Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice ureditev (zasaditev) zunanjih lesenih korit z leseno ograjo

ureditev (zasaditev) zunanjih lesenih korit z leseno ograjo

[attachment=0]zasaditev.jpg[/attachment]Pozdravljeni.
Sem še čisto nova, kar se tiče vrtnarjenja. Prilagam sliko lesene zastirke ob hiši, ki je sestavljena iz treh korit iz zadaj lesene stene.
Kupila sem tudi nekaj lončkov, ki se obesijo na steno.
Rada bi imela tudi posajena zelišča. Stena ne stoji na direktnem soncu, ni pod streho in občasno je prepišno. Prosim za nasvete, kaj posaditi v korita in kaj v lončke (lahko kombinacija nezahtevnih rož in zelišč), kako naj pripravim korita za sajenje (katera zemlja, mogoče kamni za odcednost….), kaj se da v lončke, preden dodam v njih zelišča (spet zemlja, odcednost…)
Hvala za vsak nasvet.
Lepe sončne dni vam želim.

Mi prosim poveš, kje si kupila takšna korita in koliko stanejo?

Malo poguuglaj in poglej za črnooko suzano. Je cvetoča plezalka in bi bilo po mojem zelo lepo.

Zdravo.

Vidim, da nimas veliko idej.

Glej, zelisca imajo bolj kot ne vsa rada sonce, tudi bolj potem disijo.

Poskusi nabavit petersilj, zeleno, baziliks je rdeca, pa daj rozico kapucinko vmes, ima lepe oranzne cvetove, ki jih porabis za solatko, saj imajo okus po cesnu.
Zasadi razlicne mete, priporocam predvsem poprovo, vonj po mentolu, pa zajbelj, bo modto cvetel, pa kako pspriko, pa paradiznik das vmes, v visece loncke navadno jagodo, bo visela, … pa bos videla, kako se ti bo odneslo. Tudi ksko sadiko solate das lahko vmes in ko jo porezes, dodas novo.

Ce pa bos videla, da ni delalo, ker je premalo sonca, pa bos morala iskat rozice za v senco.

Mogoce ti bo sivka pocasi delala…

Pa srecno!!!

Se opravičujem za pozni ogled.
Korita sem “podedovala”. Vso konstrukcijo je izdelal mizar, ki pa je žal že pokojen.
Lp

Se opravičujem, ker sem malo pozna.
Hvala za vse koristne informacije. Mi bodo prišle še kako prav. Letos bom še malo eksperimentirala, potem bom pa videla.
Veliko veselja ob vrtnarjenju želim.
Vesna

New Report

Close