na previdnost, morda na odsotnost čudeža, doživi pogrom, žaljenje in podtikanje. Zame ste, gospa BarbaraMS, samo ena v vrsti mnogih, ki so se poistovetili s svojo boleznijo.

Niste edina. Kako zanimivo, da na viru, ki ga navajate, beremo sledeče: “Alenka M.S – pod takim imenom me imajo v imeniku v telefonu prijatelji in znanci, ki si želio pogovora z menoj. M.S. pa ni priimek, ampak okrajšava za ne več tako neznano multiplo sklerozo.”

Vas imajo v imeniku pod BarbaraMS? Barbara = MS? Jaz = bolezen? Že s svojim nadimkom tukaj vlečete enačaj med sabo in boleznijo. In kako zanimivo, kakor AlenkaMS tudi vi simptomatično navajate ravno iste atribute, ki naj bi vas delali boljšo od drugih (primer: izobrazba).

Toliko in res adijo 🙂 Debata vsekakor, podtikanja, četudi na račun nevrologov pa nikakor.

Verjamem 🙂 Včasih gremo tudi drug drugemu na živce 🙂

Želim ti čimveč zdravja ne glede na način zdravljenja, ki si ga boš izbrala 🙂

Lep pozdrav 🙂

Zdaj je že več kot dobro leto naokoli. Zanima me, če vam je vit d kaj pomagal. Pa probajte čimbolj realno opisat, brez “se mi zdi”. Samo dejstva prosim. Dodajte tudi sestavino in količino, ki ste jo jemali ter frekvenco jemanja.

Lp

p.s. nisem MS bolnik, le zanima me

Barbara napisala si, da si šla na čebele. Lahko kaj več o tem, kaj si počela?

New Report

Close