Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Visoka dioptrija in porod

Visoka dioptrija in porod

Sem noseča in imam v začetku junija rok. Imam dioptrijo -13, poleg tega sem imela že pečatenje mrežnice na obeh očesih.Dobivam nasprotujoče si informacije. Ginekologinja trdi, da to ni ovira za naraven porod. En otalmolog mi je povedal enako. Drugi, da je v mojem primeru nujen carski rez.

Prosim za mnenje

 

 

 

 

 

 

 

Spoštovana!  Oftalmološka praksa je bila, da smo pri visokih kratkovidnostih  podali priporočilo porodničarju, “da naj porod poteka brez napenjanja in naprezanja”. Vendar  sem mnenja, ker je prisotna visoka dioptrija in da je bilo že obojestransko pečatenje mrežnice, da bi bilo varneje za oči, porod opraviti s carskim rezom. LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

Spoštovani

Zanima me sledeče.

Bil sem na pregledu za očala ker so mi izmerili dioptrijo.Tri tedne sem nosil očala do tedaj je bilo vse vredu po tem času se je pa pričel glavobol

Kaj svetujete

Za daljavo

desno oko sph d=-o,25

desno oko cyl d=-0,5

desno oko os akis=165

levo oko sph d=-0,5

levo oko cyl d=-0,5

levo oko os akis=10

za bližino=+2,25

Hvala za odgovor,ter lp Leon

 

Spoštovani, imate nizko kratkovidnost in nizek astigmatizem. Edina razlaga za težave, ki jih navajate, je zelo verjetna napaka  izmerjene osi astigmatizma, nasvet pa je- ponovni pregled in opis težav, ki jih imate ter ponovne meritve astigmatizma.LP dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close