Najdi forum

Imam en problem. Včeraj sem pri tašči našla ogromno uši pa še več gnid. Očitno, da jih je dobila od vnukinje, ki je sploh velikrat ušiva. Tko, da ne vem zakaj svakinja ne ukrepa enkrat toliko, da bi to zatrla. Pa sem ji že rekla pa očitno nič ne pomaga. Sploh pa ni nič povedala, da jo srbi glava. Večraj pa me je prosila, če ji umijem lase in jo navijem pa najdem. To je bilo grozno. Dvakrat sem jo namazala s šamponom proti ušem, pustila delovati še več časa kot piše vendar je še vedno precej gnid. S katero zadevo bi jih lahko najbolj učinkovito odstranla, ker tega je tolko, da ne morem vsako posebaj vlečt dol z las. Prosim svetujte mi. Kar smili se mi ko pomislim kolk je mogla trpet, ko jo je to srbelo. Sploh ji je pa nerodno, da se ji je to zgodilo, ker me je prosila, da naj nikomur ne povem.
Hvala za vaše nasvete.

Ojej, ojej! To bo pa trda..Zavij v prvo bolje zalozeno lekarno in ti bodo sami svetovali, kateri preparat je zdaj med najbolj ucinkovitimi. A ce se ne motim, potem je potrebno kar nekaj truda, da prekuhas vso posteljnino in to od vseh po moznosti, nato se osebno perilo…Ce se dobro spomnim teh “preteklo aktualnih obdobij” pa bo potrebno se postopek razusevanja ponoviti, da se res odstranijo vse gnide….Podrobna navodila zahtevaj ob nakupu preparata v lekarni. Mogoce bo pa tole prebral kaksen magister ali magistra in bos izvedela vse ze pred odhodom v lekarno.
Prav nic ti ne zavidam, saj bo dela se kar nekaj, preden se resite te nadloge. Drzi se in cimprej v akcijo! LP!

draga Mija

Pri odstranjevanju uši in gnid je treba dobesedno pljuniti v roke. Si videla, kako to delajo opice??
Najprej seveda opereš otroku lase s šamponom priti ušem, vendar je potem preostanek gnid najbolje odstraniti ročno.

Torej: Otroka se udobno posedi (to delo traja malo dlje časa). Greš mu skozi lase, las po las in z rokami odstranjuješ gnide, tako da jih potegneš dol iz lasu.

Pri doslednem delu se rešiš vseh gnid.

Pozdrav.

En zelo star recept ampak uspešen.

Ušivost zdravimo na več načinov. Najbolj znano je zdravljenje s petrolejem. Zmešamo enako merico petroleja in olivnega olja in s to zmesjo namastimo glavo. Nato zavijemo glavo s platneno krpo ali pa nataknemo nanjo gumijasto (plavalno) kapo. V 12. tih urah poginejo uši, gnide pa odstranjujemo z glavnikom, namočenim v razredčenem kisu.
Zdravljenje ponovimo 3x zaporedoma na vsakih osem dni. Dečkom kratko in malo ostrižemo lase in umijemo glavo. Deklicam potresemo lasišče s praškom DDT. Ta uniči samo uši, ne pa gnid. Lasišče potresamo 3 dni. Četrti dan umijemo lasišče z vodo, ki smo ji dodali kisa in z milom. Gnide odstranimo z večkratnim česanjem las z zelo gostim glavnikom. Čez 10 dni
zdravljenje v celoti ponovimo.
Saj pravim – zelo0 star, učinkovit recept.

En zelo star recept ampak uspešen.

Ušivost zdravimo na več načinov. Najbolj znano je zdravljenje s petrolejem. Zmešamo enako merico petroleja in olivnega olja in s to zmesjo namastimo glavo. Nato zavijemo glavo s platneno krpo ali pa nataknemo nanjo gumijasto (plavalno) kapo. V 12. tih urah poginejo uši, gnide pa odstranjujemo z glavnikom, namočenim v razredčenem kisu.
Zdravljenje ponovimo 3x zaporedoma na vsakih osem dni. Dečkom kratko in malo ostrižemo lase in umijemo glavo. Deklicam potresemo lasišče s praškom DDT. Ta uniči samo uši, ne pa gnid. Lasišče potresamo 3 dni. Četrti dan umijemo lasišče z vodo, ki smo ji dodali kisa in z milom. Gnide odstranimo z večkratnim česanjem las z zelo gostim glavnikom. Čez 10 dni
zdravljenje v celoti ponovimo.
Saj pravim – zelo star, učinkovit recept.

Hvala vam za vse nasvete. Včeraj sem bila v lekarni in sem dobila nek preparat. Vsem sem namazal glave, hčeri sem tudi našla uši in gnide, sinu pa ne ampak sem ga vseeno namazala. Potem sem jih razčesala in jim splaknila lase s kisom. Preoblekla sem jim tudi vse postelje. V glavnem dela ogromno. Ampak upam, da se mi bo uspelo rešiti tega. Sicer gremo drugi teden na morje pa bom mela čas prečesavat lase otrokom.

zdravo mene pa zanima jaz sem od sosede dobila gnide mela sem samo eno uš zdaj pa si to odstranjujem z kisom nato pa zavijem glavo v brisačo in pustim delovati več ur!ampak se mi zdi to neuspešno prosim povejte mi en domači učinkovit recept!hvala 🙂

Moj sin je tudi imel pred leti uši, v lekarni sem kupila šampon in sem zraven dobila zelo gosti glavnik-z njim se da odstranit večina gnid, ostalo pa na žalost ročno. S tem šamponom smo si vsi oprali lasje,sem pa res imela kar precej dela s posteljnino in sesanjem. Poseben poudarek na sesanju-posesat je potrebno vse površine (vzmetnico, sedežno, vzglavnike v avtu, tapicirano pohištvo,..) Sem pa nekje prebrala, da bi bilo potrebno dati odeje in vzglavnike zamrznit za nekaj dni, jaz sem jih dala za en teden v vakumske vreče.

Joj joj, kr začelo me je srbeti po lasišču, ja vem kako je to sm imela tudi jaz pred leti to doma od otrok, sedaj sem pa tudi brala nekaj, da je treba lase zmočiti s kisom in pustiti na laseh sicer ne vem koliko časa, pa da je dobro lase po plasteh z lakom za lase pošpricati dobro, saj se potem itak izperejo, no za probat je. Srečno

Pa še nekaj glede petroleja-ne priporočam. Jaz sem kot otrok imela uši in mi je mama dala na glavo petrolej-peče ko sam vrag. Mislim pa da tudi za lasišče ni najbolj pametno dajat gor tako agresivno snov.

ja amm js sm uporabla nek nix pa se nic ni bolse sm najdla s kr mladih usi .
sem se zelo mlada in mi je to zelo sramotno…
zdsj pa nwm ali si bom mogla dati lase ustric ker mam zelo doge in goste in zega nočem narediti…

Pravijo, da ni sramota uši dobiti, ampak sramota je če jih ne zatiraš.

Tudi moja hčerka jih je iz šola prinašala domov, in po šestih mesecih borbe sem le poklicala učiteljico in ji povedala da če v šoli ne bodo ukrepali in starše obvestili o tem, da morajo otrokom iztrebit uši, potem svojega otroka ne bom več pošiljala v šolo. Verjemite, da sva imeli burlesko z učiteljico, dosegla pa sem, da je otrokom dala obvestilo. S strani šole pa so še ukrepali tako, da so otokom ob prihodu v šolo pregledali glave in kdor je imel uši je moral iti domov.

Boj z ušmi je trdovraten! Preizkusila sem od kisa naprej, šampone… in nič dosegla. Potem pa sem posegla po nasvetu babice. Rekla mi je, da po vojni so imeli veliko uši, bolhe…. itd. in če so se jih hoteli znebiti so uporabljali navaden pantikan. Otroku sem obrazek zaščitila z brisačo, lase pa poštupala s pantikanom in zavezala z ruto. Kmalu se je začel “ušji ples”. Pantikan sem pustila učinkovati kakšno uro, potem se lase sprala z običajnim šamponom in odstranila gnide in poginule uši. Postopek čez en teden ponovila (za preventivo). Oprala posteljnino (kuhanje) in je bilo v redu. Vsak dan preden je šla v šolo sem ji lase polakirala z lakom za lase (uši je ne marajo).
Tako se je končala moja prva borba z ušmi.

Učinkovit in hitro deluje tudi biopips (tudi navaden pips za muhe). Pustiš učinkovati 20 minut, spereš lase in to je to. Edino kar je potrebno, je da si previden pri uporabi in otrokov obraz zaščitiš z brisačo, zloženo v več plasti.

kako naj ostranim te glupe gnide uporabljla sem parasidose sprej v laseh so ostale gnide in ne grejo ven in me zanima (ali so se aktivne)

s cim jih naj odstranim

Draga “uš”, nič ne delaj panike. Zadevo za uničevanje uši ponovi čez en teden, in ne samo pri otroku, temveč vsi člani družine operite si glave, preobleci posteljnino vseh oseb in poškropi s Parasidol sprejem vzglavnike.

gnide iz lasišča odstraniš z gostim otroškim glavnikom in ročno s prsti. , lahko pa postrižeš lase čisto na kratko. V nadaljevanju za preventivo otroku pred odhodom v šolo lase polakiraj z lakom za lase (uši jih ne marajo, ne marajo barvanih lasov….).

Ko umivaš glavice (od otrok) in tudi zase, v zadnjo vodo za izpiranje daj kakšen deciliter kisa in splahni lase s to kislo vodo.

In vedi: ni sramota če nekdo dobi uši, sramota je, če jih ne zatira. In ti si na dobri poti, in si ukrepala kot je potrebno.

Jaz pa sem ta teden videla kako se je moja hčerka praskala po glavi pa sem jo uprašala zakaj se tako praska in je rekla da je našla veliko gnid uši pa nobene. Pogledala sem njeno glavo uši ni bilo videti ampak sem jo umila s kisom in glavo zavila vbrisačo kaj naj naredim da se znebim teh gnid.

ima pa dolge lase čezsredino hrbta

Jaz pa sem ta teden videla kako se je moja hčerka praskala po glavi pa sem jo uprašala zakaj se tako praska in je rekla da je našla veliko gnid uši pa nobene. Pogledala sem njeno glavo uši ni bilo videti ampak sem jo umila s kisom in glavo zavila vbrisačo kaj naj naredim da se znebim teh gnid.

Draga ” te uši joj ” mislim da je najbolše da ji greste z glavnikom las po las in ji umivate 10 dni s šamponom ali s kisom.
LP

Preverjeno proti usem in gnidam deluje losjon paranit. Namazati ga je treba cez noc, zjutraj operes s svojim samponom. So imeli otroci in je slo dol po eni uporabi. Gnide se pocesejo z gostim glavnickom ampak ko so mrtve, suhe odpadejo same oz se jih kamot izpere. Ta losjon univi tudi gnide in ne samo usi, kot ostali preparati.

Preverjeno, malo drago, ampak deluje.

New Report

Close