Najdi forum

učinkovito hujšanje

Zakaj pa ne bi raqzložili diete kar tle?

Koliko časa pa rabiš jemati preparat, da začneš izgubljati kg?

prvič se mi je poznalo po tednu in pol
po kakšnih 3 tednih je teža padala in čeprav sem mislila da
izgubljam pač vodo, se mi je že malce poznalo na postavi in

LP

ta napitek ni tako grozen, kot pišeš

Jaz sem se pred uporabo malce pozanimala, saj kakšnega strupa ne bi jemala

pa malce več vere!
LP
Jana

Z aminokislinami v bistvu telo prevaraš v tem smislu, da misli da je nastopilo krizno stanje in začne telo pridobivati energijo direktno iz nakopičenega maščobnega tkiva. Če recimo tečeš pol ure ni nujno da bo telo sploh začelo kuriti maščobno tkivo, z aminokislinami pa se ta proces začne takoj.

Menim, da te umetne izdelke lahko kar vržete v koš, saj v začetku to deluje , potem pa pride do jojo efekta. Kdor hoče izgubiti težo in tudi ostati brez odvečnih kg, priporočam Montigancove nasvete. oz. knjige. Sem tudi sama uspela in zelo spremenila pogled in mišljenje o prehrani. Rada vam tudi pomagam s kakšnim nasvetom.

Mogoče vam pomaga tale članek, ki sem ga ravno objavil. Napisal pa sem ga na podlagi enega predavanja, ki je tudi mene šokiral. Toliko o temu katera djeta je najboljša.

Najboljša dijeta vseh časov

Mito Šinkovec http://www.telodrom.com Center Telodrom http://www.mito.si Mito stran https://www.facebook.com/Telodrom/ Faceebok

Mito, kaj te je šokiralo?

hujsanje z aminokislinami ja… vidim da ste pouceni o teh zadevah..

MESO(PRIMER) vsebuje poleg vsega ostalega BELJAKOVINE ki so SESTAVLJENE IZ AMINOKISLIN.

torej BELJAKOVINE(whey proteinski napitki, meso, in vse ostalo) SO AMINOKISLINE. to kar vi uzivate je samo nek cisti ektrat aminokislin ki preprecuje da vase telo nebi padlo iz katabolizma(razgradnje misicne mase!)

ojla jana am zanima me ce se mi lahko javis tudi kje drugje ali samo tu?mi zaupas podatke in ceno tega kar uporabljas za hujsanje plisssssssss hvala v naprej

Pozdravljeni,

deset let sem se borila z desetimi kilogrami viška. Sedaj sem na kilogramih, kot sem jih imela pri dvajsetih. Počutim se odlično, imam veliiiko energije. Če koga zanima kako mi čahko za več informacij piše na [email protected].

Lep pozdrav,

š

…že celo življenje imam normalno težo. Nikoli nisem imel težav z odvečnimi koligrami, če koga zanima kako mi to uspeva, naj mi piše…………

kako zajedljiv komentar:(

Osebno sem bila celo življenje suha, potem pa sem se zredila zaradi avtoimunskega obolenja ščitnice. Nobena vadba ni ustavila učinka bolezni na telo, redila sem se kot da bi “vzhajala”…posledično prenehala jesti redne obroke, naučila svoje telo dobro shranjevati zaloge…

Skratka, Kolesar1…res si huda faca!

Meni se pa ne da ukvarjat z vsako debeluško in poslušat, kako ne more nehat kupovat sladkarij in kako ne more nehat vtikat sladkarije v usta. Če koga zanima, puste me na miru in ne mi pisat…..razen če plačate, da vam rečem manj jest več gibat.

Samo toliko, na kratko, da se ne ponavljam:

aminokisline in hujšanje

Nekateri pravijo, da si kar ješ – kar pa nikoli ni držalo. Ko poskušate izgubiti težo je vitalnega pomena, da ste aktivni in da uživate pravo prehrano. Ali ste vedeli, da kalorije, maščobe in ogljikovi hidrati niso edini faktorji na katere morate biti pozorni, ko hujšate?
Aminokisline so gradniki beljakovin, ampak ali ste vedeli, da bi lahko pomagale pri izgubi teže? Aminokisline so lahko ključnega pomena na poti do zdravega hujšanja. Že več let športniki uživajo karnitin in aminokisline, da bi povečali energijski nivo, izboljšali vzdržljivost in zmanjšali stopnjo maščob v telesu. Telo proizvaja karnitin iz esencialnih aminokislin lizina in metionina, vendar se pogosto zgodi, da ga telo ne proizvede dovolj- predvsem ob povečanih telesnih naporih, vadbi, rekreaciji, …To lahko pivede do deficita (pomankanja) – zato veliko športnikov uživa dnevna prehranska nadomestila med 500 do 2000mg karnitina dnevno, da obdržijo zdrav nivo.
Obstajajo raziskave, ki navajajo , da neesencialne aminokisline lahko pomagajo tistim, ki se odločajo izgubiti odvečno težo. Naloga l karnitina je prenos maščobnih kislin v celice, kjer se le te (maščobne kisline) »kurijo«. Ko telo začne povečevati svojo presnovo maščobnih kislin – s tem pošlje signale, ki možganom in mišicam zagotavljajo energijo. Ta energija lajša telesno mišično utrujenost, ki je povezana z izgubo teže.
Zraven karnitina še dve drugi esencialni aminokislini fenilalanin in triptofan lahko pomagata pri hujšanju. Triptofan – vpliva na zmanšanje želje po ogljikovih hidratih, fenilalanin pa povečuje produkcijo noradrenalina, ki zavira apetit. Za razliko od drugih zaviralcev apetita, ki se prodajajo na trgu, aminokislina fenilalanin pomaga pri izgubi teže ne da bi povzročal možnosti pojava depresije. Aminokisline in hujšanje so povezani. S pomočjo aminokislin, je hujšanje še lažje in predvsem zmanjšuje verjetnost nastanka za bolezni kot so diabetes ter bolezni srca, ki so povezane z debelostjo…
lp
www.aminostar.si

Bi mi lahko kdo povedal kaj menite o mojih današnjih obrokih.
Za zajtrk: jabolko, polnozrnati kosmiči —> [www.diva.si]
Kosilo: špageti s tuninim namazom
Malica: črn kruh s tuninim namazom od kosila
Večerja: jogobela jogurd
Pila sem cel dan samo vodo (mislim da kar preko 2 litra)
Šla sem tekat 5km (imenjajoče s hojo)
Sladkarij ne jem!

Pa če mi kdo pove, ali je to dovolj za hujšanje?
Do začetka poletja bi namreč rada izgubila 6kg.

Pozdravljeni, najprej naj povem , da vam manjka najmanj en obrok če želite shujšati učinkovito (to pomeni doseči cilj kot ste si ga zadali-do poletja, in da se kilogrami v obliki odvečnih maščob ne povrnejo), sploh če se ob tem še rekreirate, in še nekaj na kratko: večerja naj vsebuje čim manj “slabih” hidratov in čim več beljakovin in mineralov ter s tem tudi vitaminov (kar poenostavljeno pomeni: da si za večerjo lahko privoščite tudi manjši file vir:belo piščančje ali puranje meso, solata : najbolje zelena (kar pomeni tudi zeleni radič, repincl, regrat, ,…) . Vsekakor pa ste podali premalo podatkov (starost, koliko krat se na teden rekreirate, vrsta vadbe,…), da bi vam katerikoli strokovnjak lahko pravilno svetoval.
Če želite še kakšne bolj konkretne informacije me lahko kontaktirate na e mail: [email protected]
lp
Miha
Aminostar
www.aminostar.si

jaz bi predvsem poudaril, da brez esencialnih nenansičenih maščob z npr. trojno vezjo, kot je npr. laneno olje (hladno stiskano) ne bo nobena dieta prava.Pri telesni vadbi telo nujno potrebuje dovolj kisika, ki ga po krvi s pomočjo hemoglobina dostavlja v vse celice v našem telesu.Brez esencialnih nenasičenih maščob se kisik ne bo prenašal, to je že zelo dolgo znano.Zato priporočam vsem, da zjutraj korajžno za zajtrk zaužijete 2 žlici takšnega olja in zvečer.
Sicer pa se priporoča za normalno hranjenje 30% maščob v prehrani in to dobrih maščob, ne refiniranih poceni olj.
Jedilnik ki ga tukaj navajaš:
Za zajtrk: jabolko, polnozrnati kosmiči —> [www.diva.si]
Kosilo: špageti s tuninim namazom
Malica: črn kruh s tuninim namazom od kosila
Večerja: jogobela jogurd
ni kvaliteten-kako pa si pojedla polnozrnate kosmiče-kar na suho?
tunin namaz je procesirana hrana, jesti je treba samo svežo hrano in čim več surove zelenjave in malo sadja.
jogobela jogurt je poln svinjarije, tako da rajši kupi surovo mleko v mlekomatu ali pri kmetu in ga daj kisat, potem pa kislo mleko lahko uživaš za zajtrk s surovimi ovsenimi kosmiči in malo maščobe, za kosilo pusto meso z veliko zelenjave, za malico sveže pripravljene šejke z veliko zelenjave, ne sladkega sadja in maščobe, ter mletih maneljev,lešnikov,orehov, za večerjo pa pusto meso z veliko solate prelite z 2 žlicama lanenega olja in limono.

Mi lahko poveste kaj so to ”dobri” in kaj ”slabi” hidrati ?
In katera hrana spada pod nenasičene maščobe?
Stara sem 16 let, velika 172 imam pa 64 kg, ter veliko preveč maščobnih oblog.

Torej, hodim še v šolo kjer imamo malico ob 10.30, pravzaprav je to skoraj kosilo, doma jem ob 15.30 in nazadje ob 18.00 kam naj dam še preostale obroke, med poukom vendar ne morem jesti, zapraulati denarja da bi jedla po pouku pa tudi ne …
Zelenjave skoraj da ne jem, ker mi po njej dela slabo, še posebej ko zavoham kisano zelenjavo ..torej jem le koren,špinačo,grah ter zelenjavne juhe.

Je moja dieta popolnoma obsojena na propad?
Ni niti najmanjše možnosti da bi s svojo hrano, kot sem jo naštela prišla do željenih ciljev?
Torej se moram sprijazniti, da bom ostala debela šolarka … ki ne more priti do želenih ciljev …

Začela sem šele z včerajšnim dnem, in nameravam tekati po 5km vsak dan, oz. se rekreirati kako urico predvsem s tekom.

Pa če mi lahko poveste še kaj menite o tem obroku:
zajtrk: jabolko, jajce na oko, črn kruh
kosilo: zelenjavna mineštra, peteršiljev krompir z golažem
malica: 2 kosa črnega kruha z margarino in domačo marmelado
večerja: kisel jogurd z kupljenimi jagodami
Pijača: voda

In ali, je možno ‘laneno olje’ nadomestiti še s čim drugim, kar bi omogočalo prenos kisika po telesu ?
Ter, ali je mogoče zelenjavo, ki jo sicer ne jem (solata, redič, zelje) nadomestiti s čim drugim? Ter ali lahko človek shujša če jo ne je?

Lani poleti sem namreč izgubila 3kg, samo zaradi telovadbe v mesevu dni … jedla pa sem tudi precej nezdravega (sladoledi,sladkarije) … torej bi morala glede na to, da sem se zdaj odločila za bolj zdravo hrano useeno kaj izgubiti ??? :/ :/

New Report

Close