Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost umetna oploditev samskih

umetna oploditev samskih

Ne me narobe razumeti, kot sem rekla, nočem nikogar obsojati (ali so te ženske pogumne, nenormalne, feministke…karkoli že, mi je zato tu tudi čisto postranskega pomena), le razumeti skušam, ali se tu sploh katera ozira na tega otroka in razmišlja vsaj malo o tem, kako se bo počutil on, ko bo rasel brez očeta. In če ja, kako te posameznice pri sebi opravičujejo takšno odločitev, ker sama res ne vidim, kaj v takšni odločitvi bi lahko bilo v korist otroku. Prej se mi namreč zdi, da gre zgolj za izpolnjevanje želje po materinstvu, ne glede na vse (tudi negativne) posledice, ki jih takšna odločitev prinese. Torej tudi ne glede na pomanjkanje očetovske podpore, ki jo bo nedvomno občutil tak otrok. A so torej tovrstna čustva teh otrok tu popolnoma nepomembna, ali pa dejansko obstaja kakšno utemeljeno opravičilo zanje?

In ja, sem ženska, imam čudovitega partnerja ter krasnega sinčka in ravno zaradi slednjega sem se obregnila ob to temo, ker bi (kot verjetno vsaka mama) zanj dala vse na svetu in ga ne bi nikoli namenoma prikrajšala za tako pomembno stvar, kot je rasti ob podpori ljubečega očeta. Zato me pa tudi boli, kako malo se pri tako pomembnih odločitvah razmišlja o čustvih otrok (ali pa sem samo jaz dobila tak občutek in se v tem primeru morebitnim prizadetim tudi opravičujem).

Nisi mogla mimo: tebi da in ne. Nagon po otroku je eden najmočnejših človeških nagonov; glede na patriarhalnost družbe v Sloveniji je še vedno ženska tista, ki vleče voz naprej. Oče je vsekakor pomemben ; če je prisoten otroku. Pa je? Koliko in kdaj? Sama sem v stanju, ko vlečem voz naprej, pa ne za vsako ceno. Otrok potrebuje v očetu drugi pol, vzor, drugo stran energije. Če je ta prisoten, seveda. Za vsako ceno ne.

Sama sem bila pri materninstvu pozna. Želela sem otroka, s partnerjem ali brez. Dobila sem paket in ne slabega človeka, je pa sindrom Slovenije, na nek način mamin sinček. Se izvija iz tega, počasi, včasih vzorci prevladajo. Ko se ozrem okoli, redko so tipi odgovorni, prisotni.

Razumem samske ženske, ki si želijo otroka. Imajo pravico do tega, z odgovornim odnosom lahko vzgojijo čudovite ljudi. Morda je odgovornost do potomcev domena žensk.

Sodbe so slabe, ker vsak sodi iz svoje kože. Otrok potrebuje prisotnost, odgovoren odnos, meje, še in še ljubezni…z mamo ali z mamo in očetom, ali morda samo z očetom. Odgovorni do samih sebe kot vzgojiteljev smo samo v primeru da smo z vzorci razčistili in stopili na pot samostojnosti in zrelosti. Pa smo?

Dober starš je tisti, ki stoji na lastnih nogah in ve, da otrok ni njegova last, pač pa naloga v življenju kako vzgojiti odgovorno, samostojno osebnost. En ali dva starša. Ni problem kakšna sta in koliko jih je, temveč kakšen bo rezultat in kakšna je njuna odgovornost do te male ljube osebice. Srečno!!!

Pozdravljeni,

tudi mene zanima, kje najti moškega, ki bi bil z veseljem donator – pomočnik?
S tem, da je zdrav in ostale zadeve…

Hvala

Pozdravljene punce,

je kateri uspelo? Priporočam se za izkušnje ali nasvete,
tudi sama sem se znašla neprostovoljno samska, in si želim svojega otroka. V prvi nosečnosti sem izgubila otroka in mi je še vedno žal za njim.

moj mail je [email protected]

Hvala!

Jaz sem si že 2x naročila spermo iz največje semenske evropske banke Cryos Denmark. Ko sem s kartico na spletu plačala, so mi pripeljali iz Danske v SLO paket v 1 dnevu. Priložene so slamice s semenom (vsaj dve na oploditev), brizgalka, navodila, dokumenti o testiranju donorja … Inseminacijo lahko narediš doma sam. Slediti moraš ovulaciji in preračunati, kdaj naročiti seme. Prvič sem sem naročila v suhem ledu, ki drži nekje do 5 dni, saj sem imela ovulacijo sredi tedna, naslednjič pa v nitrogenskem tanku, ker se mi je križalo z vikendom, tank pa drži do 1 teden. Imela sem smolo in se ni prijelo, sem pa pomirjena z dejstvom, da lahko to naredim kdaj hočem. Cena dveh slamic z kar visoko motility (20 in 30) me je z davkom in vsem prišla okrog 1000 EUR. Postopek doma je popolnoma enostaven.

Vse samske ženske, IMATE MOŽNOST! V kolikor se katera izmed držav, kjer ste gledati možnosti oploditev toži, da nimajo donorjev, Cryos sodeluje tudi s klinikami in se lahko zmenite, da izbranega donorja pošljejo na kliniko.

Imate osnovne on razširjenje profile iskanja donorja, trenutno jih je čez 500, izbirate ga lahko celo po otroških slikah, poslušate glasovna sporočila osebe, dodane imajo psiho teste, razširjene intervjuje z njimi, vtis izpraševalca o osebi, pri dostih pa celo opis, na katero znano osebnost sličijo, da veste, kako približno izgleda človek! Nosečnost morate registrirati na njihovi spletni strani, da sledijo kvoti nosečk istega darovalca v eni državi, da ne pride do kakšnih mešanj. Ko sem imela vprašanja, so mi zelo hitro odgovorili na mail.

AKCIJA, ŽENSKE!! NI VEČ IZGOVORA, PA ŠE CENEJE PRIDE KOT UMETNE V TUJINAH. ČE STE NORMALNO PLODNE IN ZADENETE OVULACIJO, STE LAHKO MAMICE ŽE ČEZ 9 MESECEV.

Jaz sem nekoliko starejša, se bom morala malce bolj potrudit, sicer sem pa prvič osemenjevala v prazno, ker sem zamudila ovulacijo za 4 dni, saj sem upoštevala spletne koledarčke namesto telo, saj imam ovulacijo preceje hitro in dolg ciklus, ne pa na sredini, kot izračunavajo koledarčki. Merite bazalno temperaturo, upoštevajte sluz … da spoznate telo in ujamete tajming.

PA VELIKO SREČE! Če imate še kakšno vprašanje, pa kar!

Naslov banke http://dk.cryosinternational.com/

Jaz sem si že 2x naročila spermo iz največje semenske evropske banke Cryos Denmark. Ko sem s kartico na spletu plačala, so mi pripeljali iz Danske v SLO paket v 1 dnevu. Priložene so slamice s semenom (vsaj dve na oploditev), brizgalka, navodila, dokumenti o testiranju donorja … Inseminacijo lahko narediš doma sam. Slediti moraš ovulaciji in preračunati, kdaj naročiti seme. Prvič sem sem naročila v suhem ledu, ki drži nekje do 5 dni, saj sem imela ovulacijo sredi tedna, naslednjič pa v nitrogenskem tanku, ker se mi je križalo z vikendom, tank pa drži do 1 teden. Imela sem smolo in se ni prijelo, sem pa pomirjena z dejstvom, da lahko to naredim kdaj hočem. Cena dveh slamic z kar visoko motility (20 in 30) me je z davkom in vsem prišla okrog 1000 EUR. Postopek doma je popolnoma enostaven.

Vse samske ženske, IMATE MOŽNOST! V kolikor se katera izmed držav, kjer ste gledati možnosti oploditev toži, da nimajo donorjev, Cryos sodeluje tudi s klinikami in se lahko zmenite, da izbranega donorja pošljejo na kliniko.

Imate osnovne on razširjenje profile iskanja donorja, trenutno jih je čez 500, izbirate ga lahko celo po otroških slikah, poslušate glasovna sporočila osebe, dodane imajo psiho teste, razširjene intervjuje z njimi, vtis izpraševalca o osebi, pri dostih pa celo opis, na katero znano osebnost sličijo, da veste, kako približno izgleda človek! Nosečnost morate registrirati na njihovi spletni strani, da sledijo kvoti nosečk istega darovalca v eni državi, da ne pride do kakšnih mešanj. Ko sem imela vprašanja, so mi zelo hitro odgovorili na mail.

AKCIJA, ŽENSKE!! NI VEČ IZGOVORA, PA ŠE CENEJE PRIDE KOT UMETNE V TUJINAH. ČE STE NORMALNO PLODNE IN ZADENETE OVULACIJO, STE LAHKO MAMICE ŽE ČEZ 9 MESECEV.

Jaz sem nekoliko starejša, se bom morala malce bolj potrudit, sicer sem pa prvič osemenjevala v prazno, ker sem zamudila ovulacijo za 4 dni, saj sem upoštevala spletne koledarčke namesto telo, saj imam ovulacijo preceje hitro in dolg ciklus, ne pa na sredini, kot izračunavajo koledarčki. Merite bazalno temperaturo, upoštevajte sluz … da spoznate telo in ujamete tajming.

PA VELIKO SREČE! Če imate še kakšno vprašanje, pa kar!

Naslov banke http://dk.cryosinternational.com/

Cryos,

kako pa je v primeru, da je potrebno skozi umetno oploditev? Pri meni je to verjetno problem kar se tiče naravne poti… v Sloveniji tega najbrž ne bi naredili, kaj pa Zagreb, če tja naročim ta paketek, ali bi to naredili?

Ne, ni treba skozi umetno oploditev, če je s tabo vse ok. Doma vzameš priloženo injekcijo šprico, potegneš seme iz slamic po navodilih in si sama počasi vbrizgaš v nožnico. V bistvu je kot seks, ampak brez tipa v bližini 🙂 Poležiš v domači spalnici še pol ure in upaš, da se bo prijelo.

Če pa je naravno neizvedljivo zaradi kakšnih težav, pa Cryos sodeluje tudi s klinikami. Po mojem se zmeniš na kliniki na Hrvaškem ali Madžarskem, ki sta najbližje, da ti vstavijo seme izbranega donorja. Sem razmišljala, če bi pod kakšno finto naredili v SLO, ampak nisem še prišla do rešitve. Če pa ti na Hrvaškem ali Madžarskem to naredijo direktno s semenom z banke Cryos, pa boš morala vprašati tam. Tega ne vem.

Cyros, imaš morda kontakt? Za izmenjavo izkušenj, hvala,

lp

Na Madžarskem sodelujejo s Cyros banko. Ko je vzorec plačan, ga Cyros pošlje direktno na kliniko. V kolikor se pri ciklusu karkoli zalomi, ga na kliniki tudi shranijo do uporabe. Madžarska zakonodaja omogoča uporabo izključno vzorce anonimnih donatorjev. Imajo pa tudi svojo semensko banko.

Pišeš mi lahko na [email protected]

Pozdravljene,

jaz bi mogoče pomagal kakšni punci do nosečnosti, sem zdrav in ploden:)…

kontakt: [email protected]

lp,

Mene pa zanima, če je še katera druga, poleg cryos, naročila spermo pri Cryos Denmark?

Zanimivo, da ženske pravijo da ni resnih moških … ( in posledično zato, da so ženske samske. )
saj naloga žensk je vzgajanje otrok, torej če ni resnih moških, to pomeni, da je starejša generacija žensk slabo vzgojila moške …

Star pregovor (neki v tem smislu):
Naloga ženske je, da iz dojenčka naredi otroka.
Medtem ko pa je naloga moškega, da iz otroka naredi moža.

In to je po moje problem v današnji družbi, saj so očetje po 12h v službi (ali kako drugače odsotni – alkohol, …) in zaradi tega ne vzgajajo svojih sinov in hčera. Posledično, moški ostanejo otroci in ženske postanejo, narcistične.

Druga stvar pa je vzgoja, moških – moški ne jokajo, moški nimamo čustev, …
Če take stvari poveš nekemu malemu dečku, ga s tem zaznamuješ za celo življenje. Takrat ta deček zapre svoja čustva – saj svetu je tako vseeno kaj on čuti, svetu je vseeno za njega – in s tem se njegov čustveni razvoj ustavi.

Pogledate dokumentarec DENIS
https://www.youtube.com/watch?v=V1zFeHJzS5E
When Dennis, an introvert bodybuilder, invites a local girl out on a date his mother is hurt and disappointed. Despite the pressure she puts on him to cancel the date, Dennis ventures into a night that he will never forget.

Lep pozdrav.

p.s – statistika za tiste ženske, ki pravite, da otrok ne potrebuje očeta.
http://www.mafamily.org/wp-content/uploads/2014/10/fatherlessness-report_FINAL.pdf
“We know the statistics – that children who grow up without a father are five times more likely to live in poverty and commit crime; nine times more likely to drop out of schools and twenty times more likely to end up in prison. They are more likely to have behavioral problems, or run away from home, or become teenage parents themselves. And the foundations of our community are weaker because of it.”

– President Barrack Obama , The White House Blog, “President
Obama Promotes Responsible Fatherhood: ‘No Excuses,’”
Whitehouse.gov. N.p., 21 June 2010.

Pozdravljene,

zanima me ali je tukaj katera, ki se zanima za oploditev samskih zaradi smrti partnerja med postopkom umetne oploditve? Sem odprla tudi temo s tem naslovom. Če ima katera podobne izkušnje naj se mi prosim javi.

Hvala in Lp.

Zdravo! Sem samska ženska,ki nikoli nisem imela moškega zanima me če lahko tudi taka ženska se pravi devica zanosi s semenom iz semenske banke?

Jaz sem si že 2x naročila spermo iz največje semenske evropske banke Cryos Denmark. Ko sem s kartico na spletu plačala, so mi pripeljali iz Danske v SLO paket v 1 dnevu. Priložene so slamice s semenom (vsaj dve na oploditev), brizgalka, navodila, dokumenti o testiranju donorja … Inseminacijo lahko narediš doma sam. Slediti moraš ovulaciji in preračunati, kdaj naročiti seme. Prvič sem sem naročila v suhem ledu, ki drži nekje do 5 dni, saj sem imela ovulacijo sredi tedna, naslednjič pa v nitrogenskem tanku, ker se mi je križalo z vikendom, tank pa drži do 1 teden. Imela sem smolo in se ni prijelo, sem pa pomirjena z dejstvom, da lahko to naredim kdaj hočem. Cena dveh slamic z kar visoko motility (20 in 30) me je z davkom in vsem prišla okrog 1000 EUR. Postopek doma je popolnoma enostaven.

Vse samske ženske, IMATE MOŽNOST! V kolikor se katera izmed držav, kjer ste gledati možnosti oploditev toži, da nimajo donorjev, Cryos sodeluje tudi s klinikami in se lahko zmenite, da izbranega donorja pošljejo na kliniko.

Imate osnovne on razširjenje profile iskanja donorja, trenutno jih je čez 500, izbirate ga lahko celo po otroških slikah, poslušate glasovna sporočila osebe, dodane imajo psiho teste, razširjene intervjuje z njimi, vtis izpraševalca o osebi, pri dostih pa celo opis, na katero znano osebnost sličijo, da veste, kako približno izgleda človek! Nosečnost morate registrirati na njihovi spletni strani, da sledijo kvoti nosečk istega darovalca v eni državi, da ne pride do kakšnih mešanj. Ko sem imela vprašanja, so mi zelo hitro odgovorili na mail.

AKCIJA, ŽENSKE!! NI VEČ IZGOVORA, PA ŠE CENEJE PRIDE KOT UMETNE V TUJINAH. ČE STE NORMALNO PLODNE IN ZADENETE OVULACIJO, STE LAHKO MAMICE ŽE ČEZ 9 MESECEV.

Jaz sem nekoliko starejša, se bom morala malce bolj potrudit, sicer sem pa prvič osemenjevala v prazno, ker sem zamudila ovulacijo za 4 dni, saj sem upoštevala spletne koledarčke namesto telo, saj imam ovulacijo preceje hitro in dolg ciklus, ne pa na sredini, kot izračunavajo koledarčki. Merite bazalno temperaturo, upoštevajte sluz … da spoznate telo in ujamete tajming.

PA VELIKO SREČE! Če imate še kakšno vprašanje, pa kar!

Naslov banke http://dk.cryosinternational.com/%5B/quote%5D

kiik, tukaj je komentar, ki ga iščeš. Ni važno, ali si devica ali ne, treba je imeti denar in pogum…

Tud ce se tega posluzis in dosledno spostujes anonimnost bioloskega oceta nimas mir na koncu – ti pa CSD pere mozgane da moras povedat kdo je oci.. upam da druge Samske zenske nimate teh tezav..

Se to, tudi sama sem si ta pravi dan z merjenjem bazalne temperature, ocitno zadela v prvic 🙂 Tko da punce kr pogumno se splaca! Donorja pa poiscete direkt pri teh bankah ali zasebno pri raznih organizacijah, kar pride se ceneje. V kolker ste zdrave itak.

Kako pa locena mama pove otroku v obraz, da je ocka pac popihal z mlado gospodicno in zdaj z njo uziva namesto da bi skrbel za njih, torej svoje otroke?
Obicajno se to konca tako, da potem ta mamica laze v obraz svojim lastnim otrokom da bogi ocka ne more oz je zadrzan iz tisoc razlogov. Leta tecejo, vsaka resnica pride slej ko prej na plano, in tudi tej otroci slej ko prej zvedo, da je njihov oce v bistvu tic firic ki je raje po cankarjevsko pobrisal pred obveznosti uzivancijam naproti. Da je njihova lastna mama z lazmi krila hrbet barabi, kateri ocitno ni vreden da se ga vpise v rojstni list in klice oce. Da je njihova mama morala lagat lastnim otrokom in krit hrbet odraslemu moskemu kateri ni zmozen sprejemat svoje odgovornosti ocetovstva..

New Report

Close