Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost umetna oploditev samskih

umetna oploditev samskih

STORK KLINIK na Danskem http://www.storkklinik.dk/en

V soboto, 2.3. je bil v Dnevnikovem Objektivu objavljen intervju s samsko žensko, ki ji je zdravnik svetoval IVF, vendar pa ji v Sloveniji ni omogočen.

Oseba sicer ni bila imenovana z imenom in priimkom, če pa bere forum, bi jo lepo prosila, da se mi javi na ZS ali na [email protected]
Imam eno podvprašanje

Sicer pa ji želim, da se ji njena želja uresniči – tako ali drugače

Sem samska, in sem v postopku umetne oploditve – na Madžarskem. Pri njih zakon omogoča oploditev lejzbik in samskih žensk.
Madžari pač pustijo, da ljudje živijo svoje življenje, ne glede na status in nagnjenost. Slovenci pa smo še preveč omejeni, strahopetni in sovražni do drugačnosti. Čeprav se imamo za Oh in ah in ne vem kaj še…

Jaz sem kandidat za oploditev samske ženske, ampak mislim da je vseeno treba iti preko klinike (Androloška klinina v Ljubljani Npr:)

Več info na [email protected]

@TijenNovak, pri nas umetna oploditev samskih žensk zakonsko ni možna, kot tudi ne darovanje med sorodniki in nadomestno materinstvo… Glede na to, da si spraševal že v eni drugi temi, če boš hotel darovati seme pri nas, se boš pač moral obrniti na pristojno službo.

PS A si slučajno v nedeljo zvečer kaj TV gledal? No, v glavnem, ujela sem del oddaje, seveda se dogaja v ZDA, kjer je en tip imel kar doma “laboratorij” in jo je delil gratis, ampak na koncu so mu zadevo prepovedali… Pari so prišli do njega, se spoznali, in ko je bil ženskin čas, je enostavno dobila lonček v roke. Nadaljnjega postopka potem nisem ujela, ampak tip “ima” 15 otrok in 3 na poti. Koliko je to etično, ne vem, ampak je pa gratis.

Kaj če bi že enkrat nehali o etiki. Nanjo se spomnite samo pri tej temi!!! Ko se pa med štirimi stenami tepejo, pa pijejo, pa žalijo, pa ko ima prizadeti par otroka, ki se pri 14 letih ne zna umit, pa se cel mesec ne preobleče, ne zna z denarjem,…in je prepuščen sam sebi, je etično ali kaj?Pa to, ko atek in mamica z že tremi ali štirimi otroki živita v napol razpadli kočuri ali pa v plesnivem stanovanju, oba po možnosti brezposelna ali na bolniški, pa še pričakujeta petega in se potem po TV ali cajtngah ,,jočeta,, kako jim težko gre, je tudi etično. SAMO DA STA ATEK IN MAMICA!!!!! Druga pa sploh ni pomembno. Ko pa ljudem za pošteno opravljeno delo ne plačujejo ne prispevkov, in ne dobijo plače, je pa vredu?!! To pa je etično?!!!
Al, ko bi pa rada ženska, ki je sama, imela otroka, potem pa je vse narobe!!!
Na bruhanje mi gre!

Ali ima otrok (beri OTROK) pravico imeti mamo in očeta? Egoistke – feministke, ki so jim mar samo njihove pravice, bi želele same zanositi in vzgajati otroke. Že tako imamo preveč mamic, ki po ločitvi mislijo da so otroci zgolj njihova last in orodje za izživljanjem nad bivšim možem. Če je to napredek družbe, potem si napredka ne želim.

Oče, se povsem strinjam s teboj da sta mati on oče vzgojitelja. Resnično tudi razumem, da je nagon po otroku eden izmed osnovnih nagonov in izredno močan (vsaj pri meni je bil, ko je bil). Kaj je v tej družbi oče? Bo prevzel vlogo tršega nosila? Kdo mi garantira, da ni razvajen egoist in materin sinček in da bo prevzel vlogo očeta? V tej družbi, kjer še vedno mama podpira tri vogale, tudi sama jih. In gledam stran, pa ne zaradi otrok.
Svet je narejen tako, da so vzgojiteljice matere in ne drzni si vzeti materi vlogo matere. V čem je pa razlika, če hodim v službo, vzgajam ortoke, servisiram tipa, ki misli da je to a priori njegova vloga ali če vse to počnem brez tipa? Ženke sledimo nagonu po otrokih in se ne zavedamo koliko dela to prinese, pa jih ljubimo. Ne vem, res ne vem če je vloga tipa tu dodana vrednost. Redko. Vloge iz preteklosti so se porazdelile, malo je tipov, ki bodo novo vlogo prevzeli.

Ksantipa!
Daj še enkrat preberi kar si napisala. Sploh sama veš kaj želiš? Ženske (beri feministke) podpirate tri vogale… tam, kjer prej hišo poderete – podpirate tri stebre šotora – ker tudi tega ne znate postaviti. Saj ne govorim slabo o vseh ženskah – samo o nekaterih primerkih.
Praviš, da se mami ne sme vzeti vloge mame – in res se ji pri nas te vloge prav nikoli ne vzame – tudi če je ni sposobna opravljati. Očetu pa se vlogo zelo hitro vzame, veliko otrok odrašča brez stika z njim, zgolj zato ker mama ni sposobna živeti s partnerjem in še po ločitvi stike preprečuje. Kaj je po tvojem NOVA vloga moškega – da dela to kar mu ti ukažeš?? Vsekakor če si nisi bila sposobna dobiti sebi ustreznega para – ne pljuvaj na splošno po moških! Moč tvojega nagona ne opravičuje tega, da otroku odvzameš očeta!
OTROK IMA PRAVICO DO MAME IN OČETA! Pravica otroka bi morala biti pred pravico posameznice.

OČE_ saj imaš prav. Bodi ATA v pravem pomenu besede, pa boš največ naredil za svojega otroka. S svojo bivšo partnerko, pa se pogovorita, kaj je za vajinega otroka najboljše. Če pa ne gre,… pa ne krivi drugih za to, če je ona nezrela.

Mislim pa, da je brez veze, da pljuvamo po en drugem, ker, ženska, ki se je odločila, da bo šla na umetno oploditev, bo tako ali tako šla. V tujino, ker pri nas ni to možno. Iz takšnih in drugačnih razlogov. Kako bo pa potem svojemu otroku razložila, pa je njena stvar.

Tako da nima smisla, se več o tem ,,pogovarjat, in debatirat.

Pa lep pozdrav.

Ali je tu kakšen prostovoljni donator:-)?

še ena

zenna

Na tem spletnem naslovu – dk.cryosinternational.com – si lahko naročiš vzorec donatorja (anonimnega ali ne), ki ti ga pošljejo tudi na dom.

Toliko, za informacijo…

Pa kaj je vam ljudje? Eno nenormalnost opravičujete z drugo. Bolje da ga imata dva homota, kot pa da ga doma zanemarjajo, bolje da oplodimo samsko žensko, kot pa da se otrok rodi pijancu……Mislim, a res al kaj? Eno deformacijo opravičevat z drugo je pa res bolano, kot da ni že dovolj problemov na svetu, jih bomo sedaj še umetno ustvarjali.

To je tako kot bi ženski, ki jo mož tepe rekli, vesela bodi, da te ni ubil. A to je alternativa? Bolje imet dva fotra kot enega pijanca? Ne, ne in ne, na nobeno nenormalnost ne bomo pristali, otroka je treba pred zanemarjanjem zaščitit, ampak zaščita nista dva fotra. Zato mi nehajte prodajat te modrosti o srednjem veku.

Kdo pa lahko prepreči samski ženski da gre na umetno oploditev? Kdo???? Nihče!

Ker pri nas to ni mogoče, bo šla ven. In po branju zgornjih postov, še daleč ni treba. Meje so odprte.

Na mnenja in ,,globoke misli,, pa se taka ženska tako ali tako požvižga.

Tako kot je že nekdo nekoliko prej zapisal, je res brez veze o tem še razpravljat in debatirat. BREZ VEZE.

Pozdravljeni!

Tudi sama se zanimam za umetno oploditev.

Predvsem “enakartako”, ki je v postopku oploditve, bi prosila, da če vidi tole moje sporočilo, mi pošlje mail, ker bi jo rada malo več povprašala o vsem skupaj: [email protected] (bi bila zelo hvaležna).

Tudi če imate ostali še kake dodatne informacije, ki do sedaj še niso bile napisane, bi vam bila zelo zelo hvaležna.

Hvala in lp

Ups, manjši popravek v mailu: [email protected] (se opravičujem za napako zgoraj)

je kej novega glede umetne oploditve samskih žensk na Hrvaškem

kaki2,
poskusaj kontaktirati privatno kliniko v Zagrebu Podobnik:
http://www.podobnik.hr/
Umetna oploditev samskih je mozna tudi v Spaniji,

Tukaj je kontakt ene klinike v Barceloni (klinika Eugin):
http://www.eugin.co.uk/?__utma=211594497.1321500387.1381659007.1381659007.1382472021.2&__utmb=211594497.6.9.1382472053826&__utmc=211594497&__utmx=-&__utmz=211594497.1382472021.2.2.utmcsr=eugin.it|utmccn=(referral)|utmcmd=referral|utmcct=/&__utmv=-&__utmk=72447056

ze na internetni stranici imate odgovore na vecino vprasanj in cenik in podatke o uspesnosti.

Vse, ki zeliite imeti otroka, pa ste samske iz kakrsnih koli razlogov, vas 1000% podpiram!!!

Sem pa se posteno nasmejala, ko sem brala kaj nekteri pisejo in kako se vedno zivijo v srednjem veku, halooooo zbudite se, smo v l. 2013!

OCE,
tvoji komentarji so tako neumesti, da si ze smesen. A se samo meni zdi, da je tip precej hud, ker on pac nima moznosti imeti SAM otroka, zenske pa lahko?!?

Se opravičujem, da drezam v to temo, ki se me v bistvu niti ne tiče in sem slučajno naletela nanjo, a nisem mogla mimo, ne da bi se (in vas) vprašala, ali je katera sploh pomislila na to, kako se bo počutil ta otroček, ki bo že od rojstva dalje prikrajšan za očeta. Ali pa je to pač postranskega pomena napram (upam si trditi egoističnim) željam posameznic, ki iz ne vem kakšnih razlogov (v katere se ne bi niti spuščala) ne morejo/nočejo priti do otroka po naravni poti (tj. si ustvariti kvalitetnega partnerskega odnosa), čeprav je sicer z zdravstvenega vidika z njimi vse v redu? Ker dejstvo je, da ne glede na to, kako lepo boste skrbele za otroka in koliko ljubezni mu boste dajale, se bo tak otrok vedno počutil prikrajšan za očeta, pri čemer, kot je zapisal že nekdo zgoraj, se tudi meni zdi popolnoma neumesno primerjati takšno situacijo s katerokoli obliko disfunkcionalne družine, ker se za tudi slednjo verjetno nobena ne bi prostovoljno odločila, mar ne (čeprav se jih na žalost zanjo odloča oz. jo bolje rečeno dopušča še vedno preveč žena in deklet). Torej mi prosim razložite, kako same pri sebi opravičujete odločitev, da prikrajšate otroka za očeta, predvsem pa kako si razlagate, da bo to v korist otroka, kar pa bi tu dejansko moralo biti EDINO pomembno merilo. In kaj boste rekle vašemu otroku, ko bo nekoč neizbežno vprašal, zakaj nima očeta. :-/

Pa brez zamere, ker nisem mislila nikogar napadati (čeprav je mogoče iz napisanega razbrati drugače). Ampak res poskušam razumeti in najti opravičilo za takšno odločitev, pa mi nekako ne uspeva…

Je pač eno mnenje…samo zanimivo, je, da se o morali in etiki in oh in sploh omenja SAMO in IZKLJUČNO pri tej temi…
Žalostno pa je, da so temu nasprotne in sovražne v veliki meri ženske, ki nikoli ne vedo kdaj lahko iz takšnih ali drugačnih razlogov ostanejo same…
Konec koncev, kje pa piše, da bo taka ženska ostala večno sama…
Sicer pa je za naš narod značilno, da se gleda koga ima (ali pa nima) v postelji sosed/a. Kaj bo samska ženska otroku rekla in mu razložila, je izključno njena skrb…

Če v drugih državah lahko živijo, ne da bi en drugemu gledali v postelje, zakaj se potem pri nas da? Verjetno zato, ker smo še, vedno, preveč omejeni, nezreli in nesposobni sprejemati drugačnost… Verjetno je pa tudi prisotno veliko faušije, ker ima samska ženska dovolj poguma, da se poda v starševstvo sama, medtem, ko kaka druga strahopetno in brez samospoštovanja ,,visi,, na nezrelem in za družino nesposobnem dedcu, samo zato, da ima otroka, potem pa se ,,joče,, kako jo vara, grdo ravna z njo, itd, itd…
Pustimo tiste, ki resnično živijo v slogi in ljubezni in so našle partnerja, ki je predan oče in partner, saj take ženske ne čutijo potrebe, da bi gledale kako ima ali pa nima sosed/a porihtano…
Vsak naj živi, tako, kot sam meni in čuti, da je prav, pa če ima partnerja ali pa ga nima, z otroci ali brez njih…in naj ne obsoja drugih, ker nikoli ne ve, kdaj bo sam obsojen…

New Report

Close