Najdi forum

Vaje doma

Ko človek takole prebira forum se kdaj pa kdaj prav zgrozi, kaj vse se lahko pripeti človeku.

Sem v najlepših letih in k sreči nisem nikoli posegel po cigareti. Sem pa prebral nekaj odgovorov in sem prišel na idejo, če bi lahko človek sam doma nekako izmeril svoj izdah oziroma, ali se kakšne težave pri frekventnosti in globini vdihov. Joj, saj ne vem, če sem se prav izrazil, upam, da ja. V nasprotnem primeru, bom še kaj dodal.

Spoštovani,

v časih pred spirometrijo (in marsikje v praksi še dolgo časa po temu dogodku) so v učbenikih svetovali test vpiha sveče. Mislim da so navajali nekako 20-30 cm razdalje. Torej-če s te razdalje vpihneš svečo, je pljučna kapaciteta OK.
Tega v Soveniji sveda ne počnemo več, zato sem glede “predpisane” razdalje negotov.
Vendar obstaja boljši test oziroma razmislek. Če vam običajne telesne aktivnosti ne povzročajo težav, potem je vaša pljučna zmogljivost zelo verjetno vašim letom primerna.
Če temu ni tako, pa ste bodisi brez telesne kondicije ali pa je posredi bolezen pljuč in/ali srca.

lep pozdrav

prof.dr. Stanislav Šuškovič

prof.dr.Stanislav Šuškovič

New Report

Close