Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Gradimo, opremljamo in urejamo dom Turbo France, Lokaterm….?

Turbo France, Lokaterm….?

Midva naloživa okrog 23 in je zjutraj med 6 in 7 žerjavica takšna, da naloživa spet, vrževa malo peletov in zagori. Če je pa mož priden pa vstane ponoči in naloži 🙂 Glede porabe ti ne morem nič povedat, ker nimam pojma kako se to gleda. Vem samo, da sva imela v garaži žloženih 10m dolžine, kak meter vižine in kak meter pa pol globine. To je bilo septembra, zdaj pa je še slaba tretjina. Če ti tale moja meritev kaj pomaga 🙂
Dnevno sobo in kuhinjo imava en prostor velik cca 105 kvadratov in ogrevava samo s pečjo, v spalnici (je povezana z dnevno sobo in nima vrat) pa dogrevava z enim malim kao glamox radiatorjem. Enega imava tudi v dnevnem prostoru in je prižgan na “rezervo”, če pade temperatura pod 19 stopinj. Takrat se vklopi. Po navadi je to če delava cel dan. No pa v kopalnici imava talno gretje in enega električnega.
malo kombiniramo ampak v večini pa dela peč. Če bi imela možnost podajalca peletov bi bila zmaga!

V glavnem, samo s to pečjo lahko kuriš le če si večino doma. Meni je bila super, ko sem bila na porodniškem. Je blo ful toplo. Zdaj pa malo dogrevamo.

Mi imamo pa New Turbo Star (France Turbo) – postavljen v prostoru, kjer so kuhinja, jedilnica in dnevna soba (cca 35 m2), pa odpremo vrata na hodnik in se lepo segreje cela hiša (115 m2).Žerjavica res drži dolgo, pepela je pa neverjetno malo. Cena (lani poleti) cca 1400 EUR.

Pozdravljeni!

Tudi sam sem nabavil peč od France Turbo in sicer model Oza. Do tukaj vse lepo in prav. Peč resnično greje ok. Ampak imam en problem. Namreč uporabljam suha bukova drva pa se mi steklo vseeno popolnoma umaže že po 2 do 3 urah gorenja in to do takšne mere da moram odpret vrata da sploh vidim ogenj oz. koliko drv je še v peči. Kako je pri vas s tem? Imate podobne težave?

Res je – tole s steklom je pa res minus pri teh pečeh. Pa dokler gori na polno, je še nekako, ko pa zmanjšaš dotok zraka, je pa to takoj črno. In niti ne pomisliti ne smeš, da ga ne bi vsak dan spucal, ker se tako zapeče, da je potrebno zelo drgniti s tistim strgalom za steklokeramično ploščo – razni odstranjevalci v sprejih imajo isti učinek, kot da bi sprical z vodo… Sem tudi že pomislila, da bi povprašala dobavitelja, ali je to normalno…

Glej glede čistila, ravno včeraj sem nabavil neko čistilo katerega sem našel v našem koncu. Deluje fantastično, brez kakršnega koli drgnjenja in napora. Deluje skoraj takoj čeprav na navodilu piše da se ga pusti učinkovati 2 do 3 ure. Mimogrede, do sedaj sem pucal enkrat na teden ker se mi ni dalo toliko trudit zato da bo steklo spet takoj zapacano. Če te zanima bom pogledal katero čistilo to je. Je pa to nekakšen gel v rdeči plastenki cca 200 ml. Je cenejši od Lokatermovega čistila in kar je najpomembnejše DELUJE!!

Glede tega, da si pomislila da bi pisala dobavitelju pa ti povem, da sem to sam tudi storil. Nisem pisal na Kopt pač pa direktno in info@franceturbo…. in sicer v angleščini in francoščini. Danes je 4 dan brez kakršnegakoli odgovora. Toliko o tem.

[Če te zanima bom pogledal katero čistilo to je. Je pa to nekakšen gel v rdeči plastenki cca 200 ml. Je cenejši od Lokatermovega čistila in kar je najpomembnejše DELUJE!!

Če se boš spomnil, bi te res prosila, da napišeš, katero čistilo je to…

Glede tega, da si pomislila da bi pisala dobavitelju pa ti povem, da sem to sam tudi storil. Nisem pisal na Kopt pač pa direktno in info@franceturbo…. in sicer v angleščini in francoščini. Danes je 4 dan brez kakršnegakoli odgovora. Toliko o tem.[/quote]

Ja,..pošlji jim direktno v slovenščini na [email protected] pusti francoze v Franciji.

12

steklo čistim s pepelom ki ostane na rešetki;
kuhinjsko papirnato brisačo na enem koncu zmočim z mlačno vodo in pomočim v pepel, pobrišem s suho papirnato brisačo

kakšen dan gori zelo lepo, tako da steklo ni nič umazano,
ko še nisem vedela za čiščenje s pepelom in je bilo en dan steklo črno sem porabila eno uro, da sem očistila

imamo Lokaterm tinjan

ZAnimam se za nakup Turbo France peči, imamo masivno leseno hišo , glede na prostor pa bi jo moraliumestiti blizu lesene stene. KAšne izkušnje imate z sevanjem toplote, kako daleč od stene naj bo montirana.

LP

poskusite zakurit bližje steklu. Pri nas ta sistem deluje in steklo se ne maže toliko. kar se pa čiščrnja stekla tiče pa mi samo s papirjem obrišemo in je zadeva urejena

Glede mazanja stekla. Kaminske peči znamke RIKA (Avstrijske) imajo
sistem proti sajenju stekla. Je zelo učinkovito, steklo je po 3 tednih uporabe še
popolnima prosojno. Super zadeva, kamin pa tudi dobro delajo. Edini pogoj za
delovanje sistema je dovod svežega zraka.Kupili smo ga v Radovljici,
Trgovina kamin, model je TWIST, so pa še drugi modeli ki so razstavljeni v trgovini,
pripeljejo, zmontirajo, vse na nivoju, super.

Na začetku smo tudi mi imeli težave s čiščenjem, se mi zdi, da steklo potrebuje nekaj časa, da naredi zaščitni film. Steklo je moralo biti toplo in nato pepel na gobico in drgnenje…No sedaj steklo očistim na vsake dva dni in sicer zjutraj predno naložim drva, samo obrišem z mokro gobico, pošpricam z aiax čistilom za steklo in zbrišem s papirnato brisačo do čistega.
Smo pa izredno zadovljni, kaminska peč TF nam ogreva celo hišo, centralno imam nastavljeno na 21 st., termostat imam v spalnici, ki je v zgornjem nadstropju in vklopi se max 2x na dan, do sedaj smo porabili celih 200l olja in 6m drv. Torej letos se nam povrne celotne investicija tako za kamin kot dimnik. Toplo priporočam

Čiščenje stekla, kaj naj rečem. Sprobali smo vse variante čistil in najbolje med vsemi se obnese najstarejši recept: čiščenje s pepelom.

Nekako sem se na začetku temu celo nehote upiral in sploh nisem poizkusil. Pepel na mokro gobico in vse gre stran brez napora. Rabim minuto da je steklo kot novo. Se mi pa zdi, da je po nekajkratnim čiščenju res šipa manj umazana, ali pa smo se navadili kuriti pravilno.

Tudi soseda se je spomnila, da so včaših čistili trdovratno umazanijo s pepelom. Na ta način je spravila iz stekla svoje peči umazanijo, ki je ni uspela že dve leti odstraniti s čistili in strgalom za steklokeramične.

Kakorkoli, TurboFrance je res zakon, kot so in ste zatrjevali, pepela je resnično malo, skoraj nič. Čiščenje sem opravil po mesecu dni vsakodneve kurjave zjutraj in zvečer, pepela pa je bilo komaj za malo vrečico.

Sem skoraj že kupil France turbo – Super turbo 200, ki mi sicer po obliki ni posebej všeč, a sem na naših forumih, sejmu in pri obstoječih lastnikih teh peči slišal mnogo pohval (malo pepela, veliko kurišče, hitro segretje prostora), a tudi dejstvo, da se stekla zelo dimijo.

Enako težavo s stekli peči TF sem zasledil tudi na tujih forumih, kjer so se poleg močnega dimljenja stekla (pri nekaterih modeli steklo zato nima nobene dodane vrednosti) izpostavljale še velike težave glede nezaneslivega odnosa francoske firme, nekakovostne montaže peči oz. dimnika in težav povezanih s tem (požari, vdori vode,…). Moje izkušnje s slovenskim zastopnikom – družbo iz Lesc, so sicer samo pozitivne.

No potem pa se je žena ob obisku salona Lokaterm navdušila nad eno njihovo pečjo, ki je celo bistveno cenejša od primerljive TF in odločitev je praktično padla.

Začel sem primerjati karakteristike TF peči in peči Lokaterm. Po preučitvi sem zaključil, da opevani super izkoristki peči TF sploh niso nič posebnega oz. so v primerjavi s konkurenco in tudi z Lokaterm celo veliko slabši. Poleg tega so tudi emisije CO – oglikovega monoksida za faktor 3 ali celo mnogo več večje kot pri pečeh Lokaterm. “Malo” pepela je samo posledica ogromnega pepelnika oz. spodnjega dela peči, ki cel predstavlja prostorninsko ogromen pepelnik – posledično je treba odnašat pepel le enkrat na 2 meseca, kar je res super.

Peči TF menda niso slabe peči, kot lastnik s kamnom obložene peči Lokaterm pa lahko iskreno povem, da mi za nakup te peči tudi še ni bilo žal oz. sem z njo zelo zadovoljen. Je estetska, narejena kakovostno iz dobrih materialov, narejena v Sloveniji, montaža je bila strokovna. Velik plus v primerjavi s pečmi TF je čisto steklo – ga praktično ni treba čistit, če so drva suha. Drug velik plus je zunanji dovod zgorevalnega zraka, kar ni opcija pri nobeni TF peči, čeprav je to danes skoraj že obvezna stvar.

Da sklenem, če želite kakovostno peč s kristalno čisto sliko plamena, nobenih težav z zgorevalnim zrakom (dim v prostoru v primeru vklopa nape,…) potem je ena od dobrih izbir peč Lokaterm. Sam sem bil nekoliko zaskrbljen nad na videz majhnim s šamotom obloženim kuriščem, a sem se nanj hitro navadil in kurjenje s poleni dolžine 33 cm ne predstavlja nobenih težav.

lp

ZDRAVO
Glede dovoda zraka za kamin Lokaterm. Lokaterm kamini NISO neodvisni od sobnega zraka in niso primerni za zatesnjene prostore. Nastavek za zrak še ne pomeni da PEČ NE POTREBUJE ZRAKA IZ PROSTORA. Je vsekakor bolje kot brez dovoda zraka, je pa problem da kadar ne kuriš ti iz peči piha hladen zrak v prostor.
Napa ti pri Lokaterm peči isto potegne dim iz kamina kot pri TF pečeh!!!!!!!
Je pa pri lokaterm pečeh klasičen problem pokanja kamina (tudi razpoke na zvarih). Preverjeno pri znancih in zelo neprijetno, da ne govorim o težavah pri uveljavljanju reklamacije-
Steklo pri lokaterm pečeh: če vam uspe da je po enem tednu nezasajeno ste pač eden zelo redkih ki se mu steklo ne saji. ČISTO STEKLO SE DOSEŽE PRI ZELO KONTROLIRANEM DOVODU ZRAKA V KURIŠČE KAR PA PRI NETESNEM KAMINU, KI JE ODVISEN OD ZRAKA V PROSTORU NI MOGOČE!!!!

Glese TF peči pa po mojem poizvedovanju vsi podatki držijo kot so zapisani v prospektih, je pa res da peči TF izredno močno sevajo toploto in so problem če ni okrog kamina 2-3 metre prostora berz pohištva.
Tako da ne pretiravajte z hvaljenjem določenega tipa peči, ker ni vse zlato kar se sveti.
Kvalitetni kamini zgornjega razreda se pričnejo pri cca 2.000.00 eur dalje.
Lokaterm peči pa so klasičen srednji razred po kvaliteti, skupaj z znamkami NORDICA, EDILKAMIN…,
pač v redu kamin za primeren denar, sicer pa brez presežkov.

New Report

Close