Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Virusni bronhitis – zdravljenje

Virusni bronhitis – zdravljenje

Spoštovani,

moje vprašanje je naslednje: mama (52 let) je kar nekaj dni precej kašljala in smrkala ter se slabo počutila, zato je po enem tednu bolečega kašlja in bolečin v grlu ter pljučih le odšla k splošnemu zdravniku. Ta jo je malo pregledal in dejal, da ima virusni bronhitis. Sedaj mora nekaj dni jemati neka zdravila (ne vem točno kaj), potem pa bi se moralo stanje izboljšati. Težava pa je v tem, da so ji pred letom in pol odkrili akutno levkemijo. Pozneje so opravili tudi presaditev kostnega mozga (nesorodni darovalec), od katere je minilo eno leto in po kateri ni bilo večjih zapletov, tudi izvidi krvi so vsak mesec v redu. Ker je onkolog, ki spremlja njeno stanje po presaditvi, trenutno za dalj časa službeno odstoten, me zanima, kaj bi predlagali vi za zdravljenje bronhitisa, glede na to, da sedaj hujši znaki (boleč kašelj, bolečine v pljučih, zaradi česar ponoči tudi skoraj nič ne spi) trajajo že več kot en teden? Skrbi me predvsem zato, ker jo je, kot je dejala, njen osebni zdravnik zelo na hitro in površno pogledal. Kaj bi priporočali? Ali naj se vrne nazaj k osebnemu zdravniku, če se stanje v nekaj dneh ne bo izboljšalo, in zahteva, da jo napoti naprej, morda v bolnico, na kakšne dodatne preiskave, na RTG-slikanje pljuč …? Katera zdravila bi bila primerna za zdravljenje?

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vam želim vse najlepše v novem letu

Mila

Spoštovana,

glede na osnovno obolenje in stanje po transplantaciji
kostnega mozga, vaša mama verjetno prejema tudi zdravila,
ki zavirajo imunski odziv.To pomeni, da se na okužbe odziva
drugače, potek teh okužb poteka drugače, bolezen pa lahko
povzročijo tudi mikroorganizmi, ki pri drugih ljudeh
navadno ne povzročajo bolezni. V kolikor se stanje še ni
popravilo je verjetno na mestu ponovni pregled in širša
obravnava v smeri opredelitve povzročitelja okužbe oziroma
vzroka kašlja, ki v tem primeru tudi ni nujno infektivne
narave.

Lepo vas pozdravljam

asist.dr. Sabina Škrgat Kristan, dr. med.

New Report

Close