Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže trigger point terapija

trigger point terapija

Pozdravljeni!

Če so vaše težave zaradi mišic, zategnjenosti ali trigger točk v mišicah, potem bo imela trigger point terapija rezultate iprotruzije diskan bodo aše težave popolnoma izzvenele. Če so vaše težave zaradi protruzije diska in delno iz mišic, bodo učinki trigger point terapije delni.

Zdravo!

Mene pa zanima če je moj problem povezan s trigger točkami. En teden nazaj mi je začela trzati mišica sternocleidomastoideus, bolj proti narastišču za ušesom. In od takrat naprej mi ne neha trzati. Dodatno pa mi povzroča bolečine in napetost v ušesu, glavobol, bolečino v čeljusti, če odprem usta kot pri zehanju, pa tudi vrat je bolj ali manj oviran pri gibanju(je bolj trd). Trzanje je bilo sicer veliko hujše na začetku vendar pa ne neha niti za malo. Hkrati pa imam tudi bolečino v globini na levi strani hrbta ob notranjem robu lopatice. Hvala za odgovor!
Lp

Pozdravljeni

Star sem 31 let in že več kot mesec dni imam stalne težave za katere sumim da izhajajo iz hrbta.
Ko se zjutraj zbudim, me pogosto boli v desnem ledvenem delu. Mišica boli tudi na pritisk. Ko se malce razgibam se sicer bolečina omili ali celo izgine, vendar je ob nepravilni drži spet prisotna.
Pogosto me tišči tudi v prsnem delu hrbtenice, in od tu se bolečina širi v predel žličke.
Težave imam tudi v hrbtnem trapezu in od tu v vrat. Tu so bolečine najhušje zjutraj ko vstanem.
Iz ledvenega dela se bolečina seli v mišico latissimus dorsi, od tu pa v trebušne mišice, natančneje v področje zadnjega rebra.
Bolečine občutim tudi v spodnjem delu trebuha (levo in desno), ter spodaj pri presredku,(kjer se noga stika s trupom) okrog sramnega živca (processus spinosus), od tu pa v zadnji del noge.
Bolečina je kot rahlo zbadanje in zatezanje mišice. Bolečino v področju rebra včasih čutim samo na dotik. Intenzivnost bolečine od 1 do 10 bi ocenil na 4.
Pred dvema tednoma sem bil na Bownovi terapiji, ki pa ni pomagala.
Ali so omenjene težave povezane z latentnimi trigger točkami v področju celotnega hrbta?

Hvala

Živjo, že več let je odkar imam težave s križem in vsako leto grem na fizikalno terapijo zaradi tega. Delam kot čistilka, veliko se znojim in sem na prepihu in je to velik razlog da sem zbolela. Zadnjih par mesecev odkar se mi je spremenilo delovno mesto, se težave stopnjujejo z vratno hrbtenico, saj sem v drugačnem položaju večino delavnika. Najhujše težave pri meni so, da sem zelo utrujena vsak dan, čeprav je to drugo delovno mesto zelo lažje kot tisto prej, ampak ko se uležem v posteljo ne morem zaspati celo noč, obhajajo me čudne misli, glava se mi večkrat znoji in zjutraj ko ustanem sem vsa utrujena in zopet vročina v glavi. Zanima me ali so vse te težave kaj povezane z vratno hrbtenico (radiološki izvid pravi: prirojeni ožji spinalni kanal ter zmerne deg. spremembe vretenc) in ali bi mi pomagala Trigger point terapija

Hvala za odgovor, lep pozdrav

Pozdravljeni Jošt!

Bolečine pri ušesu in glavobol lahko povzročajo trigger točke v m. sternocleidomastoideus.

Bolečina v čeljusti pri zehanju, lahko izvira iz trigger točk v m. maseter, lahko pa so to satelitske trigger točke iz m. sternocleidomastoideus.

Vrat je lahko manj gibljiv ali zaradi zategnjenosti kot posledica trigger točk v večih vratnih mišicah ali pa omejena gibljivost izvira iz malih sklepov vratne hrbtenice.

Trzanje mišic ni nevarno, je pa neprijetno in pride zaradi napačnih impulzov po možganih, Vzrok fascikulacij žal ni znan.

Pozdravljeni Alsu!

Ja, omenjene težave lahko povzročajo trigger točke v določenih hrbtnih mišicah. Sprostila jih bo trigger point terapija.

Pozdravljena Kalac!

Trigger point terapija vam bo zagotovo sprostila mišice hrbta in pomagala pri temu, da se boste lažje držala pokonci in se boste potem tudi bolje počutila.

Kar se pa tiče nemirnosti v glavi in znojenja, bi bilo morda priporočljivo, vsak večer pred spanjem, namočiti noge v toplo kopel – morda še tisto, ki ti s tresenjem in mehurčki stimulira sproščanje nog. Na ta način se pogosto umirijo tudi naše misli v glavi.

Pozdravljeni,
stara se 23 let, kakšni 2 leti nazaj sem 1. začutila bolečine v vratnem delu in ramenih . S časoma me je začelo boleti tudi v predelu križa oziroma je bila bolečina izmenična ali v zgornjem delu (vrat, ramena) ali v predelu križa. 14 dni nazaj pa me je v križu ”uščipnilo” , močna bolečina je po 2 dneh sicer izginila, še vedno pa je čutiti bolečino po kakšnih 30min sedenja in sicer, kot neka napetost in zategovanje celotnega spodnjega dela, ki se širi proti ramenom vse do vratu. Sicer sem študentka in veliko časa preživim za knjigami. V križu me je zagrabilo, ko sem dvignila par kilogramov težko stvar… Zanima me če je terapija trigger point primerna zame?

Pozdravljena, Tjaša!

Trigger point terapija vam bo pomagala 🙂

New Report

Close