Najdi forum

Vem da je na to temo odprtih kar nekaj vprašanj pa vseeno.
Že 4 leta imam fanta, ki ga neizmirno ljubim. Vem, da tudi on mene. Skupaj živiva, si deliva vse dele življenja. Najpogostejši komentar, ki sem ga prejela že od praktično vseh prijateljev ali pa le znancev je, da če najino razmerje ne uspe, da izgubijo vero v ljubezen. Drugače je najin odnos zelo trden, se podpirava in si pomagava v vsem, drug drugemu sva prva oseba na katero se obrneva v stiski, nisva samo par, pač pa najboljša prijatelja in sorodni duši.
Fant me je prevaral. Zgodilo se je le enkrat, na zabavi. Bil je tako pijan, da se tega sploh ne spomni. Ima le občutek, da je naredil nekaj narobe. Ni spal z drugo žensko, a vseeno me je prevaral. Druga ženska je bil njegova bivša. Tudi sama sem bila del večera na zabavi, videla sem, da je silila vanj, še preden sem šla mi je priznal, da sili vanj, kot je to delala že mnogokrat prej, da mu pravi da ga nikoli ni pozabila, da ga hoče poljubiti, a da ji vedno odvrne, da je ne želi in da nikoli več ne bo z njo. Naslednji dan sem zvedela, da se je par ur po tem, v jutranjih urah poljubljal z njo. Bil je tako pijan, da ni vedel za sebe, ni vedel s kom se je pogovarjal, praktično se celega večera sploh ne spomne, a v nekem trenutku ji ni rekel ne in me je prevaral. Tega niti ni zanikal, ker je priznal, da se ničesar ne spomne in da mi ne želi lagati, če ni prepričan v to. Zdaj to obžaluje z vsem srcem. Še nikoli ga nisem videla tako ratresenega in žalostnega. Rekel je, da si bi najraje vzel življenje, a tega ne bo naredil, saj preveč ceni mene in svojo družino. Prosi me, naj mu dam priložnost, da mi pokaže, da to ni on, da je boljši človek, da bi naredil vse, da lahko to popravi. Da naj mu dam priložnost, da mi pokaže kakšen fant bo do konca življenja, pa tudi če se bom čez en mesec, eno leto ali pa pet odločila, da ne morem čez to in ga pustila.
Jaz pa ne vem kaj naj. Če bi šlo za katerega koli drugega fanta me ne bi tako prizadelo, že v preteklosti se mi je to zgodilo, a me ni nikoli tako prizadelo. Tako pa gre za naju. Za njega. In za najin odnos. Odnos, ki ga lahko človek samo sanja, mojo “once in a life time” ljubezen. V to sem prepričana. A on me je prevaral z žensko, za katero sem mu 4 leta govorila, da ima slabe namene. Prevaral me je kljub temu, da je vedel, da je to moj največji strah, on je bil tisti, ki je dve leti pomagal, da sploh premagam svoje strahe zaupanja, da se rešim svojih mentalnih stisk, ki so bile včasih pogoste, svojih težav s prehrano in da postanem tako samozavestna in srečna kot sem bila. In zdaj je izdal moje zaupanje in vse zaradi česar sva bila tako povezana kot sva bila. Mogoče je ravno zato njegova napaka tako huda, nekomu drugemu bi se zdela “nepomembna” in bi jo takoj oprostil, meni pa se je s tem dejanjem podrl svet in vse v kar verjamem. Ne vem če lahko kadarkoli to preživim, a hkrati ne vem če lahko zaradi ene butaste, pijane napake, ki najverjetneje res ni pomenila popolnoma nič, izgubim svojo sorodno dušo, najboljšega prijatelja in človeka s katerim želim preživeti življenje.
Nevem kaj naj storim, naj se obrnem na psihologa, naj pustim da mine nekaj časa. A vsaka sekunda, ko ne vem kaj bo je zame pekel. Že dva dni se pogovarjava o vsem, povedala sem mu vse kar me muči, kako se počutim, tolažil me je ko sem se sredi noči zbudila in tresla, jaz sem tolažila njega ko je eno uro klečal na tleh in se histerično jokal, ko se je zavedal kaj je storil. Resnično ne vem kaj naj.
Iskrena hvala za vaš odgovor, resnično.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni,

V resnici vam na vprašanje, kako naprej, nihče ne more odgovoriti, razen vas samih. Čustva in občutja so subjektivna… Različne stvari različno doživljamo. Že sami ste zapisali, da bi se nekomu morda poljubljanje vašega fanta z bivšo punco zdela “nepomembna” napaka, vam pa se je podrl svet. Zelo vas je prizadelo.
Ključno pri vsakem odnosu je zaupanje. S strahovi zaupanja ste se, kot pišete, že borili. In zdaj ste (spet) ranjeni, porušeno je tudi zaupanje. Prizadel in izdal vas je človek, ki vam je najbolj blizu, ki vas pozna, ki ve za vse vaše šibke točke…človek, s katerim delite vse, ki ga ljubite in verjamete, da tudi on ljubi vas. Prav zato tako boli…

Pomembno je, da se s fantom o tem iskreno pogovarjata, da si povesta, kako vsak od vaju gleda na situacijo in kaj ob tem občuti. Lahko poiščeta tudi pomoč partnerskega terapevta ali psihologa, kot ste se že sami spomnili, vendar nasvetov v smislu “ostanita skupaj” ali “pojdita narazen” ne pričakujta.
Predvsem si vzemite čas, draga Oujaao, in svobodo pri odločitvi. Premislite, če boste zmogli oprostiti. Kakšno težo ima ta njegova “napaka”? Pomislite, če bosta lahko zgradila zaupanje do te mere, da se boste spet dobro počutili.

Kakorkoli se boste odločili, bo pravilno.

Srečno!

Suzana Gliha Škufca, univ.dipl.soc.del.

Zavod Pelikan - Karitas Materinski dom 01/366 77 21 [email protected]

Jaz pa mislim takole. Enkrat prevara, vedno vara… Z leti se to spozna, ne takoj.

Mislim jas imam izkusnje   že velikokrat sem videl neke   moške ki se je držav z drugo punco za roko   ali sta se objemala .

Vcasih vidim    neke punce   z poročenimmoškim ki se poljubljata ali   probata seksati   .

Odgovor na objavo uporabnika
oujaao, 23.10.2019 ob 07:18

Vem da je na to temo odprtih kar nekaj vprašanj pa vseeno.
Že 4 leta imam fanta, ki ga neizmirno ljubim. Vem, da tudi on mene. Skupaj živiva, si deliva vse dele življenja. Najpogostejši komentar, ki sem ga prejela že od praktično vseh prijateljev ali pa le znancev je, da če najino razmerje ne uspe, da izgubijo vero v ljubezen. Drugače je najin odnos zelo trden, se podpirava in si pomagava v vsem, drug drugemu sva prva oseba na katero se obrneva v stiski, nisva samo par, pač pa najboljša prijatelja in sorodni duši.
Fant me je prevaral. Zgodilo se je le enkrat, na zabavi. Bil je tako pijan, da se tega sploh ne spomni. Ima le občutek, da je naredil nekaj narobe. Ni spal z drugo žensko, a vseeno me je prevaral. Druga ženska je bil njegova bivša. Tudi sama sem bila del večera na zabavi, videla sem, da je silila vanj, še preden sem šla mi je priznal, da sili vanj, kot je to delala že mnogokrat prej, da mu pravi da ga nikoli ni pozabila, da ga hoče poljubiti, a da ji vedno odvrne, da je ne želi in da nikoli več ne bo z njo. Naslednji dan sem zvedela, da se je par ur po tem, v jutranjih urah poljubljal z njo. Bil je tako pijan, da ni vedel za sebe, ni vedel s kom se je pogovarjal, praktično se celega večera sploh ne spomne, a v nekem trenutku ji ni rekel ne in me je prevaral. Tega niti ni zanikal, ker je priznal, da se ničesar ne spomne in da mi ne želi lagati, če ni prepričan v to. Zdaj to obžaluje z vsem srcem. Še nikoli ga nisem videla tako ratresenega in žalostnega. Rekel je, da si bi najraje vzel življenje, a tega ne bo naredil, saj preveč ceni mene in svojo družino. Prosi me, naj mu dam priložnost, da mi pokaže, da to ni on, da je boljši človek, da bi naredil vse, da lahko to popravi. Da naj mu dam priložnost, da mi pokaže kakšen fant bo do konca življenja, pa tudi če se bom čez en mesec, eno leto ali pa pet odločila, da ne morem čez to in ga pustila.
Jaz pa ne vem kaj naj. Če bi šlo za katerega koli drugega fanta me ne bi tako prizadelo, že v preteklosti se mi je to zgodilo, a me ni nikoli tako prizadelo. Tako pa gre za naju. Za njega. In za najin odnos. Odnos, ki ga lahko človek samo sanja, mojo “once in a life time” ljubezen. V to sem prepričana. A on me je prevaral z žensko, za katero sem mu 4 leta govorila, da ima slabe namene. Prevaral me je kljub temu, da je vedel, da je to moj največji strah, on je bil tisti, ki je dve leti pomagal, da sploh premagam svoje strahe zaupanja, da se rešim svojih mentalnih stisk, ki so bile včasih pogoste, svojih težav s prehrano in da postanem tako samozavestna in srečna kot sem bila. In zdaj je izdal moje zaupanje in vse zaradi česar sva bila tako povezana kot sva bila. Mogoče je ravno zato njegova napaka tako huda, nekomu drugemu bi se zdela “nepomembna” in bi jo takoj oprostil, meni pa se je s tem dejanjem podrl svet in vse v kar verjamem. Ne vem če lahko kadarkoli to preživim, a hkrati ne vem če lahko zaradi ene butaste, pijane napake, ki najverjetneje res ni pomenila popolnoma nič, izgubim svojo sorodno dušo, najboljšega prijatelja in človeka s katerim želim preživeti življenje.
Nevem kaj naj storim, naj se obrnem na psihologa, naj pustim da mine nekaj časa. A vsaka sekunda, ko ne vem kaj bo je zame pekel. Že dva dni se pogovarjava o vsem, povedala sem mu vse kar me muči, kako se počutim, tolažil me je ko sem se sredi noči zbudila in tresla, jaz sem tolažila njega ko je eno uro klečal na tleh in se histerično jokal, ko se je zavedal kaj je storil. Resnično ne vem kaj naj.
Iskrena hvala za vaš odgovor, resnično.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Bull shit nakaldanje… Enostavno se ne moreš tako napit da tist moment neveš kaj delaš. Dobro drug dan mogoče malo manj spomniš ampak takrat točno veš kaj delaš le korajzo dobiš. Jaz mu na te fore nebo padla. Pa vse kar delaš je da njega opravičuješ za njegova dejanja njo pa obtožuješ. Če bi te imel tako rad kot ti govoriš bo ji jasno postavil meje takoj. Ampak očitno mu je pasalo da je tako kot je in je izkoristil še enkrat

Po dogovoru z njim, ga prevaraj nazaj. Tako ne bo izpodnašanja čez čas

 

 

Če se je sposoben tako napiti, da ne ve kaj počne, čimhitreje beži stran od njega.

Če je sposoben tako prepričljivo lagati (samo poljub, samo enkrat … itd.) čimhitreje stran od njega.

Če nisi sposobna videti prave slike in po eni strani idealiziraš vajino razmerje in za njegove eventuelne skoke čez plot kriviš vsiljive ženske, pa se globoko zamisli nad seboj.

 

 

Če je poljub zate varanje, potem je najbolje da najprej zdraviš svoje bolestno ljubosumje,  ker v resni zvezi nisi sposobna ostati 😉 in bo kmalu že pogovor varanje!

Samo enkrat sem  bil pijan   pa vem da sem varal  poljubil se drugo   punco  ki je bila še bolj pijanakakor jast  .

No ko takole hodim po morju , toplicah  . kmetijah vidim vse mogoče   vtise .

Sicer zaposleni ki se v vodi stiskajo ter objemajo   .

No letos smo bili na kmetiji se je name v kombiju ulegla moja prijateljica   sicer še sama ni vedela  kaj je naredila .

Enkrat ko sem bil  v toplicah   mi je kolegica nekaj let govorila da bi rada imela otroka z menoj .

No  ko  sva plavala sva videla kako se neki fant in punca poljubljata   ter božata   sem jo vprašal če bi se ona tudi hotela .

Je rekla da naj neham stakem   .

Kajti dobila bi samo en vroči poljub ček na lica  .

New Report

Close