Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Prehrana in varnost živil Vegetarijanstvo

Vegetarijanstvo

Pozdravljeni!
Sem najstnica in sem že 2 leti vegetarijanka. Veliko ljudi mi pravi, da sem se prezgodaj odločila za to in da se moje telo še razvija in bi potrebovalo hrano živalskega izvora. Kaj pa vi menite o tem?
Lp

Pozdravljeni,
Če ste se opredelili za vegetarijanko to pomeni, da še uživate hrano živalskega izvora (mleko, jajca) ne pa tudi mesa. Je tako? Ali ste morda veganka?
Vegetarijanska prehrana je lahko povsem zadostna, seveda pa je potrebo posvetiti večjo pozornost obroku, ker to ne more biti samo “odsotnost mesa iz obroka”. Prehrana mora vsebovati zadostno količino vseh hranilnih snovi potrebnih za zdrav razvoj, zato morate namesto mesa vključevati drug vir beljakovin kot so na primer stročnice. Če uživate tudi jajca in mlečne izdelke potem osebno ne vidim težave. Jajca so zelo bogat vir tako beljakovin kot tudi kot pomembnih esencialnih snovi.
Uživajte polnovredna živila, čim manj prečiščena in raznoliko hrano.

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

Pozdravljeni!
Ja, redno jem mlečne izdelke in jajca.. tudi sama ne vidim nič napačnega pri tem, čeprav me veliko ljudi zaradi tega “nadleguje”.
Hvala za vaš odgovor!
Lp

Razumem vas, pa čeprav so sedaj ljudje vseeno že precej bolj dojemljivi za različne oblike prehrane kot, če se spomnim, pred 25 ali 30 leti.
Poskrbite da je vaša prehrana čim bolj raznolika, da vnašate v telo zadostno količino beljakovin in če, kot pravite, jeste tudi mleko in meso, s tem vnašate v telo tudi beljakovine živalskega izvora. V takem primeru ne vidim težave.
Zakaj vas okolica opominja na to? Imate morda kakšne težave z zdravjem ali pa je vaša telesna teža prenizka?
Če je temu tako potem je potrebno pregledati in prilagoditi vaš prehranski režim, sicer pa kot že rečeno le poskrbite za dovolj pestro prehrano.

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

New Report

Close