Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost V postolje z učiteljem

V postolje z učiteljem

Draga Mimi in Urška.

Popolnoma razujem vajini mnenji in tudi sam nisem prepričan, da ravnam prav. Verjetno je treba iskati ustrezen kompromis, kajti:

– malo želim vzgajati predvsem s vzpodbujanjem, pohvalami ( = nagradami)
– hkrati ji želim vcepiti občutek za denar, ima žepnino, ki je odvisna od dosežkov, in jo skušam (neuspešno, morda je še premlada), navajati na to, da če nekaj hoče kupiti, da mora zato varčevati, da se ji nabere dovolj… Želim, da se ji želje ne izpolnijo takoj, da razume, da mora potrpeti in vztrajati…
– v resnici ji kupim vse, kar otroci “morajo” imeti (smuči, rolerji, bicikl, oblekice, kuža, …)
– sfera nagrajevanje se dotika bolj milijona drugih “nujno” potrebnih stvari (telebajski, pokemoon,kepica…)

– je morda res, da z denarjem kompenziram slabo vest, ker ne živim več z njo in njeno mamico
– po drugi strani pa je res, da kljub hudim poslovnim obveznostim preživim ogromno časa z njo, če odštejem nočni čas, potem sem z njo celo več kot njena mamica (imam tako službo, da si sam kreiram delovni čas in grem vedno, kadar nisem na poti, jaz po njo v vrtec, pa sva potem skupaj še nekaj ur…, vikendi so pa sploh najini)

Zelo napačno ste me ocenila, ga Urša.

Nikakor vam nisem nevoščljiva in me veseli, da ste uspela … samo hotela sem povedat, da enim staršem pa kljub vsemu kar ste napisala, ne uspe.

Oglasila sem se predvsem zaradi vašega odgovora g. Ediju “Živi bili, pa videli” in “No, jaz na svojih otrocih že vidim rezultate. Jih ti?”

Pač vsak poizkuša po svoje (verjetno g. Edi po njegovem ravna pravilno), s tem ne rečem, da se strinjam z materialnim nagrajevanjem otrok.

Tudi nisem nikjer omenila, da naj potem kar dvignemo roke nad mladino! Hotela sem samo povedat, da NI enotnega recepta za uspešno vzgojo.

Me veseli, da lahko vsak izrazi svoje mnenje, izkušnje, nasvete … moti pa me moraliziranje … MOGOČE bo pa g. Edi pri svojem otroku uspel tudi na tak način?

Pa lep dan še naprej

No, priznam, da sem morda malce pretiraval. AMpak sedaj že veste, da se velik teoretik… ;))))

Verjamem, da Petra ne ravna preveč pametno, ampak če je ona pri 15 -tih zaljubljena v učitelja, zakaj pa ne bi bila z njim, mislim vsaj nekaj časa, dokler bo pač šlo. Ko ne bo šlo, bosta pač prekinila, ali sploh obstaja kaka bistvena razlika, ali hodi ta čas z vrstnikom ali starejšim učiteljem?

ALi se 35 letnik ne more zaljubit v najstnico?

Dobro, vsi vemo, da so to bolj teoretične možnosti možnosti, da se v praksi to ne onbese, pa vendar, govorimo o pravici izbire: ali je lahko nekdo zaljubljen v nekoga ali en sme biti, ker je ta drugi prestar, premlad, v določenem poklicu, itd…

Tisto o zaščiti, potencialnih boleznih itd… pa itak velja za vsak par.

Se opravičujem, če sem vas narobe ocenila, Kr’ena.
Žal iz vašega, bolj telegrafskega pisanja, resnično nisem mogla zaključiti drugače kot sem.

Da recepta za uspešno vzgojo ni, se strinjam z vami.
Da je edino moje ravnanje pravilno, nisem nikjer napisala. Edija lažje razumem sedaj, ko je pojasnil, da ne živi z otrokom in njegovo mamico. Razvezani zakonci so dejansko pred težko dilemo: otroku pokazati, da ga imaš rad (če nisi cele dneve z njim) in ga pravilno vzgajati. Žal res v takih primerih otrok nekako vedno pričakuje nek dokaz, da njegov oči misli nanj, čeprav ni vedno z njim. Tega podatka prej ni dal, zato sem predvidevala, da živijo skupaj.

Če je kje iz mojega pisanja zvenelo ali je bilo tako razumeti, da želim moralizirati, se oproščam. Povdarjam ponovno, da sem svoje izkušnje z mojimi starši in s svojimi otroki, želela deliti z vami. Morda bi tudi komu kakšna moja izkušnja prišla prav. Zato sem se sploh oglasila k tej kočljivi debati.

Morda je po sredi tudi moja želja pomagati. Res pa je, da kar pa pišem, ne pišem kar nekaj na pamet, ampak le na podlagi izkušenj.

Verjetno pa je moja velika napaka,ker ne znam napisati na kratko.
Lp Urša

Ja saj se strinjam s tabo. Ampak poglej ko neka mama ali oce izve kaj takega in ne naredi nic, pa to ugotovijo naslednji starsi, pa spet nic….itd. Potem ta moski – ucitelj (ali kak drug poklic) ostane nekaznovan – kakorkoli ze, in to svoje početje nadaljuje naprej. To sem mislila, ne kar se otroka tice, ni problem v deklicah (no to da jih nekaj samih zeli to avanturo pustimo ob strani in da je bila tu prvotno kriva vzgoja), temvec v moskem. Ali ne bi bilo bolj pravilno ukrepati ze pri prvem primeru za katerega se izve??

Kako pa??

Glej Mia! Prav na začetku sem napisala, da bi ga bilo potrebno prijaviti odgovornim. Če sem poštena, nisem si še popolnoma na jesnem, “katerim odgovornim”. Kamorkoli bi ga pa že prijavila, pa ne bi bil dovolj tale Petrin post, ali pa zgolj njena beseda. Vsi vemo, da so potrebni trdni dokazi, da gre za kriminalno dejanje (pod 15-let) oz. moralno. Da se lahko pojavi sto in sto ovir, je verjetno tudi tebi jasno, kakor meni. Saj že vidiš po nekaterih odgovorih, ko je Edi označil tole samo kot učiteljevo napako. Mar misliš, da ne bi bilo takih “odgovornih” še kar nekaj. Beseda učenke proti besedi učitelja. Ne rabim ugibati, komu bi verjeli. Da pa bi dokazali, samo na podlagi besed, bi pa bilo zelo težko. In v vsej tej situaciji si predstavljam to dekle, kakšne psihične posledice ji to lahko pusti. Razno razna izpraševanja, vrtanja v njeno zasebnost itd. Učitelj, ki naj bi jo imel rad, sigurno ne bi priznal kakršnekoli prostovoljne vmešanosti, ker bi bil ob službo.

V družbi s prijatelji smo razpredali o tej temi. Napisala bom, kakšna so bila mnenja in to pretežno moška (ne zamerit zaradi direktnosti): – učitelj bi “onega” moral dati na tnalo, če je tako potreben; eden bi mu “ga” stisnil med vrata; tretji bi ga počakal zamaskiran in prebutal; na policijo nima smisla, ker bi verjel njemu, ki naj bi bil odrasel; k ravnatelju je brez veze hodit, ker bo svojega uslužbenca sigurno zagovarjal; punco dat v drugo šolo; povedat njegovi ženi, pa naj ona naredi red v hiši.
Lahko je to tudi črni humor, ki pa udejanjen lahko pomeni novo kriminalno dejanje z naše strani, ali ne?

No, zdaj pa bodimo pametni, kaj narediti z njim. Morda edino to, da “potiho” spremljamo njegovo gibanje in dobimo materialne dokaze za njegove grehe (seveda, če Petra ni edina), nato pa obvestiti ravnatelja in policijo. Če pa je bil samo ta “kiks”, potem se bo pa tako in tako potuhnil.

No, mislim, da nisem edina, ki res ne zna ta moment odgovoriti na tvoje vprašanje, Mia! Sicer pa, ali imaš ti kašno dobro idejo?
Moj znanec pravi, več glav več ve, kot ena.

Dejstva so namrec malo durgacna. Osebno poznam primer ko je ucenka prijavila kriminalistom ucitelja, ki naj bi jo nadlegoval. Prijava je bila anonimna, dodali so se nekaj imen ki naj bi bila povezana z njim – nekaj njegovih domnevnih ucenk – ljubic, no to se je izkazalo za neresnicno. Ampak kriminalisti so ukrepali in opravili oz. verjetno se opravljajo potrebne pogovore, preiskave na tem podrocju. Ne vem kako se je zadeva resila, samo zadevo so vzeli nadvse resno. in menda to tudi ni osamljen primer, problem pri nas pa je, da je prijav premalo, ker vsi mislijo da se ne bo nic zgodilo.

Ne vem edi a se ti slepiš al farbaš druge? Pa resno misliš da je ta 35 letnik zaljubljen v njo? Lepo te prosim, on je samo en “mačo” ki s pomočjo svoje avtoritete podira svoje učenke ki so mimogrede še otroci. Ne vem, mogoče sem spregledal, samo kje je Petra napisala da je stara 15 let? Lahko je 14, a ne? NI velika razlika? Poglej zakonodajo.

Se strinjam. Poznam enega učitelja ki je enakih let kot jaz in je vsak dan deležen osvajanja učenk, pa ne seksa z njimi, ker VE DA NE SME. In za informacijo, on je učitelj na srednji šoli.

Haalllooo! Če je star med 30 in 40 let je 20 let starejši od tebe! Verjemi, da je na svetu veliko mlajših fantov s katerimi bi se bolj ujela in so lepši od njega. Naslednje leto ko odideš pa te bo popolnoma pozabil in bo izkoristil katero drugo punco…

No, Mia, dejstva so malo drugačna? A so čisto res?
To, kar ste napisala, ste v bistvu prikazala primer osvetlitve razmerja učenka – učitelj še z druge plati. Tudi to je ena od stvari, ki govorijo v prid trditvi, da je vsekakor treba dobro pretehtati, kaj storiti, ali je bilo vse res, kot “prizadeta” mladenka govori. Kakršen koli ukrep (tudi tisti, ki sem jih prej navedla) so lahko močno vprašljivi. Ta učenka je res prijavila učitelja, praviš pa da neosnovano. A si predstavljaš kakšna škoda (moralna in materialna) je bila s tem narejena učitelju? Ponekod v tujini, če že pade samo sum, ima dotični učitelj težave dobiti službo ali sploh še kdaj poučevati. Da pa nekomu uničiš življenje (sploh pa po krivici) , ker smo prehitro reagirali,
mislim, da bi me žrlo celo življenje. Ne smemo pozabiti tudi dejstva, da imajo otroci velikokrat bujno domišljijo, da pa so nekateri strašno užaljeni, če ni tako, kot so si zamislili.

V teh odgovorih smo se dejansko postavili na stran Petre, obsodili pa skoraj vsi po vrsti učitelja. Morda bi pa le morali poznati tudi njegovo plat zgodbe? Njegova dejstva?

Vsekakor, medalja ima DVE plati!

Niste si dobro prebrala, omenila sem da je bila laz v anonimnem pismu o njegovih domnevnih preteklih razmerjih starimi tudi vec kot 10 let, za katera ta deklica niti pod razno ni mogla trditi da so resnicna, ker je bila stara takrat kakih 4-5 let, ni pa nujno da se deklici ki jo je poslala ni to resnicno dogajalo. Ne vem, ker zal ne poznam razpleta zgodbe. Sicer dvomim, da ji je gdaj kaj hotel, sploh glede na to s kaksne familje prihaja ona (v bistvu je v reji pri druzini, kjer je oce svojo lastno hci pri 13-15 letih prodajal starejsim gospodom za na dopust). In njemu ni bila narejena nobena skoda, ker tega niso in ne bodo objavili v kaki Lady.
In ze nekajkrat sem napisala da se strinjam z vami, ampak vedno se postavite v bran. Saj ima vsak lahko svoje mnenje, ki ni nujno tudi enako.
In moje mnenje je da je bolje da se ga (takega moskega) prijavi in ce je kriv odsedi tisti dve leti z vsemi polsedicami, kot pa da on nadaljuje svoje pohode zlorabe na ne vem koliksnem stevilu deklet. In tu ni vprasanje ali si prehitro reagiral, mislim da gre za zaupanje lastnemu otroku. Po temeljitem pogovoru z njim, mislim da je vsakemu starsu jasno, ce vsaj malo pozna svojega otroka kaj je res in kaj ne. Je pa tudi dejstvo da ce gre 15 letnica prostovoljno s svojim uciteljem, oz se celo sama potrudi da gre z njim v posteljo, pa tudi ni za zganjat vika in krika.Ker mislim, da je razlika, ali jo on nagovarja, izsiljuje itd. ali ne.

Spoštovana Mia!
Da ne bova samo midve pingponkale in dlakocepile, takole.

Verjetno imate res prav, da ne znam dobro prebrati. Vendar teh podatkov, ki ste jih navedla sedaj ne najdem že v prejnjih vaših pisanjih. Žal, jih vidim šele v zadnji pošti.

Kar se tiče tega,da branim svoje mnenje. V odgovorih navajate nekako v tem stilu: “strinjam se z vami, AMPAK ….”

Mislim, da je prav, da stališče, ki ga zavzameš do neke stvari, braniš oz. še utemeljiš, če ga že nisi dovolj. Sicer je to “trobezlanje” v prazno. Če te nekdo takoj prepriča v svoje argumente brez razpravljanja, potem ne moreš govoriti, da je neko stališče TVOJE, ampak ti ga je nekdo vsilil.
Morda je moteče z moje strani, ker se vedno trudim stvari ne gledati enoplastno oz. kot konj s plašnicami ali pa se držati ene stvari kot pijanec plota. Tudi kovanec ima na eni strani grb, na drugi pa cifro.

Tudi sami priznavate, da smo ljudje lahko različnih misli. Saj izmenjevanje različnih pogledov pomeni debato. Če bi pa imel samo eden prav, je pa to zgolj samogovor. Mi se pa gremo debate, če sem prav razumela smisel teh forumov.

Sicer pa Mia, danes bomo dobre volje, a ne? Saj je vendar petek, za nekatere in zame najlepši dan v tednu. Veste zakaj? Ker sta pred nami DVA prosta dneva, vsaj za našo družino.

Želim vse forumovcem in njihovim najbližjim, en LEP VIKEND!

ne nor punca a ni mal prestar …..

dobro jutro!

kaj je te stabo punca ?
učitelj zaradi teb

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close