Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija Uveitis, episkleritis

Uveitis, episkleritis

Spoštovani, lepo bi vas prosila za mnenje glede mojih težav. Pred 10 leti sem imela uveitis in sem bila hospitalizirana 8 dni, vnetje so pozdravili, vzroka pa niso ugotovili, kljub številnim preiskavam. 5 let za tem sem imela episkleritis, tudi vse v redu pozdravljeno. Imam veliko težav katerih vzroka “ni” – izčrpanost, podočnjaki, bolečine v mišicah in sklepih, stalno oz zelo pogosto rahlo povišana temperatura (37,3), vrtoglavice, imam tudi kronično avtoimunsko obolenje ščitnice (deluje sicer normalno), imam stalno rahlo povišano rdečo krvno sliko (hemoglobin, hematokrit, eritrociti). Po pregledih pri zdravnikih sem po izvidih vedno zdrava kot riba, počutim se pa obupno. Stara sem 36 let. Zanima me, ali gredo ti simptomi v sklopu katere izmed bolezni, ki povzročajo uveitis, episkleritis? Ali je možno, da pride do teh vnetij oči tudi kar tako, brez osnovne bolezni? Najlepša hvala za vaš čas in pozornost.

Spoštovana, na vaše vprašanje o vzroku vašega  uveitisa ne morem enostavno in zagotovo točno odgovoriti. Zelo težko je  ugotoviti vzrok  tudi po zahtevanih številnih preiskavah. Naštel bom le nekatere  vzroke: revmatična obolenja telesa, vnetja sklepov, herpes virus in še nekateri virusi, avtoimuna obolenja,  multipla sleroza, sarkoidoza, tuberkuloza, toksoplazmoza, očesna poškodba, in splošno imenovani idiopatični uveitis ( kar pomeni , da vzroka ne poznamo). Svetujem protivnetno zdravljenje pod vodstvom očesnega zdravnika, ki tudi lahko opazuje vse spremembe na očesnih strukturak, ki nastajajo med zdravljenjem. Lep pozdrav in vse dobro.dr Gorazd Kolar

*******************************************

New Report

Close