Najdi forum

Glej Jani..če bi imel batino, dolgo takole pol metra, bi že moralo rsno skrbeti. S takšno macolo namreč nobena normalna ženska ne bi želea imeti opravka. Star sem 21 let, meril si ga še nisem, mislim pa da ni veliko daljši od tvojega. Puncam je bilo vedno ok..torej ne skrbi.

Veliko dosegel … Moj znanec je mehanik s triletno srednjo šolo pa je kljub temu veliko dosegel – star je 25, ima hišo, lep avto, poročen je in pričakujeta prvega otroka. Za povprečnega Slovenca skoraj izpolnjen ideal življenja. Ampak tip je bolj butast kot ležaj v njegovem avtu. Pa je materialno vseeno bolj preskrbljen od mene, ki bom lepo zdiplomiral, iskal službo, se selil s punco po najetih …

halooooooooo…a se ti sploh zavedas kaj govoris, ocitno ne !!!!!!

Tip je butast, ampak ti mu ne sezes tudi do kolen ne!! Taki tipcki kot si ti, celo zivljenje samo gobcajo in se imajo za ne vem kaj. Nekdo ki pa ni sole naredu je pa tup do konca a ne! En primitivni bedak si da bos vedu! Macka naprimer zna ne vem kok jezikov pa ne vem kaksno izobrazbo ma pa ful je razgledana. Pa nima slube…s tem sem ti samo hotel povedat, da izobrazba ni vse. Najvec je to koliko se v zivljenju znajdes. In samo to nekaj pomeni.
Ko bos prisel v sluzbo bos zacel na tleh, pol bodo pa sele vidli kaj bo s tebe. Ampak kakor te po sporocilih poznam ne bos prilezel niti do povprecja….razen ce si kaksen politik ,taki pa morjo dost gobcat ja.

Hvala za kompliment, da te spominjam na tvojega mehanika. Tudi meni veliko ne manka do poroke in hise. Mogoce kaksno leto, maksimalno dve….vec ali manj se vse urejeno. Ampak se na take gobcace userjem. Ti kar flanci kakor ti pase. Zarad mene si lahko bog in batina. Me sploh ne briga. Najprej se izkazi, kaj pokazi pol se pa hvali.

Manjka ti se veliko izkusenj. Pa ne hvali se z izobrazbo ce si se student.

Sicer pa macko vprasi za kaksen nasvet, punca je razgledana…in mislim da je samo vprasanje casa da se ji se na poslovnem podrocju odpre (ce je res kot je govorila da je) ….. in me veseli da se ne spusca v take primitivne debate kot jih mava midva. No ocitno meni se malo izkusenj manjka…je bla macka le prej na forumu in je ugotovila kje je meja…jst bom pocas tut.

pa veliko srece s faksom…da bos kdaj na taki stopnji kot smo nekateri. Sreco bos kar precej rabu ja.

aja se na kaj ti mene spominjas. Na jozeta…….v forumu o rekreaciji si preberi od bilke ali kaj je ze temo,…vglavnem polno klicajev je pri naslovu teme…. mal se je opeku…gopcac kot ti..ampak ni kaj tudi taki morjo bit da zgago delajo.

Poslušaj Edvin, resnično sem zelo vesel tvojega odziva – samo še enkrat si potrdil, da sam zase misliš, da si bog in batina – z mojim primerom mehanika se čisto dobro zavedam, kaj govorim, hvala. Hotel sem ti ilustrirati, da ima vsak človek različna merila, kdaj je v življenju zadovoljen in da je veliko dosegel. Meni pač več pomeni čim večja razgledanost in izobrazba, nekaterim pa materializem. Priznam pa, da sem malo čudno napisal ta primer – posebno tisti del o materialni preskrbljenosti. Ampak ta moj znanec je pač sedaj zadovoljen, po njegovem je dosegel vse, kar se v Sloveniji spodobi imeti – ja spodobi – to je žal prevelikokrat kriterij v naši družbi; saj veš: “Kaj bodo pa sosedje rekli?” Mene pa vseeno žene, da bi vedel čimveč!
In če si pri 25-ih že zadovoljen s stopnjo znanja, ki si ga osvojil – žalost. Po mojem se človek uči celo življenje.

Vidiš, misliš kako si oh in sploh genij; in potem praviš, da trdim, da tisti, ki nima šole, je pa butast!? NAROBE! Če bi malo bolj pozorno prebral, bi prebral tudi zadnji odstavek – tam piše, da izobrazba ni nikakršen pogoj in merilo inteligence! In da poznam veliko primerov ljudi, ki so pridni, a neumni, pa so vseeno prigarali do zvenečih nazivov in služb! Hočeš primer?
Človek je 16 let hodil v osnovno in srednjo šolo, vsako leto je imel popravca iz zgodovine – ker se je naučil na pamet vsebino zvezka z vsemi napakami vred in ni nikoli znal razmisliti ali je lahko kaj narobe (vsaj v tistih razredih, ko je predmet zgodovina bil na urniku) – danes je dr. znanosti iz … glej no glej zgodovine, državni sekretar in znan človek …
Hočeš še?
Diplomska naloga te osebe se danes uporablja kot učno gradivo na faksu, sam je mag., ne zna pa niti enega logičnega sklepa sam narediti …
Obema pa je bila skupna neverjetna trma in volja do uspeha – oba sta študirala po 18 in več uz na dan – kapo dol pred njima, nič ne rečem – samo kaj, ko sta pa tako neumna, da je ni teme v kateri bi se lahko normalno pogovarjal z njima – normalen pogovor je zame takrat, ko se lahko s sogovornikom tekoče pogovarjaš, ne pa da on pred vsakim stavkom mozga, kaj naj sploh reče …
Obraten primer – faliran študent, ki je bil prelen, da bi se učil in je raje žuriral – še danes nima nobene formalne izobrazbe – pa navkljub vedno spravi v zadrego vse ing.-e, mag.-e in dr.-je, kadar se oglasi na kakem njihovem predavanju in zastavi kako čisto logično vprašanje … In taisti močno izobraženi se zelo radi udeležujejo njegovih predavanj, saj vedo, da se bodo kaj naučili.
In z njim se veliko lažje in bolje pogovarjam – misli mu lepo tečejo, v resnici je precej razgledan.
Toliko o samem razumevanju stvari.

Se pa strinjam, da največ velja, koliko se znajdeš – in tak si očitno ti. Hvalevredno. Ampak še vedno me spominjaš na prva dva zgornja primera – tudi onadva se začneta takoj zgovarjat, da smo vsi ostali primitivni in ju sploh ne razumemo in sploh ne sežemo do kolen …

Da bom začel v službi na dnu, mi je itak jasno, ker itak že napol delam v nekem podjeju iz svoje stroke – čisto navadno delo, nič posebnega – ampak zato vidim težave malih ljudi, ki so tam zaposleni – in če bom kdaj prišel v višje sfere – bom znal prisluhniti tudi njim!

Zanimivo mi je, da smo mi gobcači, ti pa ne – zakaj ne spredvidiš, da si sam tudi navaden jezikač? Vidiš, zase vem, da veliko govorim, kdaj kaj pametnega povem, kaj pa ti? A se sploh zavedaš, da imaš največkrat čisto navadne primitivne izjave, zelo rad koga užališ, potem pa se zgovarjaš na smisel za črni humor in provokatorstvo?! Ampak si pogrnil na bazičnem izpitu – prvič, ko te je nekdo malo bolj popljuval, si pričel igrati užaljenost in ne vem kako obrambo …

V kakšnem smislu naj se ti izkažem? Z dosedanjim življenjem sem bolj ali manj zadovoljen, naredil sem nedvomno tudi napake – ampak na njih se učimo, dosegel pa tudi kar precej – vsaj če sodim po rezultatih in dosežkih na raznih področjih. Je pa res, da sedaj malo zanemarjam večino interesnih dejavnosti.

Sorry miki, tudi če sem še študent, se lahko hvalim z izobrazbo – vseeno na svojem področju nekaj vem – še veliko več se moram naučiti – itak pa verjamem v tisto izjavo,da: Vem, da nič ne vem, pa že zato ker to vem, sem boljši od ostalih, ker se še tega ne zavedajo!

Mačko bom nedvomno povprašal za kak nasvet, ker mi je veliko bolj sorodna duša kot ti, verjemi!

Zakaj misliš, da imava primitivno debato? Pač sva si odprla ventile, se izpihala, se skregala, sedaj je mogoče čas, da počasi premeljeva stvari, so pohladiva, zapreva ventil in se en od drugega kaj naučiva!

Mene je pri tebi (še enkrat ponavljam) predvsem zmotilo to, da se včasih preveč ponorčuješ iz mladih ljudi, ki so morda resno zakompleksani in ne bodo razumeli humorja!

Hvala za želje s faksom, srečo imam, verjamem pa tudi dovolj sam vase, da se bom povzpel na čisto dovolj visoko stopnjo za svoje potrebe in poglede na svet!

Tudi ti si tak, da v glavnem samo zgago delaš, a se tega zavedaš?
Kar se pa klicajev in pikic in podobnega tiče – pač imam vseeno rad tudi malo slovnice.

Tako. Hvala na branju in lep dan vsem skupaj!

Pino

Samo še to – preden se kdo name spravi in me označi za nekoga, ki sovraži manj inteligentne od sebe! Z omenjenimi osebami iz mojih primerov se čisto dobro razumem in vse – in čisto normalno komuniciramo – problem nastopi šele, ko preidemo v kako bolj globoko debato kot je rezultat košarke, kakšno bo vreme in kaj smo počeli na počitnicah – tam pa taki ljudje zamrznejo. Žal. Kar pa ne pomeni, da jih ne maram.

Istočasno pa spoštujem vse bolj razgledane in bolj inteligentne od mene, ker lahko toliko več s toliko manj truda osvojijo!

Toliko o tem!

Pino

Ne se sekirat, moj je pa sele 11 cm dolg ,sam jaz pa vem da mam premajhnega
lp

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close