Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca utrujenost in nespečnost

utrujenost in nespečnost

Že nekaj mesecev opažam, da sem ob vsakem lažjem fizičnem delu grozno utrujena in se začnem kar tresti. Vendar pa je postajalo vse še slabše, tako da sem skozi utrujena, napor je že služba, ki je sedeča.Problem je nastal, ko mi je postala še koža zelo srbeča in na dotik boleča ter zelo suha. Šla sem k zdravniku, ki mi je dal za kožo neko kremo, ki so jo naredili v lekarni z antibiotičnim učinkom in z olivnim oljem. Po tem mi je koža malo boljša. Vedar pa je še en problem, da ne spim, kjub utrujenosti, zato mi je zdravnica dala Parogen 20 mg, ki ga jemljem 12 dni, vendar stanje ni nič boljše. Zadnje dni pa opažam tudi, da se mi tresejo roke, predvsem če hočem kaj manjšega prijeti.Naj povem še, da imam že od malega težave tudi s hrbtenico (skolioza, kifoza in lordoza). Ginekološko pa sem bila operirana za ciste na jajčnikih in trikrat za PAP II, vendar pri zadnjem pregledu je bilo vse v redu. Kaj bi bilo lahko vzrok mojim težavam? Hvala za odgovor.

Spoštovani!
ar se tiče učinka Parogena (paroxetin) je absolutno prezgodaj govoriti o kakršnihkoli pozitivnih učinkih. Te načeloma lahko pričakujete po vsaj 3 tednih, do polnega učinka se nekaj več. Glede na opis težav je terapija lahko ustrezna. Krema, ki ste jo dobili ima verjetneje učinek mastenja in gre verjetno za olivno olje v mazilni podlagi, ne verjamem (in ne vidim pravega smisla) da bi bil tu primešan še antibiotik. Če bo srbenje vztrajalo in če se počutje po več tednih terapije ne bo izboljšalo, ima pogosto smisel opraviti krvne preiskave in TSH (za delovanje ščitnice).
Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close