Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Arhiv Zdravje Arhiv Zdravstvo ugotavljanje vzroka bolezni

ugotavljanje vzroka bolezni

Pozdravljeni

pred kratkim sem bila pri tirologu, ki mi je ugotovil,da ima blago hipotirozo. Jemljem zdravila cca. 2 meseca, ko mi je začetno dozo predpisala osebna zdravnica. Je nekoliko bolje. Po 2 mesecih se mi je TSH še malo povišal, zato sedaj jemljem 50 mg Eutyroxa. Zanima pa me, zakaj tirolog ne ugotavlja možnega vzroka za slabše delovanje ščitnice ? Slišala sem, da bi bil to pravilna pot…. Čudno se mi zdi, da moramo pacienti sami raziskovati svoje bolezni in si pomagati s forumi ( dobro,da ste )… Tirolog si je vzel zame, reci in piši 3 minute. Bila sem zunaj ordinacije še preden sem sploh hotela odpreti usta za kakšno vprašanje. Razmišljam, da bi šla tudi samoplačniško h komu dobremu, ker temu pač ne zaupam. Ni vse samo v zdravilih.
Hvala za razumevanje in pomoč. Lp

Razloga za to do danes se niso odkrili vsaj ne pri posameznikih, zato ga tudi ne morejo ugotavljati.
Mozno je da gre za dedno nagnjenost, vsekakor ne more nihce trditi da gre za premalo ali prevec joda… tudi prehrana nikoli ni bila vzrok… Skratka ga skoraj ni junaka…

Glede pregleda – ce gre za hipertirozo, je to dandanes na zalost tako razsirjena stvar da ni cudno da vas zdravnik odpravi na hitro. Ce je v krvi zaznal protitelesa je slika bolezni jasna. Privatnik morda naredi se UZ da vidi strukturo scitnice, kar pa vzroka prav tako ne pove.. le pokaze morebitne motnje v strukturi, vozlice ipd…

Ce je vase pocutje dobro, ni kaj dodati.
Nekatera dekleta si pomagajo z raznimi variantami prehrane, a imajo specificne probleme.

Privatniki pa so v glavnem isti tirologi kot jih “srecate” v ustanovah, le da vam tam posvetijo vec (placanega) casa…..

Meta Jurečič Društvo za pomoč pri obolenjih ščitnice www.metuljcica.si Naj nam bo dan pogum, da spremenimo, kar lahko spremenimo. Naj nam bo dana moč, da sprejmemo, kar ne moremo spremeniti. Naj nam bo dana intuicija, da ločimo med enim in drugim.

Gospa Meta, hvala za odgovor.
Hotela sem povedati, da mi je znanka farmacevtka povedala, da običajno tiči za boleznimi ščitnice neki drugi vzrok, ki ga je dobro poskušati odkriti- npr. stanje nadledvičnih žlez, vnetja v telesu, …. To sem pričakovala od zdravnika specialista, nič drugega. Moje stanje ni še čisto ok, verjetno zato, ker mi niso še določili ustrezne doze hormona.
Lepo se imejte

Zdravo. Po mojem mnenju je za delovanje ščitnice kriv hipotalamus, ki izloča preveč TRH hormona, ki pa vpliva na izločanje ščitničnega hormona TSH (ščitnično stimulirajoči hormon) v hipofizi, ki pa je “kontra” hormonu tiroksinu, ki se na vzpodbudo tvoru v ščitnici… ki pa obratno hipotalamusu nazaj sporoči, da naj preneha z proizvodnjo TRH hormona, dokler zanka/ravnovesje ni zaokroženo… in mislim, da je tu vmes med Tiroksinom in TRH neka “vrzel”, kjer prihaja do “nesporazumov” v telesu, morda zaradi dednosti, morda zaradi sevanja, kemikalij, STRESA, katere vsakodnevno zauživamo in uničujejo naš organizem, endokrini sistem…Sama komunikacija in fiziologija med temi hormoni je zelo zapletena. Med hormonom TSH in TRH obstajajo še mnogi druge, zamotane vzajemne zanke prenašalcev teh hormonov…
Stari Vedski Arijci so ta center imenovali kot čakra Vishuddha, ki je bila center za KOMUNIKACIJO in RAST / EVOLUCIJO GOVORA SKOZI IZRAŽANJE… Zmedenost, pozabljivost je posledica zmanjšanega delovanja ščitnice, ki pa je, spet – odvisen od delovanja hipotalamusa (možgani). Govorni del (čakra Vishuddha (=VIŠJUDA; “VIŠJE-DA”(hindusi to besedo narobe tolmačijo za “čisti prostor”-stari Vedski Arijci so namreč govorili podoben jezik stari Slovenščini in slovanskim jezikom nasplošno…). Višjuda je torej odgovorna za “maturacijo” telesa, govora, izražanja, emocije, če nisi samostojen/samostojna, samozavesten v življenju, mentalno, čustveno, govorno, se bo tok življenske energije skozi to čakro “ustavljal” in puščal posledice (ki pa se kažejo naprej v kemičnem (hormonskem) pretoku)). Zaradi tega sem prej omenil tudi stres, katerega ljudje različno doživljamo (skozi spomine)… Vishuddha je povezana z čakro okoli “popka” swadhisthana (=SVADA-STANA (STANICA; “postaja”); v prekmurščini še danes poznamo npr. “Svaditi se” (spreti se z nekom; postati “sam”); ki je povezana z rojstvom človeka; predvsem pri Materah (ženskah), ki rodijo otroke, zaradi tega je ta čakra povezana z Višjo- Vishuddha čakro v ščitnici, po rojstvu otroka)… namreč mati in otrok sta povezana preko tanke “niti” v Astralnem svetu (stari slovani so ta svet imenovali NAV (npr. pokopališče = Nav(svet senc); kje bivajo bitja z višjo frekvenco (subatomski svet); “naviti” (nit)… zaradi tega vsak, ki doživi “izstop iz telesa” (Astralna projekcija), smrt,… čuti močno “mravljinčenje” v področju popka, trebuha…, ki se širi vse do nog…
Torej kaj svetujem na zgornjem primeru? Da nebi prihajalo do psiho-somatskih obolenj čaker in posledično organov, je potrebno urediti stvari v glavi, v okviru družbe, družine. Bodite sproščeni, veseli, da živite in uživate v naravi, saj ste del nje. Ne si jemati vsega preveč k srcu in postanite srečni ob majhnih stvareh… Ob jutranji kavi, ob vašem otroku, ljubljeni osebi, domačih živalih,… Vrnite se k “viru” življenja, k vodi (morju), jejte veliko morske trave, morskih sadežev, ki vsebujejo veliko joda, če tega ne morete, jejte veliko mlečnih izdelkov, laneno seme ima veliko organskega joda, paradižnik, itd…

Mitja, hvala za vaš čas in odgovor. Zanimivo…
Lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Prosila bi za nasvet. V obeh ščitničnih režnjih so mi ob ultrazvoku odkrili skupaj 11 cist. Sedaj čakam na pregled pri tirologu. Zanima me kaj bi lahko povzročalo te težave. Omeniti moram, da sem v roku enega meseca shujšala za 6kg,hormoni ščitnice so normalni,imam pa povečano reaktivno bezgavko na vratu,dlje časa pa sem že hripava,znižal se mi je tudi glas.

Hvala za odgovor.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close