Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja V Avstraliji so staršem, ki ne cepijo svojih otrok ukinili otroške dodatke

V Avstraliji so staršem, ki ne cepijo svojih otrok ukinili otroške dodatke

Aha, eni bi se šli demokratično in socialno državo hkrati, ne bo šlo.
Po demokraciji bi se radi sami odločali, po sociali pa imeli zastonj zdravljenje, se vam to zdi fer?
Demokracija ima svojo ceno, torej plačujte zdravljenje sami, otroke dajte v privatne vrtce in šole, vse to plačujte iz svojega žepa. Če želite socialo, sprejmite pogoje!

Za dodatek, kadilce bi spremenil v samoplačnike, pijance tudi.

Ljubica zlata, ti vidiš samo svoje pravice. Pozabljaš, da imajo pravice tudi drugi. Recimo pravico, da jih tvoj necepljen pamž ne ogroža. S tem avtomatično ostaneš ti brez pravice do javnega vrtca, šole.[/quote]
Mojega ogroža en kup nevzgojenih pamžev, ki so vsi s posebnimi potrebami in odločbami. In zaradi katerih trpi pouk, vzgoja in še marsikaj. V javni OŠ sredi Slovenije. Brez kakšne pravice bodo oni ostali? Aja, oni so večina, pa lahko vse. Klinc vas gleda, riti dvolične.[/quote]

Šolaj ga doma, pa ne bo noben ogrožal tvojega sonca. Razen tebe. Kar je dosti huje kot vsi otroci z odločbami.

Zakaj lažeš ?

1. clen slovenske ustave se glasi: Slovenija je demokraticna republika.
Kot drzavljanka Slovenije, sem del demosa in imam pravico uveljavljati svoje pravice in soprispevati k skupnim odlocitvam za razliko od totalitarne Severne Koreje, ki nima takega prvega clena, niti zadnjega, niti nobenega vmes.

In se vprasanje zate. So vsa tvoja cepljenja proti standardnim otroskim boleznim se efektivna ali so ze potekla pred nekaj leti ali desetletji? Si imun ali raznasalec bolezni? Jaz sem jih prebolela, zato jih ne raznasam naokrog. Saj ves, dosmrtna imunost , pa te stvari.[/quote]
Ne, to da se nočeš cepit oz. nočeš cepit svojih otrok ni nobena pravica, ker ne bivaš sama v družbi in imajo lahko takšne odločitve tudi smrtne posledice za preostale člane te družbe. Saj vrjemem da misliš da si tak sonček, da ti pripada vsaka pravica na tem svetu, ampak realnost je, da nisi tako pomembne in kar je še bolj pomembno, ne živiš sama in tvoja dejanja lahko škodujejo drugemo.

Če se dotakneva druge točke, kaj si sploh želela povedat s to tvojo izjavo? Da če ne obstaja trajne imunosti, potem je itak brez veze ali kako? Poglej si graf umrljivosti otrok danes, ali pred uvedbo sistematskega cepljenja, pa boš videla zakaj se je sploh začelo sistematsko cepiti. Ja sej vem, vernike tvojega kova nič ne prepriča, ker ste pač verniki in nimate nekega racionalnega mnenja.[/quote]

S svojo izjavo je želela povedati, da ker odrasli, ki se jim ni več potrebno cepiti, niso več imuni na nalezljive bolezni, zato ne velja mit o 95% precepljenosti ljudi. Zato tisti bla bla, da je treba otroke cepiti, da zaščitijo druge, ne zdrži logike.

Ljubica zlata, ti vidiš samo svoje pravice. Pozabljaš, da imajo pravice tudi drugi. Recimo pravico, da jih tvoj necepljen pamž ne ogroža. S tem avtomatično ostaneš ti brez pravice do javnega vrtca, šole.[/quote]
Mojega ogroža en kup nevzgojenih pamžev, ki so vsi s posebnimi potrebami in odločbami. In zaradi katerih trpi pouk, vzgoja in še marsikaj. V javni OŠ sredi Slovenije. Brez kakšne pravice bodo oni ostali? Aja, oni so večina, pa lahko vse. Klinc vas gleda, riti dvolične.[/quote]

Kakšen kup? Mislim, da sta lahko v razredu največ 2 otroka z odločbo.


Mojega ogroža en kup nevzgojenih pamžev, ki so vsi s posebnimi potrebami in odločbami. In zaradi katerih trpi pouk, vzgoja in še marsikaj. V javni OŠ sredi Slovenije. Brez kakšne pravice bodo oni ostali? Aja, oni so večina, pa lahko vse. Klinc vas gleda, riti dvolične.[/quote]

Kakšen kup? Mislim, da sta lahko v razredu največ 2 otroka z odločbo.[/quote]
Pri nas so štirje. Ena slabovidna, ede asperger in dva z primanjkljajem. Pa ce se spnim tistgaulca, ki ga je celo Jankovic obiskal nekje na Fužinah ali kje, ko se je tretjina razreda izpisala… je dost en tak. Ki ga vsi seveda zagovarjate. Bali so se ga (in njegovega fotra) vsi otroci in učitelji.

Tale tema je tipična slvenceljska. Ovce, ki slepo sledijo navodilom, so cepile sebe in otroke. Ostali smo preučili marsikaj. Zdaj pa taprvi ugotavljajo, da mogoče nimajo čisto pojma o zadevi, zganjajo pa folšijo, ker sami niso imeli jajc, da bi si upali.
Jaz sem moje do odraslosti spravila čez brez cepljenja. Zdaj so pa “nevarni” isto kot vaši, samo manj okvarjeni so.

men se pa zdi da tisti s 300 urnim internetnim laičnim “raziskavam” proti cepljenju nikakor ne morate konkurirat strokovnjakom z 200 let dejanskih strokovnih raziskav in razvoja zdravil in cepiv, pa če se na trepalnice mečete.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Prav je, da nekaj posledic svojih odločitev nosijo tudi anticepilci sami, ne pa da vse posledice doletijo le njihove otroke in ljudi, ki so z njimi v stiku. Če jih bo udarilo po denarnici, bo to še najmanjši problem, pa čeprav jih tam najbolj boli.


Mene je udarilo na otrokovem zdravju – resno – ko sem bila še cepilka. Pri drugem otroku nisem več. Samo čez moje truplo.
A zdaj se boste pa še naslajali nad nami?

1. clen slovenske ustave se glasi: Slovenija je demokraticna republika.
Kot drzavljanka Slovenije, sem del demosa in imam pravico uveljavljati svoje pravice in soprispevati k skupnim odlocitvam za razliko od totalitarne Severne Koreje, ki nima takega prvega clena, niti zadnjega, niti nobenega vmes.

In se vprasanje zate. So vsa tvoja cepljenja proti standardnim otroskim boleznim se efektivna ali so ze potekla pred nekaj leti ali desetletji? Si imun ali raznasalec bolezni? Jaz sem jih prebolela, zato jih ne raznasam naokrog. Saj ves, dosmrtna imunost , pa te stvari.[/quote]

Ljubica zlata, ti vidiš samo svoje pravice. Pozabljaš, da imajo pravice tudi drugi. Recimo pravico, da jih tvoj necepljen pamž ne ogroža. S tem avtomatično ostaneš ti brez pravice do javnega vrtca, šole.[/quote]

Si s cepljenjem na tekocem? Ce nisi, jih sama najbolj ogrozas.

Haha, ce je kdo okvarjen si to ti. V betico, seveda.

Kakšen kup? Mislim, da sta lahko v razredu največ 2 otroka z odločbo.[/quote]
Pri nas so štirje. Ena slabovidna, ede asperger in dva z primanjkljajem. Pa ce se spnim tistgaulca, ki ga je celo Jankovic obiskal nekje na Fužinah ali kje, ko se je tretjina razreda izpisala… je dost en tak. Ki ga vsi seveda zagovarjate. Bali so se ga (in njegovega fotra) vsi otroci in učitelji.[/quote]

Nepismenost kot posledica cepljenja ali necepljenja?


Vsakemu saj malo akademsko izobraženemu so jasni osnovni principi raziskovalnih del, vas youtube znanstvenikov, ki se upirate na t.i. youtube dokaze nekih kvazi znanstvenikov, ki so pridobili rezultate brez kakršne koli resne raziskave in vse temelji na mantri da je vsa farmacija slaba in “vrnimo se h naravi”.


Vsakemu saj malo akademsko izobraženemu so jasni osnovni principi raziskovalnih del, vas youtube znanstvenikov, ki se upirate na t.i. youtube dokaze nekih kvazi znanstvenikov, ki so pridobili rezultate brez kakršne koli resne raziskave in vse temelji na mantri da je vsa farmacija slaba in “vrnimo se h naravi”.[/quote]

Ne trudi se. Tile anticepilci so oz. mislijo da so požrli vso pamet sveta in verjamejo vsemu kar preberejo na forumih in kvazi raziskavah. Ker pravih raziskav, ki bi potrjevale škodljivost cepljenja ni. Jih NI!
In v svoji negotovosti, saj vejo, da stojijo na trhlih tleh, reagirajo agresivno, da bi sami sebe prepričali, da delajo prav. Čeprav v njih kljuva črviček dvoma. Edina pametna možganska celica torej.


Ne, to da se nočeš cepit oz. nočeš cepit svojih otrok ni nobena pravica, ker ne bivaš sama v družbi in imajo lahko takšne odločitve tudi smrtne posledice za preostale člane te družbe. Saj vrjemem da misliš da si tak sonček, da ti pripada vsaka pravica na tem svetu, ampak realnost je, da nisi tako pomembne in kar je še bolj pomembno, ne živiš sama in tvoja dejanja lahko škodujejo drugemo.

Če se dotakneva druge točke, kaj si sploh želela povedat s to tvojo izjavo? Da če ne obstaja trajne imunosti, potem je itak brez veze ali kako? Poglej si graf umrljivosti otrok danes, ali pred uvedbo sistematskega cepljenja, pa boš videla zakaj se je sploh začelo sistematsko cepiti. Ja sej vem, vernike tvojega kova nič ne prepriča, ker ste pač verniki in nimate nekega racionalnega mnenja.[/quote]
Kolk s ti presrana.
Če bi bla pol tolk brihtna, bi še šlo.[/quote]
Sem moški, ampak če lahko ugibava o inteligenci en drugega bi iz tvojega posta hitro razril da nisi ravno biser.

A to, da so tvoji cepljeni otroci v stiku z odraslimi, ki jim je zaščita pred nalezljivimi boleznimi že popustila in so izenačeni z necepljenimi otroki, te pa ne moti? Samo da zganjate gonjo proti staršem necepljenih otrok, pa sploh ne veste zakaj, a ne?

1. clen slovenske ustave se glasi: Slovenija je demokraticna republika.
Kot drzavljanka Slovenije, sem del demosa in imam pravico uveljavljati svoje pravice in soprispevati k skupnim odlocitvam za razliko od totalitarne Severne Koreje, ki nima takega prvega clena, niti zadnjega, niti nobenega vmes.

In se vprasanje zate. So vsa tvoja cepljenja proti standardnim otroskim boleznim se efektivna ali so ze potekla pred nekaj leti ali desetletji? Si imun ali raznasalec bolezni? Jaz sem jih prebolela, zato jih ne raznasam naokrog. Saj ves, dosmrtna imunost , pa te stvari.[/quote]

Haha aja? Prebolela si ošpice, mumps, otroško paralizo, davico, oslovski kašelj, tetanus…? Pa ti si medicinski fenomen![/quote]

Za tvojo informacijo: tetanus ni nalezljiva bolezen. Če ti še kaj ni jasno, kar vprašaj!

Sicer pa nobena od teh bolezni ni izključno otroška. Tudi ti lahko zboliš. Cepi se!

A to, da so tvoji cepljeni otroci v stiku z odraslimi, ki jim je zaščita pred nalezljivimi boleznimi že popustila in so izenačeni z necepljenimi otroki, te pa ne moti? Samo da zganjate gonjo proti staršem necepljenih otrok, pa sploh ne veste zakaj, a ne?[/quote]
Torej če malo šolsko povzameva tvoje razmišljanje, če cepivo ni “trajno”, se ne splača cepit? Ali pa si za cepljenje, ampak konstantno čez celotno življensko obdobje?

Skratka, v prvem primeru je tako razmišljanje nesmiselno, ker 1. precej večja je umrljivost med otroki kot med odraslimi. 2. prenos bolezni med otroci je zaradi medsebojnega kontakta precej višji kot med odraslim – otrokom in če tukaj dodaš še zelo omejene ali pa praktično ničelne izbruhe bolezni si nekje na današnjem stanju.


Kolk s ti presrana.
Če bi bla pol tolk brihtna, bi še šlo.[/quote]
Sem moški, ampak če lahko ugibava o inteligenci en drugega bi iz tvojega posta hitro razril da nisi ravno biser.[/quote]

Haha, o inteligenci bo s tabo razpravljala kura, ki Lojzeta naslavlja kot žensko.

New Report

Close