Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Visok pritisk

Visok pritisk

Dolga leta sem jemala Tertensif SR 1,5 mg pa je bil pritisk največkrat vseeno nad 150/90 in visok pulz – blizu 100.
Zdaj imam zjutraj 1 tableto Prenewel 8 mg/2,5mg zvečer pa 1 tableto Concor COR 2,5 mg.
Spodnji pritisk je zdaj med 69 do 76, pulz 63, zgornji pritisk pa 160, 170. Zakaj zgornji pritisk nič ne zniža? Ali je terapija v redu, ali bi morala jemati kaj drugega?
Trenutna zdravnica nima pojma, je poskusila že več zdravil, pa nič učinka. Mogoče je kriva starost nad 65, ko zdravila ne primejo enako kot pri mlajših, ker receptorji ne delajo več tako kot prej.
Moja starost 69, sladkorna, nekaj let že na inzulinu. Moj pritisk pa tudi v mladosti ni bil nikoli nizek, vedno visok, pa sem bila vitka in sicer zdrava.
Kaj svetujete? Hvala za vaš čas!

Sebeda ne morem ocenjevati za kaj gre pri vas, a pogosto je za urejen tlak potrebnih (še) več zdravil. Predlagam tudi merjenje doma in zapisovanje vrednosti, če vas to merjenje ne bo toliko napsihiralo, da bo višji že od tega, relevantne vrednoati so samo tiste, ko ste popolnoma umirjeni in je izmerjen po “pravilih), ki jih najdete na netu pod “pravilno merjenje krvnega tlaka”

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close