Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Tumor?

Tumor?

S spoštovanjem !

zanima me kaj pomeni diagnoza ;
– Intraduralni tumor ( kavernom Th2 ) .
Moja zdravnica ima trenutno dopust in hvala za odgovor .
Lep pozdrav !

Jože

Kavernom je žilna tvorba, malformacija, Th12 se nanaša na nivo v hrbtenici (12. prsno vretence) intraduralni pa na mesto, dura je ovojnica, ki obdaja centralno živčevje, intra pomeni znotraj, v
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

S spoštovanjem !

Zanima me še nekaj, če lahko dobim odgovor in že vnaprej HVALA ?
Glede na mojo diagnozo Intraduralni tumor ( kavernom Th2 ).
Hvala za odgovor, da je to žilna tvorba in tako naprej .
Zanima me , da bil sem že pri Ortopedu in na Nevrokirurgiji, a samo dlje kot do operacija je potrebna nisem prišel .
Imam to srečo, da imam zelo dobro zdravnico in prisluhne mojim težavam .
Da takšno stanje je nekako že dve leti in protibolečinske tablete samo večamo učinek, da trenutno sem že na ( Morfinu ) – Jurnista 24mg in še kot pomoč Zaldiar 37,5mg 4.tablete dnevno .
Imam občutek da operacije ne bo, da je že na morfiju in počasi ga bodo tablete uničile .
A je smiselno iti še na pregled k kirurgu za ŽILNE SPREMEMBE in seveda kam ali kateremu kirurgu – HVALA ZA ODGOVOR !

Nekako na Nevrokirurgiji je tako – Operacija je nujna , a ker je tvegana je ne bo, a meni pa počasi zmanjkuje moči in bojim se da glede na slabšo moč pri hoji in bolečinah , da imam tudi že diagnozo – spastična parapereza .
Aha mogoče še to sem v rednem delovnem razmerju in delam Kot Parkovni vrtnar, da imam seveda zelo velike težave in bolečine .
A komisija mi je bolniški stalež prekinila, da stanje se samo slabša .

ZANIMA ME SAMO ŠE KAM SE LAHKO OBRNEM GLEDE TEŽAV, DA TUDI PROTI BOLEČINSKA TERAPIJA SE SAMO VEČA MOČ ZDRAVIL .

HVALA ZA ODGOVOR IN Z OPRAVIČILOM ZA TAKO DOLGO PISMO ALI VPRAŠANJE
RESNIČNO HVALA ZA ODGOVOR IN LEP DAN !!!

Jože

Pozdravljeni!
Glede na mesto bi rekel, da sta ortoped oz. nevrokiturg primeren naslov in ne žilni kirurg. Da se ne lotijo operacije je verjetno zato, ker predvidevajo, da bo po njej stanje slabše kot pred njo. Žal se na na tovrstne posege ne spoznam in vam o tem ne znam povedati nič več. Ne poznam vseh vaših okoliščin, a morda si lahko poiščete še drugo (nevrokirurško) mnenje.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close