Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija tresenje glave

tresenje glave

Prejšnji teden smo prvič opazili, da je sin med večerjo pred spanjem stresal z glavo tako,kot bi odkimaval. To se je dogajalo v intervalih. Danes pa je bil ta pojav dopoldan zelo intenziven, na par minut je tako tresel glavo (odkimaval), torej zelo pogosto. Dobila sem napotnico za nevrologa, vseeno pa me zanima vaše mnenje, kaj bi to lahko bilo. Sicer ga pa zadnji mesec tudi matrajo zobki, ne je, ne pije, skoraj vse noči prejoka… Hvala za odgovor!

Koliko je star?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Eno leto

Če ste napoteni k nevrologu, je pediatrinja menila, da je potrbno izključiti epilepsijo, najverjetneje pa gre ali za naučeno gibanje, skratka neko vedenje, ki mu je všeč ali pa za nenevarne krče otroške dobe.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor! Rada bi samo pripomnila, da naša pediatrinja ni ničesar presodila, hotela se me je odkrižati z vitamini!!! Rekla je, da bi to znali biti tiki (otroka sploh ni pregledala) in predlagala vitamine. Sicer sem pedagog po poklicu, vendar mi ti vitamini niso čisto jasni.

:=))
No, to o vitaminih tudi meni ni jasno. Ena taka smešna moda je, da bi kar dodajali vitamine, za katerikoli znak. Mi je sicer jasno, da v laični javnosti, ampak … pediater??

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

točno tako(tiki, jok vse noči, težave s prebavo, zobje,..) se je dogajalo pred 2 mesecema pri naši zdaj 15 mesečnici. Par dni predvesm pred spanjem kar precej tresenja.. pediatrinja je menila, da so ti tiki t.i. sproščujoči tiki, torej nenevarni . Je pa res, da je otrok predtem padel po stopnicah, čez 4 dni pa se je pojavilo tole trzanje. Laično sem to pripisala padcu oz. strahu.

Upam da se ne ponovi več, pa tudi vam želim, da izzveni.

Sem pa zdajle kar nekako pomirjena, ko vidim da se to še kje dogaja. KEr v času našega tresenja sem brskala po netu, pa mi je bilo potem kar malo žal, ker najdeš res vse sorte. Kar malo preveč, potem pa vse omenjene znake čudežno opaziš tudi pri svojem otroku:(. Čeprav jih ni.

Če lahko še jaz dodamo našo izkušnjo. Pri nas se je zgodilo tudi zelo podobno. Mesec dni, preden je bil sin star 1 leto. Naša pediatrinja je posumila na epilepsijo. Točno na 1. rojstni dan je bil sprejet na nevrologijo, a niso ugotovili nič . Rekli so, da bi bili možni tiki… in da če se bo še pojavljalo, da pridemo nazaj. Nikoli več se ni ponovilo (takrat se je pojavljalo približno teden dni). Je pa res, da je otrok zdaj star 10 let in ima občasno nenadzorovane gibe (kot je tresenje s prsti oz. zapestji). Pa smo spet šli na EEG in rezultat je bil spet negativen. Tako da smo kjer smo.

Sin je 18 let lani smo ugotovili da miga z glavo na levo danes se ga opazoval bil je pri zdravnici in ga je dala na slikanje hrbtenice vse je ok zanima kako mu lahko pomagam hvala za odgovor andrej

18 let? Potem mora pač sam izkazati interes glede svoje težave.
Ker niste napisali nič zgodovine bolezni, nič znakov, težav, odgovora na vaše vprašanje ni mogoče podati, razen s stekleno kroglo:=)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

Pri naši 9m stari punčki smo opazili zadnje čase, da mižikne z očmi in naredi obraz kot da bi jo nekaj skisalo. To naredi dosti krat kadar se ji da zajest pri prvi žlički oz. kar me skrbi kar tekom dneva brez prisotnosti kakšne hrane) Npr. danes je naredila 4x med igro.

Prosila bi Vas za vaše mnenje glede tega. Ali je možno kakšen sum na epilepsijo ali kaj drugega? Drugi teden imamo pediatra bom omenila ampak me pred tem zanima vaše mnenje.

Najlepša hvala, T.

Na podlagi opisa ni mogoče sklepati, za kaj gre. Posnamite in pokažite pediatru na  pregledu v posvetovalnici.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani

Moja punčka je stara 7 mesec in pol..in čez dan zadnja 2 dni opažam da po približno 5x na dan tako strese z glavo kot npr ko das otroku nekaj za jest  kar mu ne odgovarja…

 

Odvisno od tega, kdaj tako stresa. če je npr. med hranjenjem ali neko igro ali ko imata pogovor, potem je to naučena gesta.

Če pa je izven tega, posnamite in pokažite pediatrinji.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ko se pogovarjamo z njo ali pa ko gleda risanke tako dela ?

Koliko časa pa lahko 7.5 mesečnik gleda reisanke?

Posnamite in pokažite pediatru.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close