Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija Ultrazvok mod

Ultrazvok mod

Pozdravljeni. Obmodek levega moda imam povečan oziroma se ga drži neka tvorba podobna jajcu (mogoče se drži tudi samega moda, žal ne morem točno definirati). Občasno čutim bolečino v levem modu oziroma obmodku, zato me skrbi da ni slučajno rak. Imam tudi rahle probleme pri uriniranju in sicer večkrat traja nekaj sekund preden lahko odvajam vodo. Predlansko leto sem bil pri osebnem zdravniku na rektalnem pregledu (sum povečane prostate) in uz-ju abdomna, a je bilo s prostato vse v redu. Pred več kot desetimi leti sem imel ledvične kamne oziroma pesek, ki se je izločil sam. Zna biti to povezano s povečanim obmodkom oziroma zatrdlino ki se drži moda oziroma obmodka? Vem da se preko interneta zadev ne da točno diagnosticirati in da je treba iti na pregled, a vsaj svetujte mi kaj naj storim najprej, grem na (samoplačniški) UZ skrotuma ali prej do urologa? Omenjene težave imam s presledki približno dva meseca.

Hvala za hiter odgovor.

Spoštovani!

Cista ob modu je definicija za cisto obmodka, najpogosteje spermatokelo, nenevarno spremembo, ki jo odstranimo, če moti zaradi velikosti.
Za kaj gre, se opredeli s kliničnim pregledom in ultrazvokom.

Predlagam da najprej obiščete osebnega zdravnika, ki bo presodil, kako nujen je nadaljni pregled. Če bo posumil, da gre za tumor testisa, vam bo izročil napotnico z opredeljeno stopnjo nujnosti 1 in boste obiskali urološko ambulanto v roku tedna dni. Urolog bo pretipal skrotum in se na osnovi kliničnega pregleda odločil, ali potrebujete še poseben ultrazvok ali ne in kako hitro.
Če bo osebni zdravnik menil, da ne gre za tumor, vas pa sprememba moti in želite opredeliti, za kaj gre oziroma jo odstraniti, vam bo osebni zdravnik vseeno izdal napotnico za urologa. Urolog se odloči, ali potrebuje ultrazvok ali ne. Res pa je, da v primeru, da vam bodo namenili zelo dolgo čakalno dobo, lahko že prej na UZ razčistite, za kaj gre.

Skratka, obiščite osebnega zdravnika, ki vas bo verjetno napotil k urologu.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Opravil UZ mod, kjer so k sreči odkrili le dve cisti obmodka in sicer manjšo hidrokelo na desnem in spermatokelo velikosti 1,6 cm na levem. Še enkrat hvala za vse odgovore.

Lep pozdrav.

New Report

Close