Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Kako preživeti z narcisi? V tretje NE gre rado-pravočasno prepoznavanje moma

V tretje NE gre rado-pravočasno prepoznavanje moma

Narcionfo-daleč od tega, da bi imela partnerja za kužka. Želim pa si, da me sprejme tako, kot sem, brez fejkanja, prikrivanja in laganja. In da me podpira pri tem, če želim nekaj spremeniti. Kot vidim, nisi v drogeraških krogih in ne veš, koliko nam pomeni, da imamo poleg drogeraške tudi zdravo družbo, ki je sposobna tudi normalnega druženja, izletov, športnih aktivnosti. Saj ravno ti zdravi prijatelji ali partner nam največ pomagajo pri vzdrževanju abstinence, da imaš z njimi za počet kaj drugega kot žuranje, lepe zdrave aktivnosti, ki mi zapolnijo misli in me zamotijo, da ne razmišljam o bedarijah (beri: šmrkanju).

Sem 100posto prepričana, da sta bila oba moja zelo konkretna moma. Seveda sem se v kriterijih lahko kej zmotila, povedala sem zgolj svoje izkušnje.

Odmev, malce sem skrenil priznam a sem se zgrozil nad nasvetom od Srecka5, kateri nima poznavanja tematike drog in zasvojenosti. O “pavsalnem” kot pravis pa takole, zakaj mislis da samo ti ves kaj o odvisnosti? A ti ves kaj sem po izobrazbi, kaj je bila moja diplomska naloga? Kake izkusnje imam z odvisniki, s substancami, raznimi institucijami od psih. bolnisnice do zavodov za odvisnike itd.. Preden sodis znanje drugih se malo zamisli… Lp

Hop, pozdravljen!
Se ti opravičujem in niti slučajno ne podcenjujem tvoje izobrazbe in znanja s področja odvisnosti. Sploh še glede na vse tvoje predhodno prebrane komentarje, ki se mi zdijo zelo tvorni. Hvala zanje.

Vsaka odvisnost kaže na spremenjeno vedenje in tu žal noben nasvet ne pomaga… Seherezado je tudi meni težko brati. Vse kaže na to, da tu nakaj ne štima… Zato mislim, da bimorala Seherezada prej opraviti problem z drogami. V kolikor ga je sploh pripravljena? Ali bo pač trosila meglo še naprej… Zato so me pač močno zmotili nasveti, ker mislim, da ji niso v pomoč. Sam veš kako trnjeva je pot iz odvisnosti. Tudi mene močno motijo komentarji od Srecka5, ki nima pojma o poznavanju tematike drog in zasvojenosti. Tudi glede MOM/NOM me Srečko ni prav z ničemer prepričal, ker ni, razen pametovanja in kako ima on vedno prav, ničesar konkretnega napisal. V njegovem pisanju žal ne vidim ničesar spodbudnega in dobrohotnega. Naj mi bo oproščeno: njegovo pisanje se mi zdi kot “nadmudrivanje vseh”. To je moje le mnenje in bom vesela, če me bo kdo prepričal o nasprotnem. Lp Odmev

Odmev, pozdravljena. Hvala za repliko. Ni problema, popolnoma razumem tudi tvojo reakcijo in skrb vezi s Seherazado oz njenim problemom. Ravno zato sem se pridruzil debati, saj je njen nacin izrazanja in pisanja precej nazoren in kaze doloceno stanje.. Nasveti in pametovanja nekaterih guru osebkov in psevdo expertov je pa alarmanten. Nikakor nisem zelel nobenega napeljevati na zlorabo substanc, prej nasprotno. Nekatere se ravno v dolocenih terapijah koristijo prav za odpravljanje odvisnosti, iskanju stika s samim sabo, podzavestjo itd, jasno ob prisotnosti strokovnjaka na tem podrocju. Vesel sem za vsakogar ki se uspe izviti iz klesc odvisnosti in toliko bolj ce lahko koristi alternativne pristope in metode. Ne verjame v neke zarote a vsekakor pa ahko mirne duse recem, da je npr v primeru odvisnikov od heroina Metadon dobro nadomestilo, a je se vedno samo nadomestilo, ki ne odpravi odvisnosti in nic boljsi od heroina z edino razliko da je legalen in zasluzek gre farmacevtiki in drzavi, pravzaprav veliko odvisnikov, ki sem jih spoznal so ze leta in leta na metadonu, torej nekega velikega napredka ni, kvecjemu jim ni treba zicat denarja, krasti, se prostituirat, itd za nabavo zeljene droge. Terapija z Ibogainom nudi kompleksnejsi pristop a ponavljam nikakor izven profesijonalnega terapevtskega znanja. Nudi vsaj upanje za nekoga ki si zeli izven tega pekla.. Seherezadi pa priporocam v kolikor je zmozna stvari vzet v svoje roke in narediti korak naj se z vso mocjo kolikor je premore poglobi v to. Lp

Iz zdravljenja odvisnosti – primer dobre prakse:

http://studio12.si/medsebojni-odnosi/pisan-svet-odnosov-ko-se-odrines-od-dna/

Vsem želim vse dobro. Lp Odmev

Šeherazada in Srečko, vajine poste sem zbrisala, ker to ni forum o težavah s kemično odvisnostjo in kako jo reševati. Prosim, poiščita si prostor, ki je za to bolj primeren, prepričana sem, da jih je veliko.

Šeherazada tu je prostor za tiste, ki so žrtve izživljan drugih nad njimi in tvoje adrenalinsko nabijanje drugih “kadar si zaslužijo” tudi spada v to kategorijo, ne glede na opravičevanje namena. Če nekoga na primer premlatiš ali se kako drugače spraviš nanj, je težava v tebi ( razen če se braniš za žiivljenje) in ne v tistemu, ki si “zasluži”, da ga mlatiš, zgolj zato, ker osebno meniš, da si zasluži. To kaže zgolj na to, da si izmed mnogo odzivov na patološko situacijo tudi ti izbral patološkega .

Če se ti ne zdi tako, je morda bolje, da poiščeš kakšno drugo mesto oziroma forum, kjer se bodo s teboj stirnjali. V glavnem tu je forum za tiste, ki morajo z momovci in nomovci živeti oziroma nekako shajati z njimi in ne za to, da razpravljamo ali je kdo od nas tudi mom ali ne in koliko . Ker pa se pojavlja čedalje več ljudi na forumu, ki želijo razpravljati ali so tudi sami MOM NOM razmišljamo, da bi podprli forum, ki bo namenjen zgolj njim. Skupaj pa to ne gre.

Srečko, povedala sem ti, da ne bom dopustila pametovanja, celo na ves glas si razglasil, da se ne misliš ukvarjati z nami, zakaj torej rineš nazaj? Dokler tvoji posti v resnici ne bodo imeli kaj dosti veze s temami, s katerimi se ukvarjamo tukaj in dokler ne bo od tebe nič kaj dosti več kot pa pametovanje drugim in dokazovanja, kako ti obvladaš vse možno in kakšni tepci so vsi ostali ( jaz takšnim pravim vseznalci o ničemer)bom pač še naprej brisala tvoje poste. V primeru, da bo že nadležno, pa bom prosila, da ti povsem blokirajo dostop.

GittaAna

GittaAna

Čakajte, ali prav vidim, da tudi moji posti izgi jajo ? Ali me zafrkava telefon, ker sem dobila viruse ?

Vkolikor se vam moje objave niso zdele primerne, bi vas moderatorje lepo prosila (res da smo zašli drugam od naslova topica) , če mojim tem ne brišete, pač pa jih prestavite oziroma me napotite tja, kjer lahko diskutiramo o tem. Podforum za mome je zaprti (ket kot sem napisala, da sem itak morda samo 10procetni mom, če sploh).

Ali je res point foruma, vse zgodbe podobne, da je pač nekdo, ki je v momsterskem peklu, vi pa ga pri tem moralno podpirate in mu pomagate ven iz pekla ?

Ali ima lahko kdo tudi svojo zgodbo, s problemom in tematiko, ki je pa njemu pomembna, ker bi rad imel sogovornike, ki mu pri tem pomagajo.

Je opcija, da moje poste vrnete in me napotite na ustrezni del foruma ali drugam, kjer pa lahko to govorimo ?

Z vsem spoštovanjem vas lepo pozdravljam, v pričakovanju odgovora.

Šehetezada

Sem prebrala. To, “da si zaslužijo” mislim zgolj v primeru, če so do mene nespoštljivi in hodijo čez moje meje kljub večim opozorilom. Nisem niti sadist, še manj pa psiho.

No vesela bom, kot sem rekla, če me napotiš, kje točno lahko to pišem. Hvala.

Šeherezada, sem šel še enkrat brat tole temo od začetka in moram reči, da pri tebi nisem opazil nobenih lastnosti osebe, ki bi bila žrtev OM. Ravno tako ne pri tvojem sogovorniku Srečku. Tale tema na ta forum ne sodi, ni pa dolžnost moderatorjev, da tebi odnašajo rit in zate iščejo primeren forum.
Še predlog moderatorjem – namesto brisanja posameznih postov raje zaklenite temo, bo večji efekt.

New Report

Close