Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Učinek zdravila

Učinek zdravila

Pozdravljeni,

imela bi nekaj vprašanj in sicer me zanima:
– v kolikšnem času bi se naj pokazal učinek zdravila, ki ga jemlješ proti astmi (npr. Flixotide, Symbicort), oz. pri sumu na astmo kako dolgo se izvaja terapevtski poskus,
– ali je pozitiven bronhoditatorni test pokazatelj astme, oz. ali lahko na podlagi tega testa potrdimo astmo,
– ali lahko učinek medrola potrdi oz. ovrže astmo,
– kakšna je razlika v jakosti zdravila Flixotide 250 mcg in Symbicort 320/9,
– ali je enako če vzameš npr. 2 vdiha zdravila Flixotide 100 mcg, ali 1 vdih Flixotide 200 mcg.

Hvala za vaše odgovore in lep dan.

Odgovor zdravnika podajam kar ob vaših vprašanjih – glejte velike tiskane črke.
****

Imela bi nekaj vprašanj in sicer me zanima:
– v kolikšnem času bi se naj pokazal učinek zdravila, ki ga jemlješ proti astmi (npr. Flixotide, Symbicort) NEKJE V 2 TEDNIH , oz. pri sumu na astmo kako dolgo se izvaja terapevtski poskus MESEC DO DVA,

– ali je pozitiven bronhoditatorni test pokazatelj astme, oz. ali lahko na podlagi tega testa potrdimo astmo, NE.
BRONHODILATATORNI TEST JE DIAGNSOTIČEN ZA ASTMO LE V PRIMERU, ČE SE PO BRONHODILATATORJU PLJUČNA FUNKCIJA POVSEM NORMALIZIRA.

– ali lahko učinek medrola potrdi oz. ovrže astmo, SKORAJ ZANESLJIVO

– kakšna je razlika v jakosti zdravila Flixotide 250 mcg in Symbicort 320/9, GRE ZA PRECEJ RAZLIČNI ZDRAVILI, NE DA SE JU NEPOSREDNO PRIMERJATI. SE PA SYMBICORT UPORABLJA, KADAR FLIXOTIDE NI DOVOLJ.

– ali je enako če vzameš npr. 2 vdiha zdravila Flixotide
100 mcg, ali 1 vdih Flixotide 200 mcg. MISLITE DVA VDIHA PO
100 mcg ENEGA ZA DRUGIM? V TEM PRIMERU JE TO ENAKOVREDNO.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Pozdravljeni,

zahvaljujem se vam za vaš odgovor, hkrati pa bi vas želela vprašati še naslednje. Pulmolog je ob mojem sporočilu, da je max. doza Symbicorta navedena v navodilih za prejet veliko manjša od te ki jo imam predpisano rekel, da se navodila ne rabijo upoštevat. Kaj so navodila res tako nepomembna? Glede Flixotida 250 mcg in Symbicort 320/9 sem vas vprašala, ker je pulmolog rekel, da je Symbicort v taki dozi pol manj močen kot Flix. v taki dozi (kot ssem jo navedla).

Glede na napisano zgoraj, da se izvaja ter. poskus do dva meseca in da se učinki pokažejo v 2. tednih me zanima zakaj moram vztrajati z zdravilom, ki mi očitno ne pomaga (pretoki se ne dvignejo).

Zanima me tudi koliko časa in koliko zdravil je smiselno zamenjati, da bi našli pravo – trenutno imam drugo zdravilo.

Hvala za vaše strokovne odgovore.

Lp

Spoštovani,
Če ob tej terapiji ni nič bolje, potem bi bilo za nadaljevati z diagnostičnim postopkom. Značilnost astme je, da se na tovrstna zdravila odzove. Morda imate še kakšen drug razlog za težave.
Ni mi povsem jasno, kakšen odmerek Symbicorta imate predpisan. odmerek 320/9 dvakrat dnevno ni nič pretirano visok.

Mitja Košnik
Univerzitetna klinika za pljučne bolezni in alergijo, GOLNIK University Clinic of Respiratory and Allergic Diseases, Golnik, Slovenia http://www.klinika-golnik.si/

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close