Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Virus Hiv

Virus Hiv

Pozdravljeni,
najbolj sigurno je, če se testirate vi. Je pa malo verjetno, da bi 11 let bolezen mirovala.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

ali so siptomi virusa hiv tudi brez zaotecenih bezgavk

Ja, tudi lahko! Noben simptom ali znak ni nujen, se pravi, da bi ga imeli vsi, ki zbolijo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

jez pa imam eno vprasanje, pred tremi dnevi, sem se zapletev z nekim moskim(ga nepoznam), hotela imeti analni seks, z njegovim penisom(brez zascite) je sel v mojo analno odprtino, se predno sva dobro zacela sem rekel da nocem seksati, ker nima zascite, tako da je v mojo analno odprtino porinil samo kasnih 4-3 centritmetre njegovevega penisa za kake 3 sekunde in to je bilo vse. ali obstaja moznost da sem se lahko okuzil z virosom hiv, sicer necutim nobenih simpotmov?

zanima me tudi kako globoka in velika mora biti rana da preko krvi v telo prodre virus hiv, ali je zadosti ze majhna povrsinska rana(npr, opraskana koza zaradi padca, ali pa ranica ki je nastala od mozolja)?

in kako tocni so testi, ce jih naredimo okoli teden po nespametnem odnosu?

hvala, lp

Pozdravljeni,
če obstaja najmanjša možnost, da bi se s HIV okužili, potem se pojdite testirat. Na vaša vprašanja vam bo odgovoril strokovnjak, ki se s spolno prenosljivimi okužbami ukvarja. Potrebno je izključiti tudi ostale , ne samo HIV.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni..
Pred priblizno enim letom sem imel nezasciten s.o in sedaj me skrbi da nisem okuzen.. pred priblizno 2mescoma pa sem imel pregled za sluzbo in so mi vzeli kri. Kri je bila ok.. sedaj pa me zanima ali bi se na tem pregledu videlo ce bi bil okuzen ali naj grem prav na test za aids… kako poteka anonimno testiranje? Kako dobis rezultate? Po tel stevilki, posti…? Hvala za pomoc

Pozdravljeni,
anonimno testiranje delajo na Infekcijski kliniki. Pokličite, boste dobili informacije iz prve roke!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close