Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Žilna kirurgija VARIKOZNE VENE Z KOLATERALNO CIRKULACIJO

VARIKOZNE VENE Z KOLATERALNO CIRKULACIJO

Pozdravljeni

Pred dobrim tednom dni sem zatipala bulico levo v dimljah. Iztopajoča v stoječem stanju, pri sedenju ali ležanju, pa ni izrazita oziroma tipajoča. Osebna zdravnica me je napotila na kirurgijo. Prvo smo pomislili, da gre za kilo. Po pregledu se je pa izkazalo, da naj bi šlo varikozne vene. Navajam kirurga: najdem varikozno veno, katera poteka po zgornjrm robu pubisa in se vleva tudi v levo safeno femoralno ustje, tudi v projekciji leve femoralne kile. Naredili so mi tudi ultrazvok, navajam: v položaju stoje levo v dimljah, najdem večje tekočinske formacije premera 19,57mm, ki dajejo pretočni signal- najverjetneje varikozne vene. Nato so mi še opravili kompletni dopplerski pregled ven spodnjih okončin v ležečem položaju. Zdravniku sem povedala, da so mi dan poprej samo v stoječem stanju zaznali to tvorbo ali bulico, pa je rekel, da je to brezpredmetno in da pač ni zaznati nobene nepravilnosti. Potem pa je še dodal, da naj vzamem to kot lepotni dodatek in da se ne vidi z aviona, kar se mi zdi precej neprimerna izjava.
Naj omenim, da zdaj tipam že tudi bulico na desni strani, da me je začelo motiti pri hoji, je pa sicer bulica neboleča. Me pa skrbi še iz enega razloga, ker je imel moj dedek trobozo, pa tudi oče mora jemati tablete za redčenje krvi. Se pa imam namen naročiti v žilni ambulanti.
Če mi lahko razložite kaj pomenijo te bulice oziroma kako si naj razlagam vso zadevo skupaj.

Hvala za odgovor
Lep pozdrav

New Report

Close