Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Seksologija – želiva si spolnosti Vedno prisoten sram, občutek izkoriščanja…

Vedno prisoten sram, občutek izkoriščanja…

Pozdravljeni. Na vas se obračam z upanjem, da bom tukaj našel pomoč pri mojih kompleksih. Stvar je pa sledeča…sem v res zelo lepi in ljubeči zvezi, spoštljivi. Vendar se spet pojavljajo problemi, kot v vsaki moji prejšnji resnejši zvezi. Namreč problem je v meni, problem je ta, da si že vrsto let nikakor in nikakor ne upam partnerico zagrabit in nakazat, da bi sexal, da si jo želim, da me vzburja… Pa ni problem v erekciji, to dela 100 na uro kakor mora, ob jutrih je zbujen pred mano…problem nastopi potem pri meni, ko si kar ne upam k sebi povlečt svojo žensko. Tudi ni problem v njej, da me nebi vzburjala, zelo mi je všeč, res ima lepo postavo, rit, da dol padeš, v glavi imam polno fantazij kaj vse bi počel z njo, a ko bi lahko, takrat pa ne naredim koraka, čeprav vem, ker mi sama vedno govori, da si ona to želi, da jo zagrabim, povlečem k seb in začnem, js pa tega nikoli ne naredim. Res jo imam zelo zelo rad, rad bi rešil najino zvezo, o tem se tudi sama veliko pogovarjava, razumem jo, ko mi pravi, da si moram samo v glavi rečt in začet, vem,…a kljub temu jaz ne naredim tega koraka. Nekako imam v glavi vedno občutek, da bi s tem iskoriscal, oz nekako je prisoten vedno sram, sram me je, da gol stojim pred njo. Rad bi končno prišel do dna tem mojim kompleksom, saj si res želim, da bi ohranil najino zvezo in njej dejansko končno pokazal, kaj mi pomeni oziroma kako si jo želim. Rad bi pa pomoč kakšnega psihoterapevta, rad bi pogovor, tako, da se obračam tukaj na vas, če mogoče kdo pozna kaksnega psihoterapevta na tem področju pa da je s primorske. Že vnaprej se vam lepo zahvaljujem. Lp

Pozdravljen.
Tovrstni občutki so pogosto v povezavi z vzorci, ki ste jih “pridobil” tekom odraščanja. Občutki sramu niso negativna stvar razen v primerih, ko se to sprevrže v odvračanje samega sebe in/ali parterja.
Kot ste že navedel je pogovor ključnega značaja in praviloma se o tem tudi pogovarjata. Že na tej točki so lahko narejeni prvi in uspešni koraki.
Iz moje strani priporočam ugotovitev dejanskega vzroka vaše situacije in s tem vašega vedenja, obnašanja in ravnanja.
V kolikor vas zanima izključno psihoterapevtski pristop boste moral seznam le teh poiskati na spletnih straneh.
lp

izr. prof. dr. Andrej Starc, izredni profesor javnega zdravstva seksolog, terapevt medicinske hipnoze Ambulanta za integrativno medicino Dr. Starc www.dr-starc.com

New Report

Close