Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba V čustvenem vrtiljaku oz. kako pustiti manipulativnega ljubimca

V čustvenem vrtiljaku oz. kako pustiti manipulativnega ljubimca

Četrti jezdec, s svojim dejanjem nisi sledil svojemu srcu. Varanje, kakršnokoli že, je brezsrčno. Varanje se nikoli ne “zgodi” samo od sebe, za varanje je potrebna odločitev, veliko logistike, laganje, skrivanje,… Gre za dejanje, ko svojim najbližjim lažeš, jih ponižuješ, se vrivaš v neko tuje razmerje, kamor ne sodiš, moč privlačnosti tretje osebe pri tem ni noben pravi izgovor. Svojemu srcu bi sledil, če bi partnerki odkrito priznal, da je ne ljubiš več in da se želiš raziti, preden si jo prevaral. Nebi bila rada na mestu tvoje bodoče partnerke, dokler v glavi še vedno premlevaš iluzijo romantične ljubezni s tvojo bivšo ljubico. Čimprej se znebi te iluzije in odrasti. Zaljubljenost ni enako ljubezen, v prvem primeru gre za močna čustva pod vplivom hormonov (kar se ti je najverjetneje dogajalo z ljubico), v drugem primeru gre za umirjeno, toplo in globoko čustvo, ko imaš nekoga resnično rad in ga ob enem globoko spoštuješ. Ne vem sicer, kje nekateri vidite spoštljivo ravnanje ljubimcev do kogarkoli od vpletenih v ljubezenskih trikotnikih (niti do sebe). Jaz tega nikakor ne morem imenovati ljubezen, se pa strinjam da gre za močno zaljubljenost, saj se ob prepovedanem razmerju čisto fiziološko sproži cela kaskada hormonskih zank. Si kdaj pomislil na to, da bi vsi ti hormoni počasi upadli, če bi veza postala legalna?
Ti pa vseeno priznam poštenost, da si se umaknil, ko se je tvoja ljubica odločila, da ostane v zakonu. Upam, da boš imel več srca v prihodnje in da ne boš vstopal v novo zvezo s figo v žepu, da če bo pa tvoja bivša ljubica končno fraj, potem pa hvala lepa oz. še slabše ponovno varanje. Pa prosim, ne vzami mojih ostrih besed za slabo, želim le, da o vsem skupaj trezno razmisliš. Vso srečo ti želim in upam, da v prihodnje najprej razčistiš sam pri sebi in šele nato poiščeš pravo osebo za kvalitetno skupno življenje.

Kot prevarana žena sem proti vsem ljubicam/ljubimcem…Zakaj se skrivati?Ko ga enkrat prevaraš,povej in bodi z ljubimcem.Kar pomeni,povej ženi.Tako sem jaz izvedela.Njegova ljubica mi je povedala in je pustil njo.Tako bos tudi videla kaj se bo zgodilo. Samo še nasvet.Kako veš,da glede na to,da znata oba varati,lagati in prikrivati,da se ne bo to zgodilo med vama…

Vi ste opice brez hrbtenice , navadne varalice nikoli nebote vedli kaj je ljubezen bote pa ko vas bo karma od zadi ;D

Pozdravljena,

Kot bi brala mojo zgodbo…skoraj identična. Vem, da si prepričana, da imata nekaj posebnega, da take kemije ne boš imela z nikomer več, da je tvoja zgodba res drugačna itd. Tudi jaz sem bila prepričana da bova na koncu skupaj, celo 2x je celi družini napovedal ločitev…pa nikoli ni bilo nič iz tega. Po dveh letih in pol mi je končno uspelo presekat vezi z njim…ampak sem morala blokirat vse komunikacijske kanale. Končno prebolela in ugotovila, da ni edini na svetu in da se bom lahko spet zaljubila.

Ampak na žalost je tako, da dokler ne boš sama prišla do te točke, ne boš poslušala drugih 🙂 srečno!

Odgovor na objavo uporabnika
ČetrtiJezdec, 07.10.2020 ob 20:54

Ne poslušaj ciničnih komentarjev zafrustriranih ljudi, ki ti govorijo, da odrasti, da si neumna, neodgovorna itd.
Tudi sam preživljam podobno izkušnjo kot ti. Pred dvema letoma sem se zaljubil v žensko, ki ima identičen status kot jaz, torej poročena in z dvema otrokoma. Ljubezen se je zgodila nenamerno, po nekem naključju sta se najini poti srečali in ljubezen je narasla eksponentno. Po par mesecih sem se zavedal, da je moje srce predano le njej. Začel sem ji izpostavljati dejstvo, da me ta zunaj zakonska zveza uničuje, da bi se rad ločil od žene in zaživel samo z njo. Njen odovor je bil vedno isti, in sicer da ni pripravljena na to. Ljubezen je bila tako močna, da nisva znala nehati. Nekega dne mi je žena vdrla v telefon in ugotovila, da imam to zvezo. V parih mesecih je pri meni sledila ločitev. Popolnoma zasluženo sem sprejel svojo odgovornost z vestjo, da sem ravnal s srcem. Za to najino zvezo je izvedel tudi njen mož, vendar ji je to prešuštvo oprostil. Kakšno je sedanje stanje med njima ne vem točno, od znancev sem slišal, da ona čustveno životari in da je ujeta v njenem zakonu. Kot mati se je preprosto ustrašila izgube družine, stigmatizacije in še kaj bi lahko naštel. Po domače povedano se je potegnila nazaj. Trenutno bije svojo borbo za obstanek, išče svoj smisel življenja. Nikakor pa nima moči, da bi storila isti korak kot jaz … sledila svojemu srcu. Po najinem zadnjem srečanju, v katerem me je prosila naj jo počakam, sem ji napisal dolg tekst v katerem sem ji dejal naj gre svojo pot. Dejal sem ji, da je bilo žrtvovanje moje družine dovolj in da ne mislim sodelovati pri razdoru njene. Povedal sem ji naj me poišče, če se bo kdaj njen zakon končal po drugi poti, ne pa zaradi mene. In če bom takrat samski, bova imela velike možnosti, da zaživiva ponovno skupaj. Do takrat bom pa počasi nehal sanjati, poskušal tudi pri sebi poiskati nek nov smisel in ponovno zaživeti.
Dotaknila si se področja prepovedane ljubezni. Slednja je strastna, polna vseh mogočih čustev, presega meje same spolnosti in se jo v fizičnem svetu ne da več opisati. Je pa neusmiljena, za seboj pušča žrtve in redko kdaj se dobro konča. S tem, da se moraš zavedati, da je dober konec le za par nastopajočih, ne pa za razpadle družine.
Tvoj ljubimec bo težko izbral moč, da bo zapustil družino. Lahko ga boš čakala leta, brez nobene garancije, da se bo to zgodilo. Predlagam ti, da mu postaviš glede vaju ultimat in da se v primeru, da se ne bo mogel odločiti, odmakneš daleč stran. Bolečina bo sprva neznosna, zato ti predlagam, da si za reševanje le te poiščeš strokovno pomoč. Če sta si usojena, te bo nekega dne poiskal.

Lepo, da ti je žena dala dvojko.

Ti pa navajaš, da si zapustil zadeve za seboj, ko si dobil ločitev.

Kakor, ona,, ljubica,, ki potihoma doma prekriva,, prešuštvo, in kakor ti,, ti, da si uničita, družini, nepopisno bolečino, ter dober mož ji odpusti grehe zaradi otrok, standarda in še, pa ti povem.

Ti si navaden baksuz.

Pa, da ti še druge dajo 2.

Lp.

Odgovor na objavo uporabnika
lowdown15, 01.10.2020 ob 17:39

Pozdravljeni,
Ponavadi se ne poslužujem tovrstnih forumov zdej sem pa v tako težkem položaju za katerega sem kriva seveda sama.
Na kratko, pred leti sem naključno spoznala tega fanta, delal je pri nas, prihaja iz BiH. Že po prvem srečanju so iskrile iskrice strasti, bil je sramežljiv, prvi korak sem naredila sama.. On porocen, jaz poročena, oba z otroci… Tekla so leta seveda so zato vsi zvedeli, on se naprej igra poštenega moža, jaz sprejela odgovornost in se razšla s partnerjem, ker ga roko nas srce tudi ne ljubim in ne spoštujem. Ljubim tega fanta. Vem da tudi on mene. Najbrž ne tako kot jaz njega. Ne zahtevam od njega nič, ker ima za sabo nepreskrbljeni ženo in otroke.
Ampak, stokrat sem hotela že končat, vklopila razum, da to ne gre, ljubim ga, a hkrati vem da ne bova skupaj. On ne zdrži brez mene. Niti jaz. Slišiva se vsak dan po cele dneve, vidiva tedensko. Želela bi slišat samo ljudi z izkušnjami, ki so bile ljubice ali ljubimci, ker samo taki se razumemo. Ne rabim brat kaj vse sem, ker sama točno vem kaj sem in zakaj sem taka. Ne olepsujem. Hvala.
Vem pa da je velika težava tudi v meni, ker sem neodločna in nenačelna, se ne drzim kar rečem ker me zmeraj izda srce. Je neka kemija med nama, tega se zavedava oba, a žal zarad okoliščin ne morava bit skupaj. Bila sva že skupaj v dobrem in slabem, veliko se je nabralo v vseh letih,a ne odnehava. Kako it vn iz tega brezna, brez da zamenjam cifro, naslov, službo, ker tega ne bom naredila.. On tudi ve da ga mam tok rada da ne bom mela drugega, ima me na nek način v šahu..

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Verjetno pa se zavedaš da ima tudi svojo ženo rad in je ona na prvem mestu. Torej si ga dejansko deliš. Ker verjetno ljubice mislite da ste ve tiste ki vidite igro in je njegovo srce samo vaše. Samo ve veste kaj on resnično rabi in je vprašanje časa kdaj zapusti ženo. No to ni res ženo bi z lahkoto zapustil če bi bila med vama taka ljubezen. Ampak ni on ima v srcu in to zelo globoko rad svojo ženo. Izbral jo je sam in z njo ima družino in je zaradi tebe ne bo zapustil, ker bi jo v nasprotnem takoj. Če vse to sprejmeš pa tako živi naprej, pač druga violina. Dokler ima on koristi te bo ljubil. Ko boš zbolela za rakom ga ne bo več zraven. Kljub besedami da ne more živeti s tabo. Ker tako govori obema. Pa ne pošişem kar tako, ker takega  sem jast posnela. To do taki ljude in če ti je ok ostani.

 

Točno tako.

Zelo zalostno stvar si naredila sama  sebi .

1 Si pustila svojega patnerja s katerim si živela 15   let   .

2 Imaš svoje otrke   ki bi morala oba skrbeti zanje   ti in tvoj prvi mož  .

3 Zaljubila si se v tujega drzavljana    samo zato kjer sta malce preveč pogledala v kozarec   .

Sedaj   se zadaš    kaj si storila mogoče bi bilo najbolje da se pobotaš z tvojim prvim možem da bodo tvoji otroce bolje srečni    .

New Report

Close