Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Velika kratkovidnost pri otroku samo na enem očesu

Velika kratkovidnost pri otroku samo na enem očesu

Mojemu otroku so pred kratkim na pregledu ugotovili visoko dioptrijo (-10).
Že prej smo slutili da škili, ker je vedno desno oko zamujalo pri fokusiranju a je vedno končalo na pravem mestu in nikomur ni dal slutiti da pravzaprav vidi le na eno oko. Zdravnik je temeljito pregledal otroka in ugotovil, da je oko močno v okvari, vidi le nekaj cm pred sabo, večje je od zdravega, in ni v funkciji. Svetuje mi, naj otroka pustimo kot je, da upanja za njegovo oko ni. Otrok naj bi se tak že rodil in se je očitno čisto prilagodil. Operacija naj ne bi bila opcija niti ko bo velik…
Drugo (levo) oko je dobro. Zanima pa me, kakšne so izkušnje na tem področju, kaj se dogaja z otrokovim vidom, kaj z zdravim in kaj z bolnim očesom. Kaj to pomeni dolgoročno?
LP in hvala za odgovor, Igor

Res je težko karkoli napovedati brez pregleda otroka. Zaradi razlike v dioptriji pa se verjetno eno oko ni razvilo in je ostalo slabovidno. V tem primeru se res ne da nič narediti. Kot pa sem rekla brez pregleda je težko reči.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close