Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Preventivni pregled dojk Ultrazvok dojk

Ultrazvok dojk

Pozdravljena,

prosila bi za razlago izvida, predvsem me zanima, ali bi zaradi displastičnih vozlov bila potrebna še mamografija? Malo sem zmedena glede teh vozlov, kajti ponekod piše, da niso nevarni, ponekod pa, da so, na to temo pa tudi ne najdem veliko člankov žal.

Stara sem 37 let, rodila še nisem. Zadnjih 7 let imam bolečine v levi dojki, zato redno hodim na UZ.

Obojestransko je videti intermediarni fibroglandularni parenhim dojk- ACR tip 3. zgornjih zunanjih kvadrantih je videti dizplazine vozle s posameznim mikrocistami do 3 mm. Na mejah zgornjih kvadrantov desne dojke je videti enostavna cista 7 mm velikosti. Na meji spodnjih kvadrantov leve dojke je videti 4 mm velika okroglasta hipoehogena formacija- dd gostejsa cista d dev. manjsi fibroadenom. Drugh fokalnih patomorfoloskih posebnosti sedanja preiskava ne prikaze. Aksilarno obojestransko pat. Bezgavk ni videti. Primerjalno s prejinjim prinesenim uz iz 2023 sedanja preiskava ne prikaze evidentne na novo nastale patologije oz. brez bistvene dinamike. Klasifikacija: BiRads U2. Odvisno od klininega poteka, priporocam znotraj 6 -12 mesece uz kontrolo prej v primeru klininega poslabsanja. In sicer v primeru klininega poslabsanja pacientko napotiti v CBD.

Hvala vam vnaprej!

New Report

Close