Najdi forum

učinkovito hujšanje

Pri 172 cm ni 64 kg nič preveč.Hočem reči, nisi debela, nehaj s tem.Če želiš “izklesati” telo,povečaj vadbo in se pozanimaj na spletu ali pri kakem osebnem trenerju katera vadba je primerna in kako s prehrano slediš vadbi.
Še enkrat:nisi debela. jaz imam na 172 cm 70 kg,ampak zelo malo “špeha”, ker že celo življenje športam. Stara sem 40 let…torej, loti se:)))

Stalno poslušamo o tem kako se je povečalo število debelih in predebelih ljudi, predvsem pa otrok hiter tempo življenja in nezdrave diete nas pripeljejo do neželjene teže. Jaz sem z različnimi dietami shujšala neštetokrat vendar nikoli nisem teže obdržala. S športom nimam težav saj sem vedno zelo športno aktivna pa vendar nisem mogla obdržat normalne saj sem vedno ko sem bila pod stresom dodatno posegala po hrani. Tako da nobena čudežna tableta niti dieta ne pomaga dokler so v igri čustva in stres. Ko uspemo nadzorovati stres potem je tudi prehranjevanje normalno in sploh ni težko posegat po zdravi prehrani. Jaz imam 20kg minusa in s pomočjo redne telesne aktivnosti nimam nobenih težav z odvečno kožo. Vse je možno tudi brez kemije samo prav se je potrebno lotit zadeve ali pa ne dovolit da se tako nizko spustiš.

mislim da je premalo beljakovin, crtaj margarino, ce ze jo nadomesti z maslom. se bolje s kikirikijevi, ki ga lahko naredis sama

namesto lanenega olja raje vzemi omega3, po moznosti kvalitetno zadevo.

jej sadje in zelenjavo ki jo imas rada, preveri GI in se izogibaj izdelkom z visokim GI.
cim manj krompirja testenin riza kruha, vse to zamenjaj s sezonskim sadjem in zelenjavo

predvsem je pomembno da jes redno in uravnotezeno

Se strinjam – edini način za pravilno hujšanje je – dobra vadba in pravilna prehrana.
Pa tudi kakšna družba ne škodi, npr. na MojTrening.si

Katera olja in čaje uporabljate za ”čiščenje organizma” in hujšanje (oz.topljenje maščob)?

Ne da se mi sicer vseh postov brat…

Jaz sem shujšala v 4 mesecih 10 kg, in sicer
-5obrokov na dan
-2-3ure pred spanjem nič jesti,
-med obroki nič prigrizkov, le vodo sem pila
-pol ure intenzivne hoje na dan, gibanje- vsak dan
-dopoldan poleg zajtrka in malice-sadje, popoldan več zelenjave
-manj maščob, manj sladkega (npr 2x v tednu si po kosilu privoščim sladico)
-olivno olje namesto margarine, masla, masti…
-pirin ali rženi kruh…

so še malenkosti, ampak to je pa taglavno 😉

Moram še 15kg zgubiti, ampak ko enkrat vzpostaviš tak red, je počutje super, energije pa čedalje več 😉

Lp 😀

mislim da je premalo beljakovin, crtaj margarino, ce ze jo nadomesti z maslom. se bolje s kikirikijevi, ki ga lahko naredis sama

namesto lanenega olja raje vzemi omega3, po moznosti kvalitetno zadevo.

jej sadje in zelenjavo ki jo imas rada, preveri GI in se izogibaj izdelkom z visokim GI.
cim manj krompirja testenin riza kruha, vse to zamenjaj s sezonskim sadjem in zelenjavo

predvsem je pomembno da jes redno in uravnotezeno[/quote]

Ojla, opazila sem, da si omenila glikemični indeks (GI). Zadnjič, ko sem bila v lekarni ljubljana sem na pultu opazila nek letak, na katermu je tabela z glikemičnim indeksom živil, ki ga lahko vzamete domov. Pa se mi je zdela to vredu informacija, da jo delim z vami, mogoče kateri prav pride.

Koliko pa je visok GI ?
Oz kakšen je že previsok

mislim da je premalo beljakovin, crtaj margarino, ce ze jo nadomesti z maslom. se bolje s kikirikijevi, ki ga lahko naredis sama

namesto lanenega olja raje vzemi omega3, po moznosti kvalitetno zadevo.

jej sadje in zelenjavo ki jo imas rada, preveri GI in se izogibaj izdelkom z visokim GI.
cim manj krompirja testenin riza kruha, vse to zamenjaj s sezonskim sadjem in zelenjavo

predvsem je pomembno da jes redno in uravnotezeno[/quote]

Ojla, opazila sem, da si omenila glikemični indeks (GI). Zadnjič, ko sem bila v lekarni ljubljana sem na pultu opazila nek letak, na katermu je tabela z glikemičnim indeksom živil, ki ga lahko vzamete domov. Pa se mi je zdela to vredu informacija, da jo delim z vami, mogoče kateri prav pride.[/quote]

A si zaposlena v lekarni ljubljana?:))))
Ker kater “bizgec” , ki zna na Mon, pa si ne bi znal poiskat na spletu vse kar ga zanima o GI?

New Report

Close