Najdi forum

visoki tlak

Imam problema s visokim tlakom zadnja dva dana. Podigne se do 180/120 i to obično predvečer, boli me glava i osjećam lupanje srca. Inače je do 120. Što da radim?

Poštovana,
trebala bih nešto više podataka.
Za početak uzimate li inače kakve lijekove, imate li kakve bolesti, da li je bilo kakvih stresnih situacija u posljednje vrijeme, preferirate li slanu hranu ?

U 36oj sam godini, iza mene su dvije trudnoće, do sada nisam bolovala od nikakvih bolesti, ne pijem lijekove, povremeno samo za bolove i jedno kratko vrijeme pri kraju prošle godine sam pila lijekove za smirenje na biljnoj bazi po preporuci farmaceuta…. Što se tiče hrane, ne preferiram slanu hranu, ali pretpostavljam da svatko nekad pojede preslano pa sam vjerojatno i ja… jučerašnja večer mi je konačno bila dobra, tlak je bio 145/120.
Hvala

Poštovana,
to je još uvijek previsoki tlak.
Vi bi trebali imati vrijednosti tlaka okvirno oko 130/ 80 ( može i niže dok je 140/90 gornja granica normalnog tlaka).
Savjetovala bih da se obratite svom liječniku da napravi osnovnu obradu ( kontrola krvnih nalaza, EKG, klinički pregled).
Osobno možete samo pripaziti da ne unosite veće količine soli, imate dovoljno sna, redovite obroke, povremenu tjelovježbu.

lp

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close