Najdi forum

O kakšni organizaciji in čuvanju otrok govoriš? Pri nas je v šoli program, ki ga pripravijo otroci sami in ga v avli šole prikažejo staršem in učiteljem, to traja kako uro, potem ravnateljica nekaj pove, razdeli spričevala in pohvale, nakar sledi skromna pogostitev v jedilnici (učenci kakšen dan prej pečejo v šoli pri gospodinjstvu ali pa prinesejo od doma, nekaj podari šola), vse skupaj traja kaki dve uri in pol, nakar se odgovornost učiteljev in šole neha. Otroci gredo skupaj s starši v lastni organizaciji nekam ali pa ne gredo nikamor, to ni več stvar šole. In to se mi zdi čisto pravi pristop, ne pa podpiranje megalomanskih žurov, ki so sami sebi namen.

To, da vaši učitelji niso bili pripravljeni prevzeti odgovornosti za organizacijo in čuvanje otrok, vam čisto verjamem in dam prav učiteljem. Samo še to se jim manjka.

Najbrž vašim otrokom pri pripravi programa kakšen učitelj pomaga in jih nadzoruje, a ne? V glavnem, mi smo podobno kot je pri vas predlagali na roditeljskem sestanku, pa smo dobili tak odgovor: da je to dodatno neplačano delo, da mora telovadnico nekdo pripraviti in pospraviti, da je treba poskrbeti za glasbo itd., itd….- to je bil odgovor. Aja, pa kdo bo čuval mularijo, ki se bo po celi šoli okrog podila. To je bil odgovor razredničarke.

mi smo jo imeli na Gospodarskem razstavišču, cena 5000,00 SIT na osebo. Bila sem razočarana nad praktično vsem, razen tistim, kar so pripravili otroci. Hrana kr neki, dekleta so se ubijala v visokih petkah, vsem je bilo nerodno, mislim, da so še premladi za takšne vrste proslavljanja. In ob 11.00 uri, ko smo končno še starši prišli na svoj račun in začeli plesati in smo se komaj ogreli in je celo ratalo nekoliko bolj sproščeno- konec, kot bi odrezal. Kar verjeti nisem mogla, a to je to ali kaj, a zdaj moramo pa kar iti? Z eno besedo razočarana in tudi sin, ko sem ga potem vprašala kako se je imel – je rekel kr neki, pa še res je bilo tako. In zato smo skupaj z novimi oblačili za sina plačali cca 50.000,00 SIT!

Ko sem pa jaz hodila v oš,smo pri takratni telovadbi imeli tudi kar nekaj ur-zlasti v zimskem času,ko ni bilo velikih telovadnic,ure plesne vzgoje in nas je naš učitelj TV naučil kar nekaj osnovnih korakov plesa.

Na naši šoli devetošolci (prej osmošolci) pripravljajo program dneve po konferenci, ko so ocene zaključene, imajo pa še pouk (kakšne tri, štiri dni). Takrat jih imajo učitelji, ki bi pač takrat imeli ure pouka z njimi, le da jih nadzirajo pri pripravi valete, kako drugače pomagajo, učenci pa sami poskrbijo za glasbo in pospravljanje telovadnice. Skratka, zadeva se odvija v dopoldanskem času, seveda pa razne skeče in točke učenci sami že prej napišejo doma – v šoli gre samo za izvedbo. Večnamenski prostor (avlo) tiste dni uredijo kakšni trije učenci, tako da se zadeva odvija tiho in ne motijo drugega pouka. Vse se da, če se hoče. Mogoče bi jim vi starši morali predlagati način.

za časa moje valete smo v večnamenskem prostoru sami priredili program za starše (ne spomnim se več tematike, ampak je bilo kul), še hitro fotografiranje, nato pa z avtobusi v disko v bližnji dolini, ki so ga vse tri osnovne šole našega kraja rezervirale za tisti večer.. bilo je super, naplesali smo se do onemoglosti.. okoli dveh ponoči so nas starši prišli iskat na avtobusno postajo (če si imel potrdilo, si lahko šel sam, drugače ne)

ne vem če še vedno to delajo, meni je bilo takrat super.. ne pa to afnanje dandanes.. ko ne veš več ali si na valeti ali na maturantskem (mi na valeti nismo plesali četvorke, tudi redkokatero dekle je imelo oblekico, večinoma malo lepše hlače, kavbojke, pa kakšno nobl majčko…)

Mi imamo pa letos valeto & prihajamo iz štajerske.. Ker je valeta v telovadnici lahko pridejo gledat valeto vsi. To vem zato, ker so nam to že povedali in bila sem na že na prejšnjih valetah. Glede cen se še ne ve nič. Ampak lani so dali učenci (bilo jih je 48) za vse okraske, hrano, DJ-ja malo več kot 100€ .. s tem, da so nekaj denarja zaslužili s predstavo in so ta denar samo doplačali. Seveda je nekaj denarja iz predstave šlo tudi za končni izlet.

Valeta se začne ob 18:00 , potem je pribl. 2 uri programa (nekaj zabavnega, podelitev priznanj) nato ostanejo samo starši z ostalimi delavci šole, kjer imamo pogostitev. Ideja je tudi taka, da morajo straši organizirati neuradni del (pogostitev) ali bo to v kaki restavraciji ali v telovadnici. Lani so imeli v telovadnici. Pri nas je taki običaj, da so punce oblečene v obleke in fantje v kavbojke in srajco. Torej smo vsi oblečeni malo bolj svečano in ne pridemo ravno v all starkah.

Upam, da bomo mi imeli uspešno valeto.

pozdravljeni
tudi smo imeli valeto lansko leto junija
dvorano je plačala šola ter poskrbela za pijači program smo si naredili sami in pecivo ter ostale posladke pa so priskrbeli starši se daj pa me nekaj zanima kakšne vstopnice ste imeli za valeto (motiv,barva,oblik)

Lepo pozdravljeni!
Varianta s telovadnico je pa ni. Pri nas se dogovorimo in si rezerviramo prostor v krajinskem Gostišču, ki ni precej drago imajo pa odličen prostor in hrano. Rezerviramo si še en duo ali pa kar tako enega muzikanta, ki lepo poje in igra harmoniko. Povabimo učitelje, učence in starše. Učenci pripravijo kulturen program in ples, sledi večerja, nato pa zabava med delavci šole, učenci in starši. Muzikant igra, ima vmes kakšne skeče in humorne igre, zabava zagotovljena! Letos na novo, pa tudi brez kapljice alkohola na mizi!

Mi imamo valeto mislim da kar zastonj

New Report

Close