Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Arhiv Zdravje HR Obiteljska medicina udarac u prsa

udarac u prsa

Poštovana doktorice, tražim stručno mišljenje. Prije 5 dana je mami (68) pala daska na prsa. Jako ju je boljelo, ali se nije pojavila modrica, možda je samo malo oteklo. Stavljali smo obloge, popila je tabletu protiv bolova i to je to. No bol nije prošla do sada. Počelo nas je zabrinjavati što joj se bol nekad povećava, kao da osjeća grčeve ili ubod u području dojke, pogotovo preko noći. I opisuje da ima vrućinu u tom dijelu tijela. Nema mučnine, nije povraćala niti nema povišenu temperaturu. Problem je samo u tim čiudnim bolovima. Brine me jer je to u blizini srca pa da nebi nešto opasnije bilo u pitanju. Što nam savjetujete? Trebamo otići kod doktora? Hvala puno.

Poštovana,
moguće posljedice ovise i o težini daske, jačini kojom je udarila, dijelu tijela, itd.
Nakon povrede prsnog koša nije neuobičajeno da bolovi potraju i šest, a i više tjedana.
Ukoliko nema poteškoća s disanjem, vrlo vjerojatno nema oštećenja pluća.
Napuknuće ili puknuće rebara, ako se i desi, liječi se mirovanjem i lijekovima protiv bolova.
Nagnječenje dojke može rezultirati bolovima koji isto protraju duže, povremeno se na UZV i godinama kasnije prikazuje “ožiljak”.
Moj je savjet da odete kod liječnika( mislim da nije hitnoća i možete pričekati njegov prvi radni dan) da provjeri mjesto udarca i odluči ima li potrebe za daljnjom obradom.
U međuvremenu, izbjegavati veća fizička opterećenje i lijekovi protiv bolova( Lupocet, Lekadol, Neofen) po potrebi .

Lp

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close